Corsa B> Combo

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
Princ William
Příspěvky: 6
Registrován: 01 črc 2008, 12:04

Corsa B> Combo

Příspěvek od Princ William »

Chci koupit Combo a nevím na co vše bych si měl dát bacha.....budu rád za každej tip.....nevím ani jak s výběrem motoru jestli ropáka nebo benzína výkonově je to stejný což je 60PS. Jediné co vím že nechci verzi tour a chci aby to mělo alespoň jeden airbag....koukal jsem že to taky dost rezaví, tak nevím jestli proběhla nějaká dodatečná povrchvá úprava ale ty poslední ročníky jsou celkem bez rezu. Nevíte kdy byl ješte "facelift" jestli se tomu dá tak říkat jedinou na první pohled viditelnou věcí je změna volantu. Všem díky za rady.
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Zdravím ;o)

sice se v Combech moc nevyznám.. ale de-fakto by to mělo být to samé co béčko...tzn. facelift proběhl cca v polovině 97.... Jiné (krom volantu) jsou nárazníky, maska... atd.

Před faceliftem:
Obrázek

Po faceliftu:

Obrázek

Osobně bych asi šel do toho pofaceliftovýho - přeci jen je to už novější a spousta věcí z pofaceliftovýho se používalo pak i v Céčkách... Co se koroze týče, tak např. já mám 98 a je to v pohodě (krom drobných nedostatků)... a co se týče motorů tak to Ti asi spíše poradí lidi co tu tyto motůrky maj ;o) Obecně lze říci, že nafta má větší výdrž, ale také vyšší povinné ručení ....
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Princ William
Příspěvky: 6
Registrován: 01 črc 2008, 12:04

Příspěvek od Princ William »

Chlape díky moc za celkem vyčerpávající odpověď. Asi taky půjdu to toho faceliftového modelu. Přece jenom je to moje oblíbená značka a tak bych byl rád za další přírustek od Adama (Opela :lol: ). No a ještě k těm motorům. Já myslel že 1.7 a 1.4 maj stejné ručení aspoň u ČP kde mám auto. Jsem rád že si nenapsal že 1.7 diesel je úplně na nic jelikož se více přikláním k tomuto motoru. Zatím díky za tip a odpověd. Má někdo další nějaký komentář nebo doporučení :?:

Opel forever :!: 8)
port777
Příspěvky: 230
Registrován: 16 zář 2007, 21:43

Příspěvek od port777 »

tusim tam davaju okrem ineho aj moj motor a proti nemu sa neda fakt nic vytknut .. ta 1,7 je vyborna aj k tomu combu
Opel Corsa-C 1.7 DTi 16v r.2001
Princ William
Příspěvky: 6
Registrován: 01 črc 2008, 12:04

Příspěvek od Princ William »

port777 píše:tusim tam davaju okrem ineho aj moj motor a proti nemu sa neda fakt nic vytknut .. ta 1,7 je vyborna aj k tomu combu
pokud je to 1.7 60PS tak je to ona.....ještě se v tom tolik nevyznám tak by asi nejvíc bodly kdyby někdo věděl kódy motorů 8)
port777
Příspěvky: 230
Registrován: 16 zář 2007, 21:43

Příspěvek od port777 »

ja mam 75PS ale ten tvoj asi nema turbo ci? no 60 ps to by este slo.. aj ekd moc zive to asi nebdue :( pozri combo s Y17DT -1.7DTI 16v
Opel Corsa-C 1.7 DTi 16v r.2001
Princ William
Příspěvky: 6
Registrován: 01 črc 2008, 12:04

Příspěvek od Princ William »

port777 píše:ja mam 75PS ale ten tvoj asi nema turbo ci? no 60 ps to by este slo.. aj ekd moc zive to asi nebdue :( pozri combo s Y17DT -1.7DTI 16v
No to by bylo sice fajn, ale to má asi už Combo C, ale já sháním Combo B. S výkonem si hlavu nedělám......60PS na vožení harampádí stačí, na svezení mám svoje géčko (astru) se 115PS. To jezdí docela solidně. Jinak dík za upřesnění :!: 8)
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Tak ta Astra G je bomba,to se ti povedlo. Fakt moc hezká :wink:
vaneon
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: 07 črc 2007, 15:37
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaneon »

u combíček pozorně prohlédnout ten spolier nad kabinou ... hodně rádo a často to tam odhnívá kvůli špatně řešenému odtoku od tý gumy co je okolo ... je to docela cost velkej nešvar ... bratránek combíčko má a má to dosti rozežraný ....
Vaneon Opel Corsa B 1.0 12V 5dv. červená ...
Princ William
Příspěvky: 6
Registrován: 01 črc 2008, 12:04

Příspěvek od Princ William »

vaneon Díky za tip. Už jsem si toho celkem všimnul že to tam dost hnije. Ale když nebude chycená střecha tak je mi to jedno, nechal bych to buď opravit nebo bych to sehnal z druhovýroby (nejsem si jistej, ale zdá se mi, že některý comba (asi už je to vyměněný od stavajících majitelů) to maj z laminátu nebo nějakého plastu) což by mohlo bejt celkem dobré řešení. Mám ještě jeden dotaz co má bratránek v tom combu za motor a rok výroby. Díky za info.

havli Díky za chválu, ta se vždy dobře poslouchá :P Je to super kárka ale teď jí prodávám.....chci novější ročník a jinou karoserii a koukám i po jiném motoru...nejspíš 125PS nafta bude tou konečnou volbou 8) k tomu ještě combo a mám o volnej čas postaráno......v každém případě bude i nějaká úprava comba. Máte někdo zkušenosti s čirou přední optikou na combo B (corsu B)? Nechci ale Angel Eyes :!:
vaneon
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: 07 črc 2007, 15:37
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaneon »

motor má myslím 1.4 benzín a rok bych tipnul tak 94 nebo tak ... jinak mu myslím praskl náhon tachometru nebo něco tak a byl problém to sehnat ... jinatk jeho kámoši se mu smějou že je to kepl ale práci to udělá a vydělá to ... takže neí co řešit ... možná bych ti doporuči nějaký to combo tour pokud teda nepotřebuješ něco vyloženěn pracovního .. ty sedačky vv zadu se hodí vždy ...
Vaneon Opel Corsa B 1.0 12V 5dv. červená ...
Princ William
Příspěvky: 6
Registrován: 01 črc 2008, 12:04

Příspěvek od Princ William »

vaneon píše:motor má myslím 1.4 benzín a rok bych tipnul tak 94 nebo tak ... jinak mu myslím praskl náhon tachometru nebo něco tak a byl problém to sehnat ... jinatk jeho kámoši se mu smějou že je to kepl ale práci to udělá a vydělá to ... takže neí co řešit ... možná bych ti doporuči nějaký to combo tour pokud teda nepotřebuješ něco vyloženěn pracovního .. ty sedačky vv zadu se hodí vždy ...
Díky za info. Já si hlavu z kámošů dělat nebudu. Combo bude jako moje druhé auto. Už jsem to psal výše že mám ještě astru g na "normální" ježdění. A tím pádem to tour nepřipadá v úvahu, sedačky by možná byly fajn ale ty skla na bocích rozhodně ne :!: S tím náhonem je to zajímavé ale na každým autě jsou některé večičky které se blbě shánějí......Můžes se ještě bratránka zeptat jaké měl další závady (pokud nějaké měl) popřípadě nevíš jak dlouho má to combo :?: Dík 8)
Odpovědět