Pokuta za bliknutí dálkovými světly...

Příspěvky které pozbyly platnost,topici bez většího ohlasu a vše co už není aktualní ,ale je škoda smazat

Moderátoři: pdk88, nezdvorak

Uživatelský avatar
janisek
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 297
Registrován: 11 črc 2008, 11:23
Bydliště: jižní Morava ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od janisek »

jinak s tím blikáním je to fakt totální trapárna - už neví za co by ty pokuty ještě vybírali... a když se pak něco stane, švestky nikde - ať už se jedná jen o blbou dopravní nehodu nebo nedej bože nějakou větší akci - čekačka minimálně hodinku dvě :savle: ale bazírovat na kravinách, to joooooooo :znicit:
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Mně se zase stalo, že si tak jedu a vidím na rovném přehledném úseku omezená rychlost na 40km :shock: ... si říkám, proč zrovna tady ... nikde nikdo .... nikde nic a pak mně blesklo hlavou a raději zpomalil ... no ještě že tak.
Bylo tam kousek vyfrézované silnice ... nic hroznýho, benga o kousek dál a vybírali .... no prostě ujetý :evil: . Neřeknu ve městě nebo na nepřehledném úseku, ale prostě buzerace ... vybírali tam, kde je to nejméně nutné.
Jak říkám, kde jich je potřeba, tam nejsou.
Uživatelský avatar
Bryant
Příspěvky: 270
Registrován: 10 kvě 2008, 10:08
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bryant »

presne tak :(
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

co se týče blikání,dělalo se to tak vždycky, co já pamatuju,a že pamatuju hodně :lol: :lol:
Jinak je to povolený vyhláškou- Tam se píše že můžeš použít světelnou houkačku 1.) Abys upozornil toho před tebou že ho chceš předjet 2.) abys odvrátil hrozící nebezpečí :wink: A benga ve škarpě s radarem rozhodně nebezpečí jsou :lol: :lol:
Ale vážně,když ti nedokážou že jsi blikal,uvařej tě na něčem jiným :cry:
Uživatelský avatar
dj-si
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 355
Registrován: 27 pro 2007, 23:02
Bydliště: moravská třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dj-si »

jsou to svině! děkuju všem co na mě blikli abych spomalil a ušetřil nějaky peníze :D
skopek
Příspěvky: 33
Registrován: 17 črc 2007, 06:58
Bydliště: Stochov
Kontaktovat uživatele:

blikání

Příspěvek od skopek »

Blikání je v pohoděm když nemáš třeba rozsvíceno nebo je před tebou nějaké nebezpečí, blikám také a párkrát jsem si musel bliknout i na policajty ...... i oni zapomínají světla :D nic mi za to neudělali, rozsvítili a jeli si v klidu dál. Blikat budu stále :P
Žába - Opel Corsa B 1.0
Uživatelský avatar
wilcza
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 472
Registrován: 02 led 2008, 21:07
Bydliště: Ostrava-Brno

Příspěvek od wilcza »

kdyby oni merili v oznacenych autech a hrali fer tak bych byl na jejich strane...ale v brne furt lita stara modra laguna...tak proc bych si neblik :D
Uživatelský avatar
Bryant
Příspěvky: 270
Registrován: 10 kvě 2008, 10:08
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bryant »

Vsak to je na tom najhorsie ze ked ti to nedokazu tak ta zacnu drbkat za nieco ine :cry:
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Hmm, tak nic. Chtěl jsem napsat to samé co Bloud. Jestli že nemají video, tak mi to nedokážou a při nejhorším jsem blikal na protijedoucí neosvícené vozidlo...
Jinak pásy, si zásadně beru... Já můžu jet sebe líp, ale pojede nějaký ožralí trotl, trefí to do mě a jsem jasný...
STOPku dodržuji, jen při závěrečných zkouškách jsem jí přejel a co komisař? Nevšiml si toho, takže jsem jízdy udělal :lol:
Corsa C 1.2i
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukkas »

Je to blbost,každopádně bych se vymluvil že jsem vjel do díry a to vypadá jako bliknutí,takže maj smůlu... :roll:
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

jasné, myslím, že je to jen takové bububu na lidi, protože když jsem mluvil se šéfem dopravky u nás, jen pokrčil rameny a říkal, že v praxi to bude jinak. V 99% nemají žádnou šanci dokázat, že jste blikli úmyslně. Za a) mohl jsem blikat na protijedoucí nesvítící auto, přičemž je pro fízly prakticky nemožné dokázat opak. A v případě nahraného videa - video není našimi zákonodárci považováno za průkazný materiál, navíc si nedokáži představit situaci, při které by dokázali natáčet problikávající auta (to by museli stát hlídka s kamerou každých sto metrů aspoň na třech kilometrech od radaru) :twisted:
za b) mohl jsem omylem zavadit o páčku, což se stává
za c) většinou je situace taková že jsou flojdi, za nima 200 metrů flojdi s radarem, které minete během několika vteřin a ať už jsou z jakýhokoliv směru, jak je přejedete, tak už si můžete klíĎo blikat jak stroboskop a nikdo vás nestopne :lol: :lol: :twisted: :twisted:
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
Letavižu
Příspěvky: 36
Registrován: 16 črc 2008, 18:19
Bydliště: Ostrava

:)

Příspěvek od Letavižu »

Článek je napsán na objednávku dopravky aby jim blikači "nekazili" job samozřejmě, že není možné prokázat bliknutí za účelem upozornění na hlidku. Jen si tim pomáhají možná ten článek pár lidí vyděsí a přestanou. A i těch pár "napravených" jim stačí. Podobné jako když benga volají do rádia, že radar je tam nebo tam.
OC 1.0 12V(AC) Z10XE ´02
Odpovědět