Corsa C-nejde zařadit zpátečka

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
cors-air
Příspěvky: 2
Registrován: 13 zář 2008, 23:02
Bydliště: Praha

Corsa C-nejde zařadit zpátečka

Příspěvek od cors-air »

Ahoj všichni,
Mám corsu r.v.2003 a problém,který je zdá se mi čím dál častější.Chci dát zpátečku ale jde to přes zuby.Nepomůže ani když chvíli čekám s vyšlápnutou spojkou.A teď to nejzajímavější.Toto se děje jen když je auto nakloněné.Na rovině nikdy.Neslyšel jsem,že by měl někdo takovou závadu
Budu vděčný za jakoukoli radu kromě té že mám rozdělat (vyměnit) převodovku :wink:
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

pokud radis s velkou silou nebo nepresne, tak se ti muze trochu posunout kulisa razeni a jeji drahy, a hned to radi spatne... me to edlalo podobne na calibre, a stacilo podle chytre knizky seridit prave kulisu razeni do tovarni polohy, uz to radi vsecko krasne :)-

ale je mozne, ze je zavada jinde :-)
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

zpátečka je "nejnáročnější na kvalitu spojky",jelikož jde o převod který nemá synchrony a navíc má rovné zuby..

takže se takto snadno pozná opotřebení spojkové lamely..

řešení: 1, stačí zkusit přitáhnout spojkovou páku o cca 3 otáčky na lanku
2, nebo jak říká NoX jem možné zkusit seřídit páku řazení
3, řadit zpátečku při úplném zastavení vozidla
Uživatelský avatar
Honz@
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 468
Registrován: 30 kvě 2008, 10:52
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honz@ »

já taky občas čistím zuby na zpátečce. a to stojím, nebo 2x prošlápnu spojku, někdy to pomůže někdy ne. Včera jsem přišel na fígl že než dám zpátečku dám nejdřív jedničku a pak zpátečku a jde to v pohodě
Fabia Rs
Corsa C 1,3 CDTI + Chip -prodáno
moje felda
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

taky se mi obcas stava, ze zpatecka nechce zaskocit, prijde mi, ze jsou "spatne natocene" zuby proti sobe, dam jednicku, lehce pustim spojku, opravdu jen trosku, a sup, zpatecka tam zapadne :-) mozna se jen spatne ztrefujes :)-
cors-air
Příspěvky: 2
Registrován: 13 zář 2008, 23:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od cors-air »

dík za rady...pokusím se to ještě upřesnit.když řadím tak ne že by byly zuby proti sobě a rychlost nešla zasunout ale jako by se v převodovce točil nějaký (volnoběžný?)hřídel a je to jako když řadím bez spojky.Ale jen když stojím v kopci.Samozřejmě auto je zabržděné.Opotřebená spojka nevím...najeto 100 000 zdá se mi že zabírá furt na stejném místě.Kulisa řazení se dá nějak seřizovat?
Odpovědět