Koupě Corsy B> Výběr motorizace

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
BOBeš
Příspěvky: 19
Registrován: 11 dub 2007, 21:51
Bydliště: Ostrava - Třebovice

Koupě auta...

Příspěvek od BOBeš »

Ahoj kucí, moc se mi líbí všechny CORSIČKY!!! A tak uvažuju o koupi jedné jako mého prvního auťáku. Konkrétně...černá barva třídvířko a lakované nárazníky. No a teď motor. Jezdím teď v mamčině Lanosu 1.5 (63kW) Motor super, ale bere i 14l/100km!!!! A to bych sám neutáhnul. Proto se ptám, je ta jednička hodně slabší? Teda bude to po přesednutí hodně skok? A když tak poraďte, na co dát bacha při koupi... Líbí se mi jedna na www.tipcars.com za 57tis černá třídv 1.0...116 nalítáno (není to moc?) Tak budu moc vděčný za každou radu!!! Jo a na Lanosu mám bomba liťáky (14/185/60) 4x100 kolik je rozteč na Corse? :)
Zatím Corsičku nemám...ale moc chci!!!
DOME
Příspěvky: 78
Registrován: 18 bře 2007, 11:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DOME »

muzu tě provest v 1.4 automatu a v třebkách mam garage tak mě kontaktuj
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Jako za ty penize nevim jaky je to rok jeste ta corsa a neni to moc najeto?Jinak kdyz bys chtel tak ja budu asi ted prodavat moji Corsu koukni se dyztak do galerie pod muj nick Berry, ja nevim jak jezdi lanos, ale tohle kdyz jezdi dva lidi tak je to supr da se i ve 4,ale tady se ukaze treba pak v kopcovitem terenu ze je to 3valec a maly tocivy moment jinak supr motor do mesta a kolem nej jina nekoukej vzdy na cenu, koukni na ten rok kolik najet a pak an cenu a kdyz uvidis ze ej to moc moc levny tak v tom neco bude neni to pravidlo, ale vetsinou to tak byva a je lepsi vzit corsy z poslednich let vyroby :wink:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
BOBeš
Příspěvky: 19
Registrován: 11 dub 2007, 21:51
Bydliště: Ostrava - Třebovice

:-)

Příspěvek od BOBeš »

No je to ročník 98... A najeto je 116000km....Kolik by měla stát slušná CORSA? A Lanos jezdí suprově... Fabka s 1.4 se nechytá, má nádherný zvuk je v super stavu, komplet v elektrice, klima...všechno....ale žere a drsně žere :? No a tu 1.0 Corsu bych chtěl i kvůli povinému ručení...no a hlavně spotřebě.
Zatím Corsičku nemám...ale moc chci!!!
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Spotreba se odviji od stylu jizdy poctu osob a pocasi ale to v kazdem aute jinak ve meste s tim jezdim od 5,9-6,5l mimo mesto to jde samozrejme jeste niz vyhoda tohoto motoru je velmi tocivy a je to da se rict 16V (ale jeden valec mu ukradli takze 12V :lol: ) nevim je to moc levny na to ze to je po faceliftu a ta no chtelo by to foto a pak se osobne podivat :wink:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
BOBeš
Příspěvky: 19
Registrován: 11 dub 2007, 21:51
Bydliště: Ostrava - Třebovice

...

Příspěvek od BOBeš »

No já nemůžu pořád najít tvoje fotky...Je to docela levný...Když tak se na ni mrkni... Je na tipcarsu...za 57....
Zatím Corsičku nemám...ale moc chci!!!
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Zdravím chlape ;o)

to jsi mě docela překvapil, že vám lanos žere tolik.. já mám druhou nejvýkonější verzi co se do Corsy B dávala (1.4 16V) a žere mi to max. 12l a to jen když to furt honím na letišti (slalomy, sprinty, atd.) kolem 4 - 6 tis. otáček... jinak normálka tak 7 - 8 litrů....

Takže bych se být Tebou nebál jít ani do 1.2 16V - jsou to už Ecoteky, suprový motory... hejbe to s autem krásně a spotřeba ujde. Či pokud opravdu chceš mít spotřebu pod kontrolou tak 1.5 TD a pojede ti to taky slušně ;o) ... na Tipcarsu jsem zrovna viděl jednu rok myslím 98 za 69 tis...

co se týče těch 116 tis najetech.. s tím si hlavu nedělej.. určitě to vydrží přes stopadesát... jen počítej s tím, že prostě motor má už něco najeto a budou se drobný úpravy muset dělat.. což u Ecoteku znamená jednu větší "revizi" mezi 110 a 120 tis km..

:D
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
BOBeš
Příspěvky: 19
Registrován: 11 dub 2007, 21:51
Bydliště: Ostrava - Třebovice

Astra

Příspěvek od BOBeš »

Taky zvažuju, jestli nepřiplatit a nekoupit Astru... Myslím ale už tu novější, ne tu kulatou... v třídvířku se dá sehnat pěkná do 120000...(ale musí být černá) jsem trošku ůchyl do černých třídvířek...já uza to nemůžu to samo!!! :lol: :lol: :oops:
Zatím Corsičku nemám...ale moc chci!!!
Newman
Corsa forever
Příspěvky: 265
Registrován: 12 pro 2006, 08:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Newman »

No já nevím koukal jsem na ní, a zdá se mi to nějaký divný za 57tis výpadá dost pěkně na to že to má centrám el. okna a klimu, nevíš jestli to má český papíry? Když je to přivezený z I :?:
Obrázek
BOBeš
Příspěvky: 19
Registrován: 11 dub 2007, 21:51
Bydliště: Ostrava - Třebovice

to velbloud...

Příspěvek od BOBeš »

No je fakt, že trošku čunčovsky jezdím... Ale na full nádrž (48L) najedu max (a to když se snažím nejezdit 100 na 50ce) tak je to 420km a jedu už na výpary...A co to znamená revize? teda kolik? Je mi jasný, že se to odvíjí od stavu motoru a auta celkově...A zhruba? Taky si pořád říkám, jestli nedát třeba víc peněz a koupit třeba CORSU C...Nebo i fakt tu ASTRU...Je to pech... Ty peníze na to stejně zatím nemám...Chci do 14ti dnů odjet na 5 měsíců do anglie a tam si vydělat...

No zese jako první auto je to ideální volba co? :oops: (jako ta Corsa B)...
Zatím Corsičku nemám...ale moc chci!!!
BOBeš
Příspěvky: 19
Registrován: 11 dub 2007, 21:51
Bydliště: Ostrava - Třebovice

ti Newman...

Příspěvek od BOBeš »

No to nevím...ale taky si říkám, že Italové mají sice lepší cesty...ale jsou horká krev.... :?
Zatím Corsičku nemám...ale moc chci!!!
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

jako první volbu Ti to schvaluju ;o)


buď Béčko nebo Céčko.. samozřejmě že Céčko je už trochu vyspělejší... takže vše záleží kolik na to budeš pak mít ;o)

tou "revizí" jsem myslel různý výměny "ojetejch" věcí... v servisu mi u Tigry řekli 20tis... ale v současný době se dá na Béčko sehnat všechno tak levně, že si s tím hlavu nedělej.. protože tu "revizi" uděláš ca nějakejch pět, šest tisíc... ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
BOBeš
Příspěvky: 19
Registrován: 11 dub 2007, 21:51
Bydliště: Ostrava - Třebovice

Berrys CORSA

Příspěvek od BOBeš »

Teda Berry...mrkal jsem na tu tvojí Corsu....a teda....no asi jsem se zamiloval!!! Fakt je krásná!!! Ale bude i koncem září? 8) A ten motor jede jak? Teda máš možnost srovnání třeba já nevím...Fábie 1.2 HTP nebo 1.2 12V???
Zatím Corsičku nemám...ale moc chci!!!
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

No na to ze to ma 40Kw a jedete to fakt slusne lip jak fabia 1.2 40Kw a 47Kw a jinak je to pohoda no jednou mi to nedalo a zkousel sjem a an dvojku to jede lehce pres 80Km/h na ten motor to jde, jinak ji nehonim a jezdim na pohodu :D , no ty 1.2 16V jsou dobry ze jsou to 4valce to je plus, jiank muj nazor je lepsi koupit posledni corsu B nez prvni C :wink:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
BOBeš
Příspěvky: 19
Registrován: 11 dub 2007, 21:51
Bydliště: Ostrava - Třebovice

kvalita?

Příspěvek od BOBeš »

Kuci, jak je to třeba s kvalitou OPELu? Třeba ve srovnání s Peugeotem 206? Ten se mi tak móóóc líbí...
Zatím Corsičku nemám...ale moc chci!!!
Odpovědět