Corsa B>> Brzdy

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Scarynka
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1116
Registrován: 26 kvě 2007, 19:56
Bydliště: Oldřichov nad Ploučnicì
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Scarynka »

Pívas píše:Havliku asi ti nezbude nic jiného než vyndat vrtačku od manželky co si dostal k vánocům a začít odvrtávat :D
to jsi mu teda helfnul chudákovi
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

No a jak jinak mu můžu helfnout než virtuálně, to máš jako sex po telefonu, taky si nemůžeš šáhnout :D
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Uživatelský avatar
Scarynka
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1116
Registrován: 26 kvě 2007, 19:56
Bydliště: Oldřichov nad Ploučnicì
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Scarynka »

Pívas píše:No a jak jinak mu můžu helfnout než virtuálně, to máš jako sex po telefonu, taky si nemůžeš šáhnout :D
neumim to porovnat sex po telefonu jsem ještě neměla
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Dneska zkusíme :lol:
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

No tak to asi servis,páč bych to nejspíš rozkopal :evil:
Uživatelský avatar
Honza2.0
Příspěvky: 37
Registrován: 11 dub 2007, 23:02
Bydliště: Kolín

Příspěvek od Honza2.0 »

Havli píše:V prdeli, pod těma krytkama imbusy jsou ,ale vožvejkaný jako kráva, takže povolim leda hovno :twisted: :twisted: Ten píčus co to měl přede mnou tam asi dal 6-ku naštorc a zkurvil ten šroub, resp oba. Na druhý kolo jsem se ani nekoukal jak jsem byl nasranej :twisted:
Tak co ted ,mám to zkusit tou desítkou sundat ty dva větší ,jak radil Mike :?: A pak to přetáhnout a vyndat desky. jenže ta druhá má ty pracky ve válečku. Se poseru :twisted: :twisted:

Pokud je na ty imbusi přístup z venku, (aspon aby se na ne dala položit matička ) tak bych si na nej navařil matku , nebo do nej zavarit imbus a vytočil to , nevím jak to tam presne vypadá ale u kadeta se to tak nechá udelat . stejne ty imbusi jsou potřeba vyměnit , To odvrtávání nevím asi bych si to na brzdách nedal , kdyby jsi to nahodou vařil tak si na brzdič dej mokrý hadr at se zbytečne neohřívá .
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Havli nemá svářečku :D
:sane: :roztleskavacka: :sane:
DericCaster
Příspěvky: 8
Registrován: 07 zář 2007, 15:54

Příspěvek od DericCaster »

Nejspíš máš na mysli, tyto šrouby.
Obrázek

Pomocí nich sice odděláš celou brzdu, ale myslím si, že destičky Ti bez odšroubování inkriminovaných šroubů stejně vyndat nepůjdou. Protože jsou "uvězněny" mezi brzdičem (to co ti nejde oddělat) a třmenem brzdy, právě v těch místech, kde jak psal pepex: "to je potřeba namazat". Viz obr.
ObrázekObrázek
I když jak teď koukám, možná by mohli jít vyndat prostředkem, kde je teď kotouč. To jsem nikdy neskoušel, takže nevím...

Myslím, že řešením bude vzít imbus 8mm a potroškách mu zbroušet hrany, dokud tam nebude sedět - chce to trpělivost. Pak by se, ale musely použít nové šrouby. Odvrtání bych volil až jako poslední možnost.
Uživatelský avatar
Honza2.0
Příspěvky: 37
Registrován: 11 dub 2007, 23:02
Bydliště: Kolín

Příspěvek od Honza2.0 »

To je chyba , tak nekdo v okolí má určite COčko jinak jak sem ted koukal na ty obrázky tak by to tak šlo , ale to vrtání nech to jako poslední možnost až budeš uplně v P..... . :)
Uživatelský avatar
Honza2.0
Příspěvky: 37
Registrován: 11 dub 2007, 23:02
Bydliště: Kolín

Re: Corsa B>> Brzdy

Příspěvek od Honza2.0 »

Havli píše:Dneska mě začal podfukovat brzdovej pedál,zabrzdim a od pedálu jako by fučel vzduch :wink: To bude asi od posilovače,nějaká gumička ve válci. To je jak Liazka, :lol: :lol: A když tuknu na pedál tak to přestane-tak ted radte :idea:

Kdyby ti to ješte nekdy udělalo tak stačí nastríkat silikonový olej do posilovače od pedálu , mel jsem ten samý problém , stačí když je tam nejaký kousek bordelu a delá to neplechu .
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

Havli píše:HILFE :!: :!: :!:
sežeň si torx nebo 12 ti hran ( vypadá to jak sluníčko ) v příslošné velikosti, lépe ale na takovýto rozměr torx..

takže pokud je imbus 7 mm tak bys tam podle mě měl baj voko " naklepat" cca 55 torx./pujč si celou sadu..
torx nesmí zapadnout do imbus díry..musí býr věsší a ty ten imbus překlepeš na torx..hrany imbusu se strhnou na dno..ten torxovej bit tam po správným klepání bude jako nalisovanej a ty šrouby povolíš, pak jenom rozebrat od sebe a druhej šroub..

hodně štěstí..

PS: moje běžná praxe... :wink: vždy úspěch..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Pepex>>koukám že v těch velikostech torxu máš furt zmatek :D Ale nápad velice dobrý :)
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Uživatelský avatar
Honza2.0
Příspěvky: 37
Registrován: 11 dub 2007, 23:02
Bydliště: Kolín

Příspěvek od Honza2.0 »

Taky dobré řešní ,ale to chce aspon trochu kvalitnější torxi ,aby nebyl mekči jak ten šroub :D :D :D
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Pepex, Honza,Deric>> Díky moc za rady , kluci, před barákem na heveru už to mordovat nebudu,když je to tajkhle zprasený,tak se holt objednám ke kámošovi na dílnu. Ještě jednou dík, :wink:
Uživatelský avatar
stovi
Příspěvky: 52
Registrován: 30 bře 2008, 20:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Příspěvek od stovi »

jak sou na tom s kvalitou brzdové destičky Lucas? :D
Odpovědět