Laminátování

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

No nejlepší je zahladit spáry zavařením plastu a následným finálním překitováním :wink: pač samotný kit je blbost, ten vypraská.Je to docela dobrý na to mít kámoše, já ho nemít tak sem v prd...Koukal sem se na to a za vaření plastu to jsou docela pálky :shock: Takže kdyby někdo chtěl zavařit nárazník nebo tak něco dám na něj kontakt :wink:
Dudu
Příspěvky: 238
Registrován: 24 lis 2007, 12:28
Bydliště: Č Budějovice

Příspěvek od Dudu »

no až budu dělat svůj nárazník tak koupím jako základ nějakej laminátovej a na tom začnu dělat. Plast je trochu problém s kytováním. Většinou to pořádně nedrží a když přední nárazník člověk někde "opře" o obrubník tak ten kyt stejně popraská protože plastovej nárazník se celej zkroutí.

Když se to udělá z laminátu tak neexistuje že by na tom začal praskat kyt už jen třeba na prudkým slunci díky rozdílnej roztažnosti kytu a plastu. Navíc na laminátovým nárazníku si můžu dělat co chci - zadělat díry, rozšířit dle libosti, zahladit prolisy.... Na hrubší vytvoření tvarů používám PUR pěnu, jemnější tvary dodělám pryskyřicí + drcenou tkaninou, na finál použiju kyt.
Dopořučení na mé kamarády: www.lestimekola.cz
Nejen leštění ale také chromování a zlacení :-)
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Ale laminát zas nemůžeš dynamicky namáhat, pač je křehký, to plast můžeš.Podívej se schválně na srazu na laminátový nárazníky, většinou jsou popraskaný se slezlym lakem :? a to nemluvim o tom, že když někoho srazíš, tak mu amputuješ nohy :berle: Podle mě patří laminát na kánoje nebo trabanta :lowrider: Hlavně mě prosím za můj názor neukamenujte :poseptej: :prosimprosimprosim:
Dudu
Příspěvky: 238
Registrován: 24 lis 2007, 12:28
Bydliště: Č Budějovice

Příspěvek od Dudu »

A kytovanej plast můžeš dynamicky namáhat???? Pokud ten laminát není 1cm silnej tak do jistý míry taky pruží. A při srážce s chodcem hraje větší roli tvar nárazníku a ne jeho materiál. Pokud budou na nárazníku ostrý hrany tak ho nezachání ani to, že je z plastu....
Ano na srazech je k vidění hodně zhůvěřilostí. Ale ještě jsem neviděl laminát kterej by se začal loupat sám od sebe. Pokud si někdo z laminátu vytvoří "hrablo" se kterým ani nezajede do garáže a všude s ním dře tak je jasný že to ten lak popraská.
Dopořučení na mé kamarády: www.lestimekola.cz
Nejen leštění ale také chromování a zlacení :-)
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

dudu jak si psal o tech doorboardech - presne takhle to chci udelat

jenze furt nevim jestli tam nacpat jeste kickbasy :roll:
Dudu
Příspěvky: 238
Registrován: 24 lis 2007, 12:28
Bydliště: Č Budějovice

Příspěvek od Dudu »

kickbas musí mít vlastní uzavř. ozvučnici - sice jen malou cca 2-3litry - ale musí bejt. A to je spousta práce navíc. Ještě k tomu připočítej fakt,že na to musíš mít výhybku (většina nemá možnost zapojení KB) nebo jí musíš upravit (to většinou). Takže to ve finále není levná záležitost. Hraje to ale uplně neskutečně.

KDyž jsem stavěl bravo tak jezdila Brava - kluk mě ve dveřích 2x16 od Cantonů (dos levný repráky) ale s tím KB to hrálo uplně neskutečně. Takže....
Dopořučení na mé kamarády: www.lestimekola.cz
Nejen leštění ale také chromování a zlacení :-)
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

Dudu píše:kickbas musí mít vlastní uzavř. ozvučnici - sice jen malou cca 2-3litry - ale musí bejt. A to je spousta práce navíc. Ještě k tomu připočítej fakt,že na to musíš mít výhybku (většina nemá možnost zapojení KB) nebo jí musíš upravit (to většinou). Takže to ve finále není levná záležitost. Hraje to ale uplně neskutečně.

KDyž jsem stavěl bravo tak jezdila Brava - kluk mě ve dveřích 2x16 od Cantonů (dos levný repráky) ale s tím KB to hrálo uplně neskutečně. Takže....
jasny vim co me ceka - ale chci aby sly basy i zepredu

koukal jsem na emhasera kicky
jenze je problem jak tam udelat nakou ozvucnici - musela by to bejt ta kapsa - pak by to slo
Dudu
Příspěvky: 238
Registrován: 24 lis 2007, 12:28
Bydliště: Č Budějovice

Příspěvek od Dudu »

jj samozřejmě že se to dá udělat. Po pravdě do naší corsy o tom silně uvažuju protože pokud má zůstat na denní ježdění tak asi budu bez SW. Tažek ty kicky by tomu hodně pomohli. Každopádně pokud to budu dělat tak jsem připravenej na to, že budu muset udělat celou spodní část tepaců /to co je origo plastový/ z laminátu. Tak udělám zvukovod pro reprák kterej bude hrát do dveří a zároveň budu moct vytvořit uzavř. ozvučnini pro kick. Zároveň bych tam nějak zakomponoval výhybku aby byla vidět a doufám, že ještě zbyde trochu místa abych mohl ve dveřních kapsách vozit aspoň CD protože s úložným prostorem ve na tom corsa hoodně špatně :?
Dopořučení na mé kamarády: www.lestimekola.cz
Nejen leštění ale také chromování a zlacení :-)
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

ja to prave chci vyzkouset flaknout tam pres MDF redukce i kicky a ozvucnice by byla z tech kapes

a nebo dam dvoje komponenty

sel bych do topicu Autohifi - at se to tady moc nezasere 8)
Odpovědět