Povinné ručení

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Povinné ručení

Příspěvek od jumbo »

Ahoj, nevím zda to nevadí, že to sem píšu, ale potřeboval bych poradit ohledně povinného ručení, a vím, že je zde hodně řidičů, tak by mi snad mohli pomoct.

V sobotu jsem si koupil Opel corsa 1.0 12V na dojíždění do školy, a dnes mi majitelpřehlásil auto na mě a dnes mi také přez poštu posílá velký techničák a měl by dorazit ve středu, ale to je nepodstatné. Důvod proč sem píšu je ten, že se chci zeptat, když chci povinné ručení napsat na mojí mámu (která s tím souhlasí), abych měl povinné ručení co nejnižší, tak nevím, zda musí být semnou u nějaký smlouvy či čeho, když se bude psát to povinné ručení, nebo stačí vzít s sebou jen její občanský průkaz např. Protože máma bude týden pryč, a já si chci auto co nejdříve přihlásit. Děkuji za pochopení a díky všem za rady :)
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Korrpi »

BEZ POV auto nepřihlásíš :wink:

měla někdy mamina na sebe napsaný auto? aby tam byla možnost použít rozhodnou dobu ke kalkulaci POV :banan:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Povinné ručení

Příspěvek od jumbo »

Takže nejdřív musím udělat povinné ručení a pak teprve jít na dopravák k policii?
No máma na sebe neměla nikdy auto napsaný, to jen táta.
Já chci napsat auto na mámu, ale jezdit a všechno budu dělat já, jde mi jen o to, aby to bylo co nejnižší placení toho povinného ručení, jen nevím, zda tam semnou musí být máma osobně :)
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Korrpi »

nejdřív POV k tomu potřebuješ velkej techničák a mámy příjmení a jméno a RČ :wink: někde na pobočce pojišťovny se sepíše smlouva o POV a pak pojedeš na evidenčku, kterou udělaj na STK a pak na přihlášení na nejbližší obec s rozšířenou působností kde napíšou auto na tebe :wink:

policii do toho vubec netahej :lol:

jinak pokud mama na sebe neměla napsaný nikdy žadný auto tak zase tak velikou usporu nečekej :wink:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Povinné ručení

Příspěvek od jumbo »

Aha, takže máma u toho být nemusí :)
Takže jestli vše dobře chápu :D
1. Až mi příjde velký techničák, tak pojedu na pojišťovnu, kde si chci nechat udělat povinný ručení
2. Pojedu s mím autem na STK, kde mi zkontrolujou VIN či co, zda není třeba kradeý bo tak :D
3. Pojedu na obecní úřad s rozšířenou působností, kde napíšou na mě auto.
A na dopravní policii musím jít registrovat vozidlo kdy? Hned jako první ještě před tím, než půjdu do pojišťovny pro pivnko? A nebo co vše musím udělat u dopravní policie, krom registru vozidla?
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Co-RS-ák »

hlavně tohle téma tady už je..takže bylo zbytečný zakládat nový, když stačí hledat ;)
horak
Příspěvky: 16
Registrován: 20 bře 2012, 12:04
Bydliště: Beroun

Re: Povinné ručení

Příspěvek od horak »

Nejjednoduchší je to sjednat si přes internet. Vše co k tomu potřebuješ je velký techničák a iniciály tvojí mámy. Já osobně mám velice dobré zkušenosti s http://www.top-pojisteni.cz. Během deseti minut ti příjde na e-mail provizorní zelená karta a můžeš jezdit.
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Povinné ručení

Příspěvek od jumbo »

Díky za info
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Co-RS-ák »

je to možná nejjednodušší, ale řekl bych, že zdaleka né nejlepší... když zvedneš zadek a dojdeš do pojišťovny, tak ti určitě dokážou udělat taky zajímavou nabídku, né li lepší a kartu máš taky hned
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Povinné ručení

Příspěvek od jumbo »

Je možné, abych platil 2401Kč ročně na auto s obsahem 1.0? :( zdá se mi to celkem moc. Přitom bych to měl napsané na mámu, které je 39 let, ale neměla nikdy na sebe psané auto
horak
Příspěvky: 16
Registrován: 20 bře 2012, 12:04
Bydliště: Beroun

Re: Povinné ručení

Příspěvek od horak »

Na pobočce ti jistě lepší nabídku neudělají, mám s tím své zkušenosti.
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Povinné ručení

Příspěvek od jumbo »

Dělal jsem si to pojištění na té stránce, co jsi sem dal, a myslel jsem si, že to výjde tedy na lepší cenu. Když jsem vybíral své auto, tak někde v popiscích bylo NĚKOLIKRÁT napsáno, ne jen u jednoho inzerátu, že roční povinné ručení jen za 980 nebo kolik Kč, prostě za necelou tiícovku ročně. Tak jako nevím jak je to možné, když tady je rozdíl 1500kč
horak
Příspěvky: 16
Registrován: 20 bře 2012, 12:04
Bydliště: Beroun

Re: Povinné ručení

Příspěvek od horak »

2401kč se mi zdá trochu moc. Osobně platím za 1,7 dti 1642 kč, ale mám tam 118 měsíců bezeškodní průběh tzv. bonus.
horak
Příspěvky: 16
Registrován: 20 bře 2012, 12:04
Bydliště: Beroun

Re: Povinné ručení

Příspěvek od horak »

Cena povinného ručení se odvíjí od několika různých kriterii.
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Povinné ručení

Příspěvek od Co-RS-ák »

jumbo: sám sis odpověděl, neměla na sebe napsaný auto, takže POV asi taky ne, že? tudíž nemá bonusy..
zajdi si na pobočku... a nemusíš to mítjen na mámu, bonusy ti u některých pojišťoven dají od různých rodin.příslušníků...ale to z domova na nějaký srovnávací stránce fakt nezjistíš...

horak: je takovej problém trochu přemejšlet a najít čidlík "upravit" příspěvek místo věčnýho psaní novejch stále pod svoje?!
to je pořád dokola, jak u blbejch...
Odpovědět