Markus Corsa B 1.2

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od Korrpi »

Co-RS-ák píše:to víš že jo ;) s timhle autem rozhodně, troubo :wink:
tak si nejdřív ujasníme a vysvětlíme pojmy :think: :think:

jízdní vlastnosti: stav jak se chová auto na silnici - naklánění do zatáček, nedotáčivost/přetáčivost, držení zvolené stopy atak

jízdní dynamika: zrychlení, pružné zrychlení atd....


tak co myslíš, že guma která se bude při zatáčení nesmyslně převalovat a deformovat bude mít pozitivní vliv na kvalitu jízdních vlastností? vytoč si kola do plnýho rejdu a koukni jak se ten balón zmáčnul a ohnul :vyplazni: a teď si to představ co to dělá při rychlosti cca 80km/h

guma 205/40 ti to samý neudělá :ne_ne: horší bude dynamika vozu :lol: ale zase bude líp sedět v zatáčkách a bude těžší auto utrhnout :wink:

Markus píše:Nejdou mi dávat přilohy :cry:
na přílohy kašli, je tu nastavenej prehistorickej system :lol:

nahraj to sem a pak adresu odkazu na obrázek strč mezi tyto fufníky

Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od Co-RS-ák »

hele korrpáku, nepoučuj mě, vím co je co ;) a taky by to chtělo je mít správně nahuštěný si zapomněl říct, pak se ti ten "balon" nezmáčkne a místě třeba jako mě ;)

s těmahle kolama se ale k jízdní dynamice jak ty říkáš těžko dostane, takže nemá cenu e o tom bavit :vyplazni: ;)
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od Korrpi »

očividně nevíš :jj_good: to by mě zajímalo na kolik to foukáš aby se tak vysoká guma nebortila :lol: :lol:
mě se balón nezmáčkne jezdim 205/45R17 :lol:

ale s tebou se nemá cenu hádat bo si myslíš, že jsi nejchytřejší a nejvzdělanější :lol:

ale ani nevíš jaký je rozdíl mezi jízdníma vlastnostma a jízdní dynamikou :lol:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
mglore
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2009, 11:40
Bydliště: Plzeň

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od mglore »

souhlas s co-rs-akem, nesouhlas s korrpim,
jizdni vlastnosti budou vzdy lepsi na gume s vyssim profilovym cislem ( vyssi pneu) nez na nizsi pneu ( za predpokladu stejne sirky pneu a stejne celke velikosti kola), to je fakt kterej nikdo neokeca .p - a ve finale dynamika
bude taky lepsi diky nizsi celkove vaze kola ( protoze kombinace vyssi guma a mensi disk je lehci nez naopak).
To ze je to serednejsi je taky fakt, ale za krasu se plati...
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od Korrpi »

vlastní zkušenost je uplně opačná :banan:

zima 185/65R14 5,5J (120,25mm vysoká guma) guma se na disku kroutí, v zatáčkách je nestabilní :wink:
léto 205/45R17 7J (92,22mm vysoká guma) a auto je na těhle gumách znatelně lepší v držení stopy :wink:

tlumiče i pružiny Irmscher :wink: takže žadnej shit

ono taky udělá hodně zadní víceprvkové zavěšení :wink:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
mglore
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2009, 11:40
Bydliště: Plzeň

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od mglore »

no jenze srovnavas jabka hrusky - jinak siroky gumy s jinou celkovou velikosti...a navic letnaky proti zimakum...
tvrzeni je takove, ze kdybys dal na auto v lete misto 17tek jenom 15ky s sirkou gumy 205 a nalezite vyssi gumou
aby byli stejne vysoky jako tvoje 17ky, dal na to stejnou gumu od stejnyho vyrobce, tak to auto proste bude lip akcelerovat,
brzdit, sedet v zatackach, sedet pri nerovnostech..proste pri vsem.
U kol jde u soutezaku o co nejnizsi vahu a co nejmensi disk aby sel pres brzdy, co nejvyssi gumu...( pokud te netlaci
rozpocet, siroke a zaroven vysoke gumy ( napr. 14, sire 225, vyska 60, 70) jsou pekelne drahy, vicemene
jakkakoliv guma pripominajici ctverec ( pomer sirka vs. vyska) je pekna draha, protoze vyrobit vysokou bocnici
ktera by vydrzela ty bocni gka generovany pri jizde a zaroven byla dostatecne mekka vzhledem k pricnejm nerovnostem neni zadna sranda...
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od Korrpi »

tak pokud chci zachovat stejnej obvod kola 17" jako 15" musím snižovat profilový číslo :wink:

15 = 195/65 :arrow: 17=215/45

kdyby tedy byla pravda co píšeš proč se nejezdí WTCC/ asfaltové rally na balonoidních gumách?
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od Gooder »

Míro, mám pocit, že mglore měl na mysli i stejnou šíři kola. Je jasné, že 145 bude sedět hůř než 205 :)

Jinak zase opak jsou závody jakýchkoliv formulí nebo NASCAR/ARCA :D
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od Korrpi »

tak jako nedokážu si představit 5" širokej 17" disk :lol:

to maš ale emeriku tak jsou uplně jiný :lol:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
mglore
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2009, 11:40
Bydliště: Plzeň

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od mglore »

korrpi = :zed: ... a tim to pro me asi hasne :D
shoox
Příspěvky: 217
Registrován: 04 kvě 2013, 00:51
Bydliště: Praha

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od shoox »

:D ja tomu nerozumim vzdyt sirší kola =lepší stabilita v zatáčkách protoze je větší plocha gumy na silnici... Alespon jsem si to myslim
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od Korrpi »

mglore píše:korrpi = :zed: ... a tim to pro me asi hasne :D
tak promiň, že mi funguje auto na kvalitních pružinách a tlumičích a pořádnou zadní nápravou a ne jen tyčkou od plotu na nižších gumách s tužší bočnicí lépe jak tobě balonoid :lol: :lol: :lol:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
mglore
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2009, 11:40
Bydliště: Plzeň

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od mglore »

shoox, korrpi - to ste zkoureny nebo co? O sirce pneu tu nepadlo v topicu ani slovo, to je jasny
ze na sirsich gumach auto bude sedet lip atd...polemika se vede jen o relativni vysce pneu, tj. jak vysoke bocnice vs. disk,neboli vetsi disk a nizhkoprofilove pneu nebo maly disk a pneu s vysokou bocnici...ne o sirce boha jeho du si dat :opilec: abych to nak rozchodil
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od Co-RS-ák »

čéče korpi, ty si prostě všechno vybereš z vět tak aby se ti to hodilo ;) řikal sem, že na místě se mi to nebortí, neboť nemam podhuštěný autobusácký profil ;)
nemyslím si že jsem nejchytřejší a nejvzdělanější ( ale jakou máš školu ty?;) ) prostě jen nesouhlasím s tebou a vůbec tvým podáváním diskuze

ty nedokážeš pochopit, že mluvím o corse a že nějaký jízdní vlastnosti jsou nadneseně tady passé... ty sem pleteš tvojí superultramega krutou vectru nebo saaba a srovnáváš to s nákupní taškou
a jízdní dynamika je podmnožinou vlastností :) sem to shrnul prostě :D

s tebou nemá cenu se hádat, hlavně mě vůbec nebaví ti odpovídat ;) neděláš tu skoro nic jinýho než si vytáhneš text někoho a začneš ho poučovat o tom, na co se nikdo neptal, ale už téměř nezapomínáš napsat jak máš super auto, čímdál míň skrytě :tak_velky: a to neni závist :)

shoox: širší kola nejsou o větší stabilitě, ale o pokud jsou dobrý gumy, tak přilnavosti
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Markus Corsa B 1.2

Příspěvek od Korrpi »

ano mam velmi dobré auto :wink: a nebojím se to napsat :D

ja mam školu a dokonce 2
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Odpovědět