změkčovač plastů

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Majk
Příspěvky: 167
Registrován: 18 říj 2010, 15:00
Bydliště: Hradec Kralove

změkčovač plastů

Příspěvek od Majk »

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je stoprocentně nutné nárazníky před stříkáním do plniče stříknout to předem změkčovačem.plnič který tam příjde není už konečná vrstva pro lak ..jen pouze chci něaký čas jezdit v plniči..jak dlouho vydrží plnič na plastu bez změkčovače?Omlouvam se pokud už tato otazka někde je a předem díky za rady :plamenomet:
jaký si to uděláš X takový to máš

Corsa A 1.4i Smetka
Uživatelský avatar
pdk88
Moderátor
Příspěvky: 2132
Registrován: 24 črc 2007, 12:03
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: změkčovač plastů

Příspěvek od pdk88 »

jj jde to i bez, ALE je potřeba ten plast hodně na hrubo rozbrousit (tak aby byl chlupatej)
pak zalejt plničem,
pak zas přebrousit (budou vylejzat ty cáry plastu)
nalejt plničem,
přebrousit..

..a pokračuješ dokud to není hladký :lol:

je to vopich, ale dá se to. důležitý je to hrubý přebroušení- bez toho je to na 3.14ču
takhle mi to na nárazníkách drží 6let bez jedinýho problému :wink:
Corsa A GSi C20XE "Orangeer"
Corsa A C20XE "Terrorschlumpf"
neu: Corsa C GSi Z18XE
ex: Corsa B combi X14XE "Bublina"
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: změkčovač plastů

Příspěvek od Hgi »

já to na hrubo přebrousím 120tkou až 200, dám první vrstvu základu na plast, nechám zaschnout... mezi tím si do pistole namíchám plnič s tužidlem a těsně před stříkáním plničem dám druhou vrstvu základu na plast a v podstatě "morký do mokrého" stříkám plnič.

a zatím musím zaklepat, nikdy se mi nic z plastu neloupalo. Tento postup mi poradil zkušenej lakýrník co to tak dělá už 30 let.

Faktem je, že jakéjkoliv plast musíš stříkat plničem dvakrát, protože ti po prvním stříkání vylezou "chlupy", jak to píše kolega nademnou. Ty strhneš 800stovkou pod vodou a dáš druhou vrstvu plniče. A na to pak stříkáš bázi atd...
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Odpovědět