Čalounění tapeců - NÁVOD

Prozatímně vytvořené budoucí téma Jak na to, kam budou vkládány hotové návody. Momentálně je fórum zamčené, aby tu nevznikal nepořádek. Případné návody, rady atp mi pište do SZ. Gooder

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Zamčeno
Soni
Příspěvky: 221
Registrován: 01 dub 2008, 16:07
Bydliště: Breclav
Kontaktovat uživatele:

Čalounění tapeců - NÁVOD

Příspěvek od Soni »

Co všechno budeme potřebovat?
Základem je materiál kterým budeme potahovat tapecy. Já osobně mám odzkoušeno čalounickou koženku http://www.tomi-trutnov.cz/3111-kozenky ... /?im=37640
-na Corsa B 3 dv. stačí 4 m na celé auto
-dále budeme potřebovat nůž na koberce, štětku, chemopren-extrém-2x500ml(vydrží vysoké teploty), aceton, pomocníka

Tak a jdem na to
1.nejprve demontujeme tapec a zbavíme ho zbytků lepidla (jde to jednoduše třením ruky)
2.nachystáme požadovaný rozměr koženky (raději volte větší přesahy)
3.chemoprém postupně ředíme podle potřeby acetonem, aby nedělal žmolky a líp se s ním pracovalo
4.Začínáme s lepením od nejhorších míst uprostřed tzn. prohlubeň na loket, drážky pak dále vytahujeme do stran a vytlačujem vzduch (vyhlazujeme), jeden člověk koženku natahuje a druhý vyhlazuje
5.chce to opravdu dost času a lepit to po menších plochách a dávat dostatečné pauzy při lepení aby sme si předchozí nalepené plochy nerozhodily při vytahování koženky
6.lepidlo nanášejte jak na koženku tak na tapec, lepidlo schne rychle stačí chvilku počkat, přitlačit a vyhlazovat
7.až to máme komplet nalepené necháme to tak den proschnout
8.ořežeme přebytky a vyřízneme otvory na kličku,otvírání...
9.tapec namontujeme zpátky a máme HOTOVO

-co se týče údržby tak koženka nemá chybu, 2x do roka tapec umyju vodou s jarem a je to
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zamčeno