Corsa B 1.0 nestartuje

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od svandava »

Ahoj.V sobotu jsem rano udelal kratkou jizdu na nakup a zpet a odpoledne uz jsem nenastartoval.Starter tocil.Svitila rezerva,tak jsem si rekl,ze stojim blbe na schyl a nenasaju-prikrmil jsem nadrz 5 litry a...a nic.Starter toci,cerpadlo benzin tlaci jako prdly,svicky jiskru hazi...napada nekoho duvod,proc motor ani neskytne? Corsiku mam mesic a zatim startovala vzdycky super,tak bych zavadu hledal asi nekde ve spojitosti s tim benzinem.
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od Kolardo »

Sakra co se to děje, že nám všek nestartujou corsi? :D Dám ti radu... vem vařící vodu, alespoň tak 5L a pořádně prolej motor... chladič i celej komplet motor... Zaplácni to kapotou, aby ti tam zůstala ta pára a počkej tak 5,10 až 15 minut a měla by nastartova... Možná si tady budete všichni klepat na čelo, ale fakt to pomáhá... já už to takto dělám 3 týdny... ( když mi auto přes noc zmrne, tak je to v prdeli.. každé ráno to prolejvám) :) Zkus to a uvidíš :) kdyžtak to prolej 2x :) Jak už tu někdo psal, většinou bývá na vině čidlo kliky... minulí týden jsem byl na diagnostice a opravdu... čidlo kliky je v čudu, takže čekám až bude volno na dílně ať tu můžu prohodit :)

PS: to auto ti pořád točí na volno, nebo má tendenci chytnout? (pobrblá si)
Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od svandava »

Nema vubec snahu,jen starter mota.Me tak napadlo,ze jsme zkouseli jen cerpadlo,ne jestli jde i neco ze do motoru...o vikendu zkouknu filtr a strcim maroda do garaze.Cidlo kliky je meneny cca 14dni zpatky a v mrazech to normalne startovalo i venku-jak rikam,rano pohodicka a odpoledne,tedy pri priznivejsich klimatickych podminkach nic.
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od Kolardo »

to mi taky občas auto dělá ;) když má snahu drkat, tak ho proleju horkou vodou a za 15 minut chytne... ale teď běhetm těch tří týdnů se mi stalo že jsem jel do školy ( po cestě se zahřál) a po škole když jsem chtěl odjet ( bylo studený, ale né promrzlí) tak prostě jenom točil na prázdno... přišel jsem k němu večer, to už bylo uplně promrzlí to auto a chytlo na drc... stalo se mi to už 3x... prostě musím nechat auto uplně vymrznout a pak chytne :) Prosimtě, mám otázku... když to auto natočiš, neklepe ti v něm něco?
čím víc přidáš, tím víc by mělo klepat... nezaznamenal jsi to? :)
Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od svandava »

Toho si nejsem vedom,ale vrzaji plasty,huci ventilator,...nemusel jsem si toho vsimnout.Polevat motor vodou a cekat,kam ta mrcha zas natece,kde se zkondenzuje para?Tak na to bych koule nemel :-D Ale jako nouzovka asi dobry
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od FatriX »

ohleně toho klepání to máš šálky v hajzlu na klice nebo na ojnicích. takže bryzy motor K.O. a ojnica s pístem venku a díra jako kráva :D
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od Kolardo »

Hoši, tak u mě dneska rachot!!! Auto nechtěla naskočit, tak mě kamarád roztáhnul... pod plným plynem mi auto drželo 1100ot/min a ozívali se kruté rány od motoru... asi píst... když jsem pustil plyna nechal to na volnoběh, tak se mi to drželo na cca 300-400 ot./min. Potřech minutách držení plyného plynu a bouchání jsem se rozhodl že to nemá smysl a auto jsem vrátil zpět na místo kde stálo... cca 60m zpět... dojel jsem tam, zaparkoval, ještě chvilku zkoušel dusit motor a najednou uplně v pohodě, jak kdyby s autem nic nebylo... žádné rány, motor točil 7tis, uplně hravě, volnoběh 1000ot.... vůbec nevím co si o tom mám myslet? od téhoto incedentu mám najeto dalších 50km a v cajku :)
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od Kolardo »

fatrix... prej by to měli být jakésy hydroštosy, které prý ovládají písty ( tlakem oleje nebo co) :)
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od FatriX »

to je taky možné ale jestli to cvaká hodně tak to budou ty šalky bracha to měl na golfu a během asi 100km mu vyletel pist z motoru i s ojnicí :D ale můžou to vlastně být i ty hydra... zkus třeba jiný olej hustší..
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od Kolardo »

olej 10w40 mám... prý by tam správně být 5w40 :D jinak už mám s tím najeto 1000km a pořád to drží :D
Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od svandava »

Tedy,palivovy filtr vymenenyoba snimace otacek odzkousene na jinem aute,tlaky jsou v poradku, jen to zapaluje jindy,nez ma=svicky jsou mokry i kdyz jiskru hazi.
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od jamal.jefries »

no tak trebas spatnej dis modul:-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od svandava »

jamal.jefries píše:no tak trebas spatnej dis modul:-) :-) :-)
Ten je taky meneny,stejne tak i civky... :cry:
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od jamal.jefries »

a co diagnostika nic neukazuje??? :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od svandava »

Diagnostika mlčí.Dneska jsme nastavili rozvody,zastartovali a mohli nastavovat znova,rozvodovy retez je volny jako guma od teplaku...zavada odhalena :(
Odpovědět