PO VYMENE ROZVODOVEJ RETAZE

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Uživatelský avatar
FANDA73
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2013, 18:11

PO VYMENE ROZVODOVEJ RETAZE

Příspěvek od FANDA73 »

Zdravim.Mam problem.Mam corsu C 1,0 12V, najazdene 118tis.km.Motor pri studenom starte mal zvuk skoro ako diesel, ale ked sa zohrial slapal ako hodinky, aj zvuk aj vykon aj spotreba.Dal som robit udrzbu na 120tis.km-vymena rozvodov, oleja, filtrov, sviecky+mi menil gufero na kluke.Lenze teraz auto nejde dobre.Na studeno je tichsie, ale taky isty zvuk ma aj po zahriati a na tie nove sviecky BOSCH obcas na 2valce.Uz mi na chvilu aj kontrolka emisii zasvietila.Kupil som 3nove sviecky a jedna hned vraj bola spatna, tak tam dal staru a nejdu dobre ani tie dve nove.KDE MOZE BYT CHYBA? mozu to robit sviecky?mozze byt, ze som objednal zly tip sviecok, kedze som cez net objednaval?Myslim, ze rozvody by mali byt spravne urobene, robil to mechanik s 30rocnou praxou a vela urobenymi autami/mne uz tretie robil/.
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: PO VYMENE ROZVODOVEJ RETAZE

Příspěvek od petanek192 »

Musis koupit 4 svicky :vali_se:

Jinak to ze po vymene rozvodu pada olej je asi normalni vydrzi to takhle cca 60tiskm pak motor muzes zahodit soudim dle otcova pulmotoru tenkrat sme to resily a nic nepomohlo po startu sel motor cca 5-10vterin na sucho .

Jinak stim chodem na 2 valce ti neporadim
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: PO VYMENE ROZVODOVEJ RETAZE

Příspěvek od Korrpi »

moc se tu neřechtej sam nemaš celej motor.... protože motor začíná od 6-ti válců :wink:

rozhodně nech zkontrolovat nastavenéí rozvodů.... i po 30ti leté praxi se spleteš :banan:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Uživatelský avatar
FANDA73
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2013, 18:11

Re: PO VYMENE ROZVODOVEJ RETAZE

Příspěvek od FANDA73 »

Korrpi píše:moc se tu neřechtej sam nemaš celej motor.... protože motor začíná od 6-ti válců :wink:

rozhodně nech zkontrolovat nastavenéí rozvodů.... i po 30ti leté praxi se spleteš :banan:

MYSLIS? to musi dat dole kryt?a nove tesnenie?
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: PO VYMENE ROZVODOVEJ RETAZE

Příspěvek od Korrpi »

netuším co je nutné tam měnit, ale zavez to třeba do autorizáku a ať rovnou projedou diagnostiku.... muže byt třeba nějaké čidlo špatné :wink:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Re: PO VYMENE ROZVODOVEJ RETAZE

Příspěvek od knedlik »

vymenit svicky obcas se najdou zmetkovy kor bosh a ngk; zkontrolovat casovani rozvodu; zmerit tlaky valcu; diagnostika motoru; atd. jeste toho je mnoho :wink: proc vsichni kupujou nejdrasi bosh, ngk, atd svicky ja mam v corse ceske brisk s prodlouzenym intervalem na 90tkm za 40 kc/ks :lol: a uz nabehali hodne a bez jedineho problemu :wink:
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: PO VYMENE ROZVODOVEJ RETAZE

Příspěvek od obcannofka »

Knedlik: to máš kus od kusu.... já do Corsy kupoval beru a bylo to bez problému, teď jsem do Punta koupil Brisk Premium, říkal, jsem si půjdu do český kvality, ale auto pěkně škubalo, tak je budu reklamovat, nenaděláš nic no svíčky za 200kč/ks a stejně nejdou jak mají, v létě jsem měnil svíčky na jedný Feldě, šli tam bosch a motor měl pěkně divokej volnoběh, je to samej zmetek........ :( :(
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: PO VYMENE ROZVODOVEJ RETAZE

Příspěvek od petanek192 »

Miro jeste k tem valcum ten foukanej 4valec nejni k zahozeni :vyplazni:
Vysvetli to majitelum tsi a tdi atp ...

Jinak ty rozvody tenkrat delali tatovi v oplu .

K tem svickam vzdy sem daval ngk a bez potizi 1nou sem zkusil brisk a katastrofické . Je fakt ze sem min 3roky nemel benzinove auto :-)
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Marek Sládek
Příspěvky: 185
Registrován: 19 kvě 2011, 19:48

Re: PO VYMENE ROZVODOVEJ RETAZE

Příspěvek od Marek Sládek »

Ahoj.
Jedná se o starší auto. Já když koupil svoje a nechal udělat komplet rozvody, výměnu kapalin, výměnu svíček a prostě všeho, abych měl klid, tak jsem dopadl podobně. Auto prostě nejelo, rozsvěcovala se kontrolka motoru i emisí.
Dal jsem to tenkrát prvně na diagnostiku do originál servisu v Německu (mám to kousek). U nás stále říkali, že to jsou váznoucí ventily, prý na to motory od Opla trpěli. V Německém servisu motor diagnostikovali, změřili kompresní tlaky a nakonec jako příčinu odhalili zapalovací lištu. Je fakt, že byla stará a když se díky výměně zapalovacích svíček musela demontovat a je klidně možné, že se sní někde i kleplo tak odešla. Obecně je zapalovací lišta citlivé a náchylné zařízení.
Nejlépe nejdříve sehnat někoho, kdo má stejný motor a zkusmo si od něj zapůjčit zapalovací lištu na test, ať zbytečně nekupuješ zapalovací lištu novou.
Držím palce, Mára.
Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE)/Sport, LPG + FlashLube, sání Green, střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepený EGR, Tempomat, výhřívané sedačky, okna+ zrcátka v ele., Op-Com + LPG Elpigaz diagn., 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Uživatelský avatar
FANDA73
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2013, 18:11

Re: PO VYMENE ROZVODOVEJ RETAZE

Příspěvek od FANDA73 »

Dakujem vsetkym za rady.Rano som zbehol za mechanikom, vymenili sme sviecky za stare inac BOSCH za BOSCH a ide na tri valce, ale nejde do otaciek.Maximal.3300vytocim.Takze mechanik to dnes rozhodi a kukne ci mu nahodou neposkocila retaz.Dufam, ze to odstrani, lebo ma klepne.Auticko jazdilo perfektne a teraz srot.Kontrolky nesvietia ziadne, len to, ze nejde do vykonu, aj startuje ok.Tak som dnes zrusil aj STK, aj EK a poficim tam v piatok.Snad.
Uživatelský avatar
FANDA73
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2013, 18:11

Re: PO VYMENE ROZVODOVEJ RETAZE

Příspěvek od FANDA73 »

Konecne.Prave som bol pre auticko.Mechanik to prezrel a zistil, ze mu poskocila retaz.Teraz to slape ako hodinky a paci sa mi, ze je aj tichy chod motora.Este zajtra STK a EK a snad trochu pojazdim bez investicii.
Odpovědět