Výměna čidla klikovky - autoservis

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
bigboss
Příspěvky: 14
Registrován: 16 dub 2011, 22:33
Bydliště: Praha

Výměna čidla klikovky - autoservis

Příspěvek od bigboss »

Zdravím,
tak mi odešlo čidlo klikovky a jelikož jsem na takovýhle věci tak trochu deb*l... Nevíte někdo o nějakém levném a spolehlivém servisu v Praze nebo blízkym okolí nebo někdo z Vás kdo by dokázal to vyměnit? A řekl mi jaký to čidlo přesně koupit protože na Kellyně jsem jich našel asi 10...
Jinak Corsa B 1.4i 44kw r.v. 96 C 14 NZ
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Výměna čidla klikovky - autoservis

Příspěvek od Co-RS-ák »

Jak vis ze je to cidlo klikovky? Co ti to dela / nedela?
shoox
Příspěvky: 217
Registrován: 04 kvě 2013, 00:51
Bydliště: Praha

Re: Výměna čidla klikovky - autoservis

Příspěvek od shoox »

jo vím myslím ze bych ti to udelal :) napiš sz
bigboss
Příspěvky: 14
Registrován: 16 dub 2011, 22:33
Bydliště: Praha

Re: Výměna čidla klikovky - autoservis

Příspěvek od bigboss »

Co-RS-ák : za studena auto startuje krásně na první pokus, ale pokud mam třeba teplotu okolo 90 a chcípnu to tak už to nenastartuju (startér točí). Musim to nechat cca. 2 hoďky vychladnout a pak to zase chytne bez problémů. Sem tam to i chce chcípnout samo od sebe. Občas se na chvilku rozsvítí chyba motoru. Tady na fóru jsem se dočetl, že to dělá čidlo klikové hřídele.
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Výměna čidla klikovky - autoservis

Příspěvek od Korrpi »

než číst někdy nepřesné informace na různých fórech doporučuji použít nějaký diagnostický nastroj (OPcom a pod.) a až pak dělat výměny čidel.... ono se pak muže stat, že postupně vyměníš všechny čidla a výsledek se bude rovnat nule :wink: dalším příznakem špatného čidla kliky je například nestabilní volnoběh zapříčiněnej rozhozeným předstihem, jelikož si jednotka bere data pouze z čidla vačky :wink:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
bigboss
Příspěvky: 14
Registrován: 16 dub 2011, 22:33
Bydliště: Praha

Re: Výměna čidla klikovky - autoservis

Příspěvek od bigboss »

to jsem zapomněl napsat, otáčkoměr teda nemam, ale je slyšet kolísání ve volnoběhu... jednou jsem to měl na diagnostice, ale ta nic neukázala... bohužel taky když jsem byl v servisu tak jsem tam právě tohle popisoval a když jsme to tam nechaly ohrát a startovaly a chcípaly tak to zrovna nic neudělalo... servisák na mě vychrlil x věcí čim to může bejt... navíc mi řekly ve 2 servisech kde jsem byl, že nemaj tehle konektor tak s tim nemůžou nic dělat...
shoox
Příspěvky: 217
Registrován: 04 kvě 2013, 00:51
Bydliště: Praha

Re: Výměna čidla klikovky - autoservis

Příspěvek od shoox »

na diagnostiku ti to zapojit mužu taky :)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Výměna čidla klikovky - autoservis

Příspěvek od Co-RS-ák »

to bych spíš kouknul na čidlo teploty, protože už se to tu snad taky řešilo, řj má špatné info o teplotě, dávkuje jinak béňo a pak nenaskočí... docela to tak i vypadá když za studena nastartuješ a pak po ohřátí ne..
Odpovědět