Poskakuje, otáčky

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

jo přesně- nejvíc sranec, protože se to lanko do toho zarývá,tak přemýšlím, jak to vychytat,nebo co pod to dát,aby to opíralo o větší plochu

případně jak se tam zachytne tohle lanko? http://www.autodily-rt.cz/cs/katalog/pr ... Heureka.cz

jinak nemůžete mi nějaký doporučit? do toho 5kila nejlépe, jsem už z toho fakt na prášky
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od jamal.jefries »

tohle lanko je na předfaceliftovej pedál spojky :-) uchycení máš tady na fotce není tam ten plastovej píčinec ale je to zaháknutý přímo do pedálu :-).každej kdo má pofacovej pedál (s tim plastem) tak si mi stěžuje že mu praskaj lanka.já mam na obouch korzách předface pedál a v životě mi lanko neprasklo a nevim o nikom komu by na tomhle pedálu prasklo :-) :-) :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

tohle vypadá daleko líp, ale měnit pedál ted není čas,proto potřebuju sehnat lanko na můj pedál, kdo mi poradí kterej? :)
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od jamal.jefries »

Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

Já vím,jak má vypadat, spíš poradit značku, aby to chvíli vydrželo.
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od Vašátor »

Kvalitní výrobci jsou ATE, TRW, Sachs ... Zkus se podívat na mlparts.cz, mají dobrý ceny a jsou v Brně.
Zároveň bych zkontroloval, zda se někde lanko neřeže - třeba prasklou průchodkou a ostrý plech motorové stěny. Přijde mi divný, že by ti to tak rychle opět odešlo jen díky nekvalitnímu dílu.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

No a co s tím může být? Je to to nejlevnější lanko, kamoš mi ted říkal, že může být ta spojka v prdeli, Vašku, ty s s mým autem jel, připadlo ti,že ta spojka jde nějak ztuha?
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od jamal.jefries »

nevim jak je možný že se to lanko na tomhle typu pedálu praská každopádně jestli na to příjdeš tak sem napiš kde jak a proč to praskalo :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

http://mlparts.cz/front.tec-doc.product/240820 toto jsem objednal,tak uvidím no

jinak to naprasklý lanko jsem zapájel, dost promazal vazelínou a ted jsem ho tam dal a při vyplým a studeným motoru chodí daleko líp (asi to bude tím namazaným) a nemyslím si,že by se mělo nějak utrhnout, chodí fakt hezky, no uvidím dneska při jízdě,potřebuju dneska akutně dojet do Brna a zpátky, každopádně tam stejně dám to nový a tohle budu vozit v kufru jako záložní :mrgreen: :mrgreen:
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

Tak jsem si dnes vyzvedl novy lanko od Sachsu, jinak doporučujete lanko namazat či nikoli? Protože jsem koukal,tak z výroby je suchý
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od Vašátor »

Pokud je lanko potažené plastem, není třeba mazat. Každopádně tím nic nezkazíš. Jen se ještě zeptám .... jak jsme spolu konzultovali po telefonu, ještě jsem nad tím přemýšlel a koukal na fotky lanka ... nemá být u pedálu lanko pouze prostrčené a zajištěné ségrovkou? Myslím tím ten kovový konec. Není tam drážka pro ségrovku? Chtěl jsem mrknout do knížky "Jak na to", ovšem mám staré vydání se starším typem.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od Co-RS-ák »

hele mam předfl a mam pofl pedál, nedávno sem řešil prasklý lanko:)
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

Vašku, neni tam drážka. zitra vyfotim
Corsaku, jako u obou jsi měnil?
Opel corsa B 1.0 12V
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od Co-RS-ák »

nene, myslel sem to tak, že mam předl. auto ale mam v něm pofl. uchycení lanka na pedálu :) je tam takovej klobouček co se jen zahákne do silonovýho bazmeku, kterej čekám že určitě dřív nebo později rupne..

edit:
micalin píše:že by se mělo nějak utrhnout, chodí fakt hezky, no uvidím dneska při jízdě,potřebuju dneska akutně dojet do Brna a zpátky
hele, s corsou se dá docela v poho řadit bez spojky, já takhle jezdil dvě cesty domu a do školy včetně po evropský, z toho jednou v ranní špičce, což je fakt paráda, protože ostatní vyloženě spolupracujou když chceš trefit zelenou na semaforu.. :mrgreen:
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

No dokud mi spojka funguje,tak to zkoušet nechcu :D
Opel corsa B 1.0 12V
Odpovědět