Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od jamal.jefries »

no tam de o to že třebas když se auto zahřálo tak prostě nastartujou a pak to nechaj přes noc a už nenastartujou... nejjednodušší je to vyzkoušet z jinýho auta no když je možnost :-) na kelly maj neorigo za 1655 kč jinak nejlepší je dát originál bosch ale to budeš muset pohledat na netu :-) :-) :-) řekl bych že dokavaď nevyzkoušíš tohle tak asi stejně moc problémů nenajdeš.můžeš tak maximálně odkrejt pod sedačkou tu plastovou zátku a změřit jestli ti jde třebas napětí do palivovýho čerpadla,můžeš zkusit jestli to hází jiskru a jestli máš tlak na palivový liště ale nic víc mě asi nenapadá.každopádně jestli máš někoho kdo má astru nebo vectru s motorama x14xe ,x16xe tak tam jsou čidla stejný tak jedině vyzkoušet.... :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
karol2010@email.cz
Příspěvky: 16
Registrován: 02 led 2015, 10:45

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od karol2010@email.cz »

Zrovna na Kelly koukám, Prosím Te který to aspoň trochu je?Tohle je pro me jak Španělska vesnice a za každou radu jsem rad.Zkusím koupit,vyzkoušet a uvidim no
karol2010@email.cz
Příspěvky: 16
Registrován: 02 led 2015, 10:45

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od karol2010@email.cz »

Jo je taky fakt,že mi to nechytne ani přes kabely
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od jamal.jefries »

Snímač otáček klikové hřídele EPS
Objednací kód: EPS 1.953.162


dej si ten kód do vyhledáváče v kelly a vyběhne ti to :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
karol2010@email.cz
Příspěvky: 16
Registrován: 02 led 2015, 10:45

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od karol2010@email.cz »

Super díky moc.Jestli je to tim mas u me flašku ☺
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od jamal.jefries »

eště se neraduj ale myslim si že by to mohl bejt ten problém :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od Vašátor »

jamal.jefries píše:Tak v tom případě bych zkusil vyměnit čidlo polohy klikovky. :-) spousta jednolitrů má tyhle příznaky a dělá to čidlo pohohy klikovýho hřídele :-) :-) :-)
Čidlo klikovky má vliv na to, že se motor startérem vůbec neroztočí? Od kdy? Každopádně postupovat naznačeným způsobem, tudíž koupit díl za 1500kč, když zhola nic nevím, je ta největší pitomost jakou člověk může udělat. Pokud je to čidlo klikovky (jakože pochybuji), musí být zapsaná chyba v řídící jednotce. A vyčíst chyby z jednotky je otázka pár korun. Nějaké chyby dokonce vyčte i displej Corsy, ale nedokážu říct které všechny. Zkus při zapnutém klíčku zároveň podržet obě tlačítka pro nastavení hodin.

Nevím přesně jak moc je u Corsy řídící jednotka náchylná na vadný hallův snímač (čidlo otáček klikové hřídele), ovšem u většiny aut starter rozhodně neblokuje.. Vadný hallův snímač se u většiny aut projeví tím, že starter motorem točí, ale motor nenaskočí. Navíc ... pokud by byla opravdu řídící jednotka tak chytrá a blokovala start, musel by být hallův snímač v pytli úplně.
A další věcí, kterou tento nesmysl vyvrátím je to, že motor chytne na roztlačení.

P.S. Hallův snímač, neboli snímač otáček motoru, neboli snímač horní úvratě, je nejdůležitějším čidlem pro řízení motoru. Řídící jednotka si poradí bez spousty čidel, bez tohoto ovšem ne.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od jamal.jefries »

sorry pročítal jsem to zběžně a nevšiml jsem si že staretér netočí vůbec.myslel jsem že startér točí ale nenaskočí motor :urcite?:
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
karol2010@email.cz
Příspěvky: 16
Registrován: 02 led 2015, 10:45

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od karol2010@email.cz »

Měl jsi pravdu,je to klikovkou.Sedl jsem do auta,o pět ne startovalo, tak jsem zaradil 5,auto jsem pustil metr z kopce a po otočil jsem motorem. Naskočilo ihned.Koupil jsem to cidlo,zavolal mechanikovi a domluvil se s nim na výměně.Je to tim...
karol2010@email.cz
Příspěvky: 16
Registrován: 02 led 2015, 10:45

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od karol2010@email.cz »

A cetl jsi dobře, startér točí, ale motor nenaskoci
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od Vašátor »

karol2010@email.cz píše: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b
karol2010@email.cz píše: Když chci startovat,tak jen cvakne v pravo dole a nic.Nenastartuje.
karol2010@email.cz píše:A cetl jsi dobře, startér točí, ale motor nenaskoci
Nic proti, ale popis závady je udělaný opravdu smysluplně ...
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od jamal.jefries »

No ja sem prave pochopil z popisu ze toci ale nenaskoci :-) :-) :-) jestli to opravdu je cidlem tak jsem rad ze sem ti pomohl :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od Hgi »

pokud se startér ani nehne, tak to čidlem klikovky samozřejmě není. Pokud to točí starterem jak diví, ale motor nechytne, tak to může bejt čidlem klikovky. Jestli to je čidlem klikovky lze zjistit pěkne diagnostikou nebo osciloskopem ;-)
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od Co-RS-ák »

Tak jak to dopadlo??:)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje,při startu cvakne a nic,baterka nova.Corsa b

Příspěvek od Vašátor »

karol2010@email.cz píše:Měl jsi pravdu,je to klikovkou.Sedl jsem do auta,o pět ne startovalo, tak jsem zaradil 5,auto jsem pustil metr z kopce a po otočil jsem motorem. Naskočilo ihned....
Klikovou hřídelí a celou pístní skupinou točí, stejně jako při roztláčení, samozřejmě i startér. Hallův snímač (blbě řečeno snímač klikovky) snímá otáčky klikové hřídele - ta se však točí jak při startování, tak i úplně stejně při roztláčení. Tudíž drcnutí do auta na rychlost by v žádném případě nepomohlo.

Jsem zvědavý, co s tím nakonec bude ...
Hgi píše:pokud se startér ani nehne, tak to čidlem klikovky samozřejmě není. Pokud to točí starterem jak diví, ale motor nechytne, tak to může bejt čidlem klikovky.
A pak je ještě třetí možnost, kdy starter točí jako divý, ale motor se ani nehne (pastorek, zuby starteru, zuby setrvačníku...)
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Odpovědět