Výměna autorádia

O všem a všech Corsách.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
hexinema
Příspěvky: 3
Registrován: 05 led 2015, 19:19

Výměna autorádia

Příspěvek od hexinema »

Zdravím. Mám dotaz, vlastním opel corsa b r.97 1.2. Koupil jsem si do něj nové radio - Pioneer MVH-170UI. Mám tam originální repro tak se bojím aby to šlo propojit protože ta doba výroby radia a auta je úplně někde jinde.
Díky za odpověď.
Darkover
Příspěvky: 35
Registrován: 03 led 2014, 21:44

Re: Výměna autorádia

Příspěvek od Darkover »

Mám Opel Corsa B rv. 96, v něm autoradio KENWOOD KMM-120Y (dva dny teprve) a originální repro. Jen jsem vyhodil tu zgerbu z bazaru (auto bylo bez rádia), připojil nové a OK.

PS: předpokládám že vnitřnosti našich rádií budou identická :D
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Výměna autorádia

Příspěvek od Gooder »

Pasovat tam bude, maximálně Ti nebude držet paměť, to pak jen přehodíš dva dráty. Na repro to vliv nemá, hrát budou :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
street-dog
Příspěvky: 13
Registrován: 01 zář 2014, 08:44

Re: Výměna autorádia

Příspěvek od street-dog »

a má Corsa B ISO konektor ? nebo se bude muset dodělat při výměně novýho autorádia ?

Darkover píše:Mám Opel Corsa B rv. 96, v něm KENWOOD KMM-120Y (dva dny teprve) a originální repro. Jen jsem vyhodil tu zgerbu z bazaru (auto bylo bez rádia), připojil nové a OK.
Budu dávat to stejný, musel jsi dávat i redukci na anténu nebo seděl ten konektor ?
Opel Corsa B (1996) 1,4i 44 kW, X14SZ
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Výměna autorádia

Příspěvek od Gooder »

Měla by mít ISO, viz foto. Takže stačí redukce radio -> ISO.
Obrázek
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
hexinema
Příspěvky: 3
Registrován: 05 led 2015, 19:19

Re: Výměna autorádia

Příspěvek od hexinema »

a když nebude držet pamět tak jen přehodit žlutej s červeným ?
Darkover
Příspěvky: 35
Registrován: 03 led 2014, 21:44

Re: Výměna autorádia

Příspěvek od Darkover »

street-dog píše:a má Corsa B ISO konektor ? nebo se bude muset dodělat při výměně novýho autorádia ?

Darkover píše:Mám Opel Corsa B rv. 96, v něm KENWOOD KMM-120Y (dva dny teprve) a originální repro. Jen jsem vyhodil tu zgerbu z bazaru (auto bylo bez rádia), připojil nové a OK.
Budu dávat to stejný, musel jsi dávat i redukci na anténu nebo seděl ten konektor ?
Ad 1

V krabičce Kenwoodu byla redukce z rádia na ISO, nic jsem nepřiobjednával (redukci), možná to ani jako redukce není, ale je to prostě propojovací kabel, každopádně nebyl problém. Vypadá to takhle: Obrázek

Ad 2

Fíha, anténu mám novou, protože tam byl nějaký problém, takže jsem jí nechal vyměnit komplet při výměně rádia, když počkáš, tak cca do týdne se na to budu moci zeptat a napíšu ti sem, jsestli je to jako origo nebo ne. Vlastně ani nevím, co se všechno vyměnilo, ale mám dojem že právě kabel (konektor kdo ví?), ale anténka na střeše zůstala.
Doplnění, tak jsem pročetl viewtopic.php?f=21&t=247&hilit=nesv%C3% ... AD+display a nejspíš je nutná redukce antény, jak to vyřešili u mě zjistim, anténu jsem si nechal vyměnit u elektrikáře radši, takže to nějak vyřešil :D

BTW: taky budu řešit ještě TID displey (kapličku), když zapnu rádio, tak nesvítí TID a když ho vypnu tak svítí. Docela jsem si ale zvykl vidět čas, datum a teplotu... Vím, že se to tady na fóru řešilo, ale nemůžu to najít.
Darkover
Příspěvky: 35
Registrován: 03 led 2014, 21:44

Re: Výměna autorádia

Příspěvek od Darkover »

Tak jo, k tomu Kenwood radiu sice byl ISO (takže no problem), ale na anténu se dala redukce. Každopádně repro je z výroby a hrajou (na to kolik jim je) perfektně. U rádia byla prohozen červený a žlutý drát, díky rychlospojkám bez problému. No a na kapličce (TID display) mám jen hodiny a teplotu, datum zmizelo :(
street-dog
Příspěvky: 13
Registrován: 01 zář 2014, 08:44

Re: Výměna autorádia

Příspěvek od street-dog »

Díky moc, tak objednám i tu redukci na anténu a žlutej s červeným přehodím rovnou ať to pak nemusím vyndávat :) ... aha tak to datum je blbý, že zmizelo :( ale co jsem hledal, tak podle Martyho zde: viewtopic.php?f=21&t=247&hilit=nesvítí+ ... &start=120 ke konci stránky, by mělo stačit štípnout červeno-bílej drát.

PS: rádio budu mít až koncem měsíce, tak to bohužel nemůžu teďka vyzkoušet.
Opel Corsa B (1996) 1,4i 44 kW, X14SZ
Darkover
Příspěvky: 35
Registrován: 03 led 2014, 21:44

Re: Výměna autorádia

Příspěvek od Darkover »

Díky ti :D Vyzkouším šťípačky no, při nejhorším to můžu hezky opravit :)
street-dog
Příspěvky: 13
Registrován: 01 zář 2014, 08:44

Re: Výměna autorádia

Příspěvek od street-dog »

Není zač :) snad to pomůže pak dej vědět. Tak, tak oprava kdyžtak bude snadná, ale doufám, že to pomůže :wink:
Opel Corsa B (1996) 1,4i 44 kW, X14SZ
street-dog
Příspěvky: 13
Registrován: 01 zář 2014, 08:44

Re: Výměna autorádia

Příspěvek od street-dog »

Takže rádio už je namontováno :) a aby zůstalo zobrazený datum na TIDu, tak v mým případě bylo potřeba přestřihnout červeno-šedej drát :)
Opel Corsa B (1996) 1,4i 44 kW, X14SZ
Odpovědět