Corsa Swap 2.0 X20XEV

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

LokysH
Příspěvky: 8
Registrován: 20 led 2015, 18:07

Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od LokysH »

Zdarec kluci mám na vás par otázek takže mě snad neukamenujete :lol: Mam možnost mít za flašku motor 2.0 x20xev z omegy už jsem viděl jak ten motor je v nejedné koze.. Takže proč bych já ho tam mít nemohl že :D (brzdy a podvozek teď řešit nechci to už mam vyřešeno :))

Takže otázka zni

1) Co potřebuji všechno z te omegy vyndat ? (tzv. motor,elektriku co všechno?, řídicí jedn. atd., čerpadlo co dal ?

2) Co všechno se musím upravit v corse ? držáky s tím počítám.. Jaka nejlepší převodovka mě napadla F16 ? jaké poloosy ?
budu muset dělat něco z motorem jiný altík atd.? ?

3) Ta elektrika přesněji .. ? co všechno se musí vyndat/zapojit změnit cely svazek u motoru ?


Díky za každou radu.. chci tu slyšet fakt seriozní nápady rady nemam na blbostí náladu ;) tenhle projekt chci dokončit tak budu rad za pomoct :)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od Co-RS-ák »

čéče xev tady asi moc lidí nedělalo, všichni tam dávaji xe ... ale jinak bych vytáhnul všechny kabely z motorového prostoru a pak co jde od řj ke spínačce asi taky... převodovka nevim jestli sedí f16 na tohle, na xe jo...
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od Hgi »

LokysH píše:... tenhle projekt chci dokončit tak budu rad za pomoct :)
takovejch tu už bylo a nikdo nikdy nic nedodělal do konce... každej toho akorát nakecá a pak po 30 stránkách napíše, "prodávám, nemám na to peníze" :D

Radit něco nemá smysl, Rady a porady, Gagarinova 13 :D
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od petanek192 »

Ani nepises do ceho to chces dat to je pak tezko radit ...
Nahod foto auta do ktereho to chces davat a ja ti pak povim zda to ma smysl ...

Jinak xev je povestne papanim oleje a ma jen 100kw coz je dost malo na dnesni dobu ...
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
LokysH
Příspěvky: 8
Registrován: 20 led 2015, 18:07

Re: Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od LokysH »

Hgi píše:
LokysH píše:... tenhle projekt chci dokončit tak budu rad za pomoct :)
takovejch tu už bylo a nikdo nikdy nic nedodělal do konce... každej toho akorát nakecá a pak po 30 stránkách napíše, "prodávám, nemám na to peníze" :D

Radit něco nemá smysl, Rady a porady, Gagarinova 13 :D

Jojo :D to jsem tady už četl :D každej milion stránek a potom nic.. já to musím dodělat i kdybych nechtěl :D
LokysH
Příspěvky: 8
Registrován: 20 led 2015, 18:07

Re: Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od LokysH »

petanek192 píše:Ani nepises do ceho to chces dat to je pak tezko radit ...
Nahod foto auta do ktereho to chces davat a ja ti pak povim zda to ma smysl ...

Jinak xev je povestne papanim oleje a ma jen 100kw coz je dost malo na dnesni dobu ...
Chci to dávat do corsy b 1.2 myslel jsem že to bude jasné z nadpisu.. smysl nesmysl musím to tam narvat i kdyby to nejelo :D a 100kw misto 33kw je dost na takou malou potvoru :D olej papka ale nebude to daily auto a když ten motor je zadarmo a elektrika ktomu proč to nebrat... jen potřebuji vědět co všechno vybrat z auta elektriku počítám řj. , zasuvku na diag, čerpadlo kabely od motoru do řj všechno potřebné abych to nakopl. dík za každou radu kdyby měl někdo schema el. corsy 1.2 12v tak budu rad :)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od Co-RS-ák »

Ja mel taky pocit ze je to jasny :D nemas lepsi vzit cely to auto a brat si z nej dle potreby, zbytek muzes vratitv:D
LokysH
Příspěvky: 8
Registrován: 20 led 2015, 18:07

Re: Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od LokysH »

Co-RS-ák píše:Ja mel taky pocit ze je to jasny :D nemas lepsi vzit cely to auto a brat si z nej dle potreby, zbytek muzes vratitv:D
Bylo by ale auto jde pryč tak mam možnost z toho vybrat věci :D
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od jamal.jefries »

Teoreticky rj,klicek s immo cipem,kompletni motorovou kabelaz,motor a cerpadlo nic vic co se tyce vybrani bys potrebovat nemel.jestli zere olej tak si tem motor dej dokupy nez ho tam das :-) :-) :-) jinak je pravda ze 100kw na 900kg je docela dost takze bych to nejak neresil i kdyz ja mam casem zalusk na LETko :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od Vašátor »

Pokud ani trochu nerozumíš autoelektronice, či nemáš po ruce nikoho takového, tak uroň slzu a vzdej to. Stejně tak s mechanikou. Mechanická výměna motoru je sice jedna věc, to že to bude mnohem těžší a bude potřeba (aby to za něco stálo) udělat i podvozek je věc druhá. A jako třetí věc je zapojení elektroinstalace, včetně všech čidel, řídící jednotky, imobilizeru, atd., atd.
Schema elektroinstalace Corsy 1.2 je celkem k ničemu, protože z ní krom zadního svazku nic nepoužiješ.

Nicméně aby to nevyznělo opovrhovačně, držím ti palce :wink: . Jen jak už tu bylo psáno ... spousta lidí se ptá, načež vše vyšumí a je po pohádce ...
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od petanek192 »

Me se taky vsichni smali ze dvoulitr do corsy stavel sem to jako jeden z prvnich tady v cz stravil sem nad tim temer rok nikdo neporadil dej tam tohle a tamto vse sem musel vyzkoušet a pokud na to nemas aspoň 50tis bokem na veci okolo aby to aspoň nejakym zpusobem fungovalo tak to nedelej ...

Me ta stavba vysla kolem kila auto a motor sem mel a dnes vim ze delat to znova tak uplne jinak :-)
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Ahoj,
rozhodně se do toho nepouštěj, je to nesmysl, stejně obtížná práce jako poslat tam C20XE, kterej má alespoň smysl a hlavně, jestli dáš 5.000 - 10.000 za motor, nebo ho máš zadarmo je taková kapka v moři u tohohle typu SWAPu, že nám všem už věř.
X20XEV ať si dá současný majitel třeba pozlatit na poličku, ale pracovat s ním na SWAP hraničí s šíleností.
Jestli dělat SWAP se vším všudy, je na to potřeba minimálně 100.000 no a nacpat někam takovou sumu a vědět, že na začátku toho stálo rozhodnutí jestli shit motor zadarmo nebo motor jako víno za třeba zmiňovaných 10.000, tak to je oč tu běží...
Samozřejmě názor člověka, který sám na to zatím koule nemá, ale něco málo už jsem s Corsama prožil.
Pokud do toho stejně půjdeš, držím palce.
Petr
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od Tiger.s »

Jestli chceš mám xe na prodej :D

Xev je kničemu. Jediný co stojí za řeč je olejový čerpadlo :lol:
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
LokysH
Příspěvky: 8
Registrován: 20 led 2015, 18:07

Re: Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od LokysH »

Až seženu nějaky motor dam echo .. :D uvidíme jak se to vyvine .. snad to dopadne nějak aspoň dobře chtěl bych to aspoň zkusit určitě to nenechám jen tak :D nevzdám se ! :D ještě mam na seznamu Fiat 128 spor coupé ;) kterého už jsem 2x dělal s tátou a moc to nedopadlo :D (rozvod atak no ) ale jinak za podporu :)

Jen bych chtěl vědět proč xe20xev ne ? když už jsem ho vyděl v par corsach ..

V autech se vyznám neříkám že jsem nejlepší ale něco málo podstatného vím :) a elektrika je můj kamarád :D jak kdy no :D tak doufám že se něco nepoto.. a corsa bude každou chvilkou stát u mě :D vybavení na to mam čas taky a peníze se seženou no :D nemusí to byt postavené během měsíce pomaličku a postupně hlavně pořádně

Ještě taky nápad co tam narvat podvozek (brzdy atak..) z calibry + motor ?

A teď tak přemyslím jaky je rozdíl mezí x20xe a x20xev ? Je to jen eko sviňarna ?
jaky je potom rozdíl c20xe ? a x20xe vím že oba motory jsou dost rozdílné.

A i kdybych měl svařovat poloosy elektrikou tak to auto jednou pojede ! :D (ber té to z rezervou :D )
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa Swap 2.0 X20XEV

Příspěvek od Tiger.s »

X20xev nic nevydrží má jen 100kw což zmákne i origo corsa s 1,6 16v nebo 1,4 16v . tzn za ty peníze co vrazíš do vyměny motoru jsou k ničemu.

Xev nemá moc rezervu pro zvýšení výkonu a jde špatně. A když ho budeš mít tak se posere po ele stránce.

C20xe je nezníčitelnej motor pokud mu měníš olej atd.Má obrovskej potenciál na zvýšení výkonu až nad 200koní. Prostě je to ještě poctivej motor.

Poloosy se vařit nemusí je to blbost.
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Odpovědět