Dynamické vyvážení kol neboli vyvažování kol na ose v Brně??

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Dynamické vyvážení kol neboli vyvažování kol na ose v Brně??

Příspěvek od Hgi »

Ahoj,

neví někdo, kde v Brně vyvažují kola přímo na autě? Nemá někdo nějakej tip? Většinu firem jsem našel jenom v Praze, Kladně atd... ale tady sem nic nevygooglil. Mohl by někdo poradit, pokud máte osobní zkušenost?
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Dynamické vyvážení kol neboli vyvažování kol na ose v Br

Příspěvek od micalin »

můžu se jen zeptat, jakej je rozdíl mezi vyvažováním při sundání kola a bez sundání kola? :-)
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Dynamické vyvážení kol neboli vyvažování kol na ose v Br

Příspěvek od Hgi »

takovej, že seš schopnej vyvážit veškerý rotující těleso jako celek, tzn. vyvážíš kolo, náboj, kotouč, poloosu, vše co rotuje. Jednak dosáhneš nejpřesnějšího vyvážení přímo na autě, ale hlavně eliminuješ chybu vyvážení na vyvažovačce, tzn. chybu upnutí, chybu nasazení kola na náboj atd...

Je to především důležitý z toho hlediska, že když máš větší průměr kola než má na autě být (tzn. vyvážení musí být daleko přesnější) a na normální vyvažovačce kolo nejde vyvážit, tak jedinná možnost je tahle.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Dynamické vyvážení kol neboli vyvažování kol na ose v Br

Příspěvek od micalin »

Ajo takhle, zajímalo mě to, páč jsem se s tím nesetkal, neboť to bude tím, že jezdím na předepsaných kolech, kde to není potřeba :)

Jinak nejbližší jsem našel v Ově: http://www.firmy.cz/detail/2142324-eva- ... trava.html

ještě jsem se ptal kamoše mechoša a říkal mi,že to někdo v dělá v Brně v Kr. poli, tak že mi pak dá kontakt, jestli ho sežene :)
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Dynamické vyvážení kol neboli vyvažování kol na ose v Br

Příspěvek od Hgi »

Prej to v Brně dělají dvě firmy, ale nikde jsem nic nenašel který to jsou... Kdyby někdo věděl, dejte prosím vědět. Díky.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Odpovědět