Corsa B 1.5D a její slabé stránky

O všem a všech Corsách.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
honzovo
Příspěvky: 1
Registrován: 26 dub 2015, 19:36

Corsa B 1.5D a její slabé stránky

Příspěvek od honzovo »

Velice mě zaujal motor 1.5D (Isuzu), svou spolehlivostí a především spotřebou. Vzhledem k tomu, že je bez turba, tak by mu ani neměli vadit třeba jen posuny po městě.
Konkurenčním autům Peugeot 106, Citroen Saxo, kam je tento motor montován (tedy byl :D ) odcházejí hodně zadní nápravy, resp. i přední (repase zadní je okolo šesti tisíc... :nono: )
Corsa s tímto motorem se na bazarech nedá moc sehnat, tedy ve slušném stavu už z fotek.

Nicméně zajímalo by mě, jaké slabé stránky mají Corsy s tímto motorem, resp. celkově Corsy B.
Náprava tolik netrpí jako u konkurenčních aut s tímto motorem? Co rezavění kastle atd.

Rozvodová sada ta 3600,- je docela pálka :zmateny: http://www.autotwin.cz/zbozi/267670/ROZ ... 1-5-D-.htm

Má většinou posilovač řízení a alespoň 1x airbag?

Respektive mi můžete přiblížit nějaký spolehlivý benzinový motor v Corse B a především, jak je na tom reálná spotřeba ve městě.

Díky
Benda
Příspěvky: 60
Registrován: 20 kvě 2013, 19:37

Re: Corsa B 1.5D a její slabé stránky

Příspěvek od Benda »

Měl jsem tenhle motor a spotřebu jsem asi nikdy nedostal nad 5l/100km. Po dálnici jsem jezdil s plynem neustále na podlaze a rychlost byla od 80 do 110km/h podle toho jak to bylo nebo nebylo do kopce. Jinak spolehlivost super, rozvody u autodíly-cardo.cz asi za 2000,- Gates. Problém byl vyrazit z křižovatky, bez turba se tomu fakt nechce.
Jinak spolehlivost corsy ti tady asi řeknou všichni, nejlepší auto za ty peníze :)
Když budeš po nějaký koukat tak se určitě podívej na nosníky hned za motorem, ty hnijou hodně. Zadní lemy a zadní podběhy můžou být chycený. Jinak je to na korozi celkem odolný oproti třeba felicii.
Odpovědět