Corsa b 1.0 zápach benzinu!

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Corsa b 1.0 zápach benzinu!

Příspěvek od radimvrah »

Zdravím Vás klubáci.

Mám problém s mojí corsou b 1.0 r.v. 1998, že je z ní dost cítit benzin... Auto parkuji v garáži a po cca 5ti dnech, co jsem k ní přišel, tak v garáži šíleně smrděl benzin a jde i dost cítit, když se člověk kolem auta prochází...
V autě mám cca 10l benzinu, takže mi nikde "nepřetéká", jinak jsem dnes očuchával auto a nejvíce smradu po benzinu jde od škrtící klapky, kde je i přetlakový ventil (myslím, že se tak jmenuje).. Zde byl dost cítit benzin, že jsem to ani nemohl vydržet, jak to silně zapáchalo. Mohl by mi prosím někdo poradit, kde a co by mohlo být za problém? :( Jinak jsem nedávno tankoval za 400 kč + jsem něco málo v nádrži už měl, čili bych tam měl mít cca 15l, ale dnes jsem ujel teprve 103km a ručičku mám už na začátku "hladového oka", ale zatím kontrolka nesvítí a dost často se ručička sama od sebe mění, jedno tam mám za jízdy 20l v nádrži, pak 15l při normální jízdě a pak při "ostré" jízdě třeba i po rovince jen 11l benzinu, nebo to samé i v zatáčkách, ale to je jen nějaká drobnost, zda by to někomu v něčem pomohlo pro upřesnění závady třeba (tím myslím to, že mi možná corsa žere dost z ničeho nic)

Jinak jsem běžně tankoval za 1000 kč a za 1000 kč jsem ujel většinou 620 km (jezdil jsem nejčastěji vzdálenosti k přítelkyni a zpět, čili 12 km k ní a 12 km domu, ale občas jsem jel i jinam pochopitelně) :D :)

PS: zkoušel jsem zmáčknout ten ventilek co je u škrtící klapky, čímž bych měl upustit přetlak v palivovém potrubí, ale nic se nedělo... Jinak se v autě v poslední době měnilo palivové čerpadlo (cca 3 měsíce zpět), ale to funguje a od něj nic necítím, smrad začal cca před 14 dny. A pak jsem ještě zaslepoval EGR, ale házelo mi to chybu na přístrojové desce, tak jsem ho zase vrátil do původního stavu...

Je to akutní, prosím o jakékoliv rady. Když to bude v mých silách, tak to opravím ještě dnes, zítra ráno jinak odjíždím pryč na týden a auto bych chtěl mít co nejdřív v pohodě...
Odpovědět