Záhadný problém? Corsa B 1.2

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
bifi8
Příspěvky: 5
Registrován: 11 kvě 2016, 19:40

Záhadný problém? Corsa B 1.2

Příspěvek od bifi8 »

Zdravím, už si nevím rady se svoji corsou B 1.2 1997... S corsou rozvážím pizzu takže s ní najedu cca 100km denně po městě. Od jisté doby Corsa vždy funguje tak půl dne (občas se rozsvítí motor ale nic to nedělá) .. pak z ničeho nic začne strašně kravit.. Na místě na neutrál vyletnou otáčky třeba na 4000 a po chvíli zase padnou, auto za jízdy škube a cuká a při rozjezdech furt chcípá... takže lítaj otáčky extremne nahoru pak zase začne chcípat při rozjezdu a furt dokola... takhle s tim bojuju třeba pul hodiny a pak auto zdechne a dokud nevychladne tak ho nenastartuju. Teplota se hýbe mezi 90 a 95 stupni. Už se měnili svíčky, kabely ke svíčkám, čidlo otáček kliky, dával se novej kat. místo vysypaného, nové relé palivového čerpadla a nová cívka. A problém stále trvá :(
bifi8
Příspěvky: 5
Registrován: 11 kvě 2016, 19:40

Re: Záhadný problém? Corsa B 1.2

Příspěvek od bifi8 »

Dnes vyblikána závada 25 (16pinový konektor) a dle jedný tabulky je to injector valve 1 voltage high a dle druhý je to jen injector valve low voltage... tak vyměnit vstřik nebo to mužou být kabely, cívka?? Fakt už nevím
Dasty7
Příspěvky: 1
Registrován: 23 říj 2015, 22:49

Re: Záhadný problém? Corsa B 1.2

Příspěvek od Dasty7 »

bifi8 píše:Dnes vyblikána závada 25 (16pinový konektor) a dle jedný tabulky je to injector valve 1 voltage high a dle druhý je to jen injector valve low voltage... tak vyměnit vstřik nebo to mužou být kabely, cívka?? Fakt už nevím
Ahoj mám úplně stejný problém jak popisujes..
Měnil jsem svíčky vstřik snímač otáček lamda sondu vzduchový filtr hadičky na vzduch a je to pořád stejný..jsem ztoho už na větvi..
Kdyby jsi náhodou přišel čím to je dej prosím vědět..já pokud na to přijdu dam sem vědět..
bifi8
Příspěvky: 5
Registrován: 11 kvě 2016, 19:40

Re: Záhadný problém? Corsa B 1.2

Příspěvek od bifi8 »

Stále nevím...dnes mi servisák vyměnil celý set - vstřik, klapku a krokový motůrek, tak to zítra projedu a uvidím.
Rondra
Příspěvky: 1
Registrován: 06 bře 2015, 19:08

Re: Záhadný problém? Corsa B 1.2

Příspěvek od Rondra »

Mám stejný problém,opel corsa 1.2 33kw 1996.
Jezdím jenom 10km,takže cuká jenom koncem cesty,ale když jedu nakoupit asi 18km,zkočím do obchodu a za 5až 10 minut se vrátím,špatně chytne,jakoby na tři válce,po přidání plynu se dusí,chvíli ji nechám rozblafat a pak jedu,tak ujede třeba 300metrů a chcípne.Pak jen točí a když šlápnu na plyn hrozně se kouří z výfuku.Při plném plynu po cca 30sekundách točení chytne a po ubrání hned chcípne.
Čekám třeba 1,5h a pak chytne a jede zase tak 15km.Na emisích mi to hodilo závadu čidla teploty a závadu řídící jednotky.

Teď jsem to měl v servisu,říkal jsem jim o tom čidlu teploty,za dva dny volali že už na to přišli,vyměnili snímač otáček klikového hřídele a svíčky,že prý jim to ukázala diagnostika,cena 2 000kč.Po převzetí auta jsem ujel 500metrů a rozsvítila se opět diagnostika,na další křižovatce to při přidání plynu zase chcíplo.
Horko těžko jsem to na 3 pokus natočil a uháněl jsem domů (v servisu už nebyli),ke konci cesty auto škubalo div nechcíplo.Volal jsem tam,hrozně se divili,mám to tam zase dát,že se kouknou.Nejradši bych si to čidlo teploty vyměnil sám,ale nevím jestli by to mohlo být tím?A taky nevím kde přesně objednat a pak to najít v autě.
Předem dík za Vaše názory.
Ondra.
Odpovědět