Kolísání otáček na volnoběh a cukání za jízdy.

O všem a všech Corsách.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
LáďaStehlík
Příspěvky: 4
Registrován: 05 zář 2016, 17:47

Kolísání otáček na volnoběh a cukání za jízdy.

Příspěvek od LáďaStehlík »

Ahoj Corsáci Mám Corsu 1.0 r.v 1999 a týden po koupy začala všelijak zlobit.Teď ja k jsem zjistil tak motor po studeném startu kolísá na volnoběh a za jízdy na stejné množství plynu pocukává taky.Stačí,ale nechat auto ohřát a vyjet večer pro lahváče a cukání se neprojeví.Auto chci prodat protože mám jiné a nechci ho prodat takto kuckající.Na autě jsem měnil Rozvody,čidlo otáček klikového hřídele,hallův snímač vačky,svíčky,zapalovací modul(lištu) AGR ventil vyčištěn,snímač teploty kapaliny taky nový a porád stejné.Zkusil jsem dát novou váhu vzduchu i jetou a taky nic.Po odpojení lambdy zádná změna po kontrole na na diagnostice se žádná vada neukáže.Jednotlivé kabely a spoje překontrolovány a preventivně vyčištěny a bez úspěchu.
Dejte mi typ na co dál kouknout.Corsa vypadá jak nová,ale její elektronika je katastrofa.
Děkuji předem za typ k opravě. :urcite?:
majsterkoo
Příspěvky: 5
Registrován: 28 zář 2012, 10:11
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Kolísání otáček na volnoběh a cukání za jízdy.

Příspěvek od majsterkoo »

Hoj, ten EGR jsi jenom vyčistil? To nemusí být vždy 100%. Zkoušel jsi odpojit konektor EGRu a pojezdit s tím takhle?
LáďaStehlík
Příspěvky: 4
Registrován: 05 zář 2016, 17:47

Re: Kolísání otáček na volnoběh a cukání za jízdy.

Příspěvek od LáďaStehlík »

Agr ventil je odzkoušen a ten chodí,ale jak se zdá tak bude pravděpodobně vadná váha vzduchu.Po ránu jak je studený vzduch tak to pocukává a odpoledne když jedu z práce tak už je teplo a Corsa ani necukne a otáčky nekolísají.A jak jsem tu váhu vzduchu pročistil tak je to o něco lepší.Tak bych usuzuval,že ta Váha vzduchu je nějaká načatá,vyměním jí za fung novou a uvidíme.Díky za typ :D
LáďaStehlík
Příspěvky: 4
Registrován: 05 zář 2016, 17:47

Re: Kolísání otáček na volnoběh a cukání za jízdy.

Příspěvek od LáďaStehlík »

Jo a ještě sem zapomněl napsat,že jsem tu váhu vzduchu odpojil a Corsa jela bez větších potíží a cukání i při studeném ránu a odpoledne jak bylo teplo tak to taky bylo dobré.
LáďaStehlík
Příspěvky: 4
Registrován: 05 zář 2016, 17:47

Re: Kolísání otáček na volnoběh a cukání za jízdy.

Příspěvek od LáďaStehlík »

Ahoj tak se vše vyřešilo,byla to opravdu váha vzduchu,a po výměně za novou vše funguje jak má.Corsu stejně prodávám tak s čistým svědomím,že je opět plně funkční a jede jak má na plný výkon.Ahoj L:-) :D
Odpovědět