Denní svícení - Kam ho umístit?

2006-2014

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Uživatelský avatar
Uhulkas
Příspěvky: 7
Registrován: 28 lis 2016, 23:49
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Denní svícení - Kam ho umístit?

Příspěvek od Uhulkas »

Zdravím, chtěl bych se optat, jestli tu někdo má denní svícení. Zajímá mě, kde ho máte umístěno. Chci si dodatečně montovat denní svícení, ale absolutně nevím, kam ho dát, aby to splňovalo normy. Koukal jsem po celých světlech typu "angel eyes", ale to budu řešit, až třeba srazím srnu nebo tak a budu měnit celý předek... samozřejmě trošku přeháním.
Prostě se mi nechce dělat nějaké velké úpravy.
Jen podotknu, že jezdím převážně ve dne a po městě, takže si myslím, že denní svícení není problém. Jako žárovky používám Osram Nightbreaker LASER a je zbytečné s nimi svítit ve dne.
Jediná otázka je, kam to dát.

Díky za rady a tipy :)

Uhulkas
Opel Corsa D 1.3 CDTI
r.v. 2007
312 000 km :jede_autem:
MAZLÍK
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Denní svícení - Kam ho umístit?

Příspěvek od Hgi »

já bych je dal na zadní nárazník ;)

.... :-P

Podle mě ideálně místo předních mlhovek (ty jsou totiž stejně k hovnu). Jenom tam dát LEDkový žárovky. Nemusíš tam nic dobastlovávat a diagnostikou si nastavíš automatický rožínání.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
Uhulkas
Příspěvky: 7
Registrován: 28 lis 2016, 23:49
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení - Kam ho umístit?

Příspěvek od Uhulkas »

Nad zadním nárazníkem jsem přemýšlel, ale moc se mi nechtějí tahat kabely přes celé auto až k baterce :P

Přemýšlel jsem nad LED mlhovkama od Osramu, které jsou kombinované jak s denním svícením tak s mlhovkou... ale cena 6,5K mě odrazuje :D
Opel Corsa D 1.3 CDTI
r.v. 2007
312 000 km :jede_autem:
MAZLÍK
Uživatelský avatar
pajak7
Příspěvky: 2
Registrován: 03 pro 2016, 12:46

Re: Denní svícení - Kam ho umístit?

Příspěvek od pajak7 »

Tyto světla od Osramu jsem montoval kolegovi na Suzuki Swift a mohu je jen doporučit ,je pravda že cena je trochu vysoká ale právem .
Mají to vymakané a dokonce tam funguje i přisvícení do zatáčky když svítíš večer normálními světly.
Uživatelský avatar
Uhulkas
Příspěvky: 7
Registrován: 28 lis 2016, 23:49
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení - Kam ho umístit?

Příspěvek od Uhulkas »

Ten přísvit do zatáčky se musí ale zapínat na diagnostice, ne? Nebo to umí už ta ovládací jednotka od Osramu? Mají teda několik řad, tak třeba až je najdu někde za lepší cenu, tak se třeba plácnu přes kapsu :)
Opel Corsa D 1.3 CDTI
r.v. 2007
312 000 km :jede_autem:
MAZLÍK
Uživatelský avatar
pajak7
Příspěvky: 2
Registrován: 03 pro 2016, 12:46

Re: Denní svícení - Kam ho umístit?

Příspěvek od pajak7 »

Je to jak píšeš umí to jednotka od Osramu tudíž není potřeba nic povolovat diagnostikou.
Odpovědět