Nove autoradio-(ovladacie) napatia od spinania na inom pine

Pacienti přes muziku se konečně dočkali
Odpovědět
MartinNR
Příspěvky: 3
Registrován: 25 dub 2019, 10:41

Nove autoradio-(ovladacie) napatia od spinania na inom pine

Příspěvek od MartinNR »

Mam Corsu C (2004) a od novoty je v nej autoradio Blaupunkt, teda neoriginalne, ale montoval ho predajca hned pri kupe. postupne sa autoradio aj poskodilo, vypadavalo/vypinalo sa. povazoval som to za problem autoradia, tak som zakupil nove.
problem je, ze po zapojeni konektorov nefunguje, nezapne sa. autoradio je v poriadku, skusal som ho pripojit v dvoch dalsich autach a funguje.
skusil potom trocho postudovat v navode, ze moz byt potrebne aj prehodit nejake zapojenie drotikov (trvalych 12V, 12V od spinacej skrinky, vysuv anteny), vsetko som poskusal, nic nepomohlo.
nasledne som skusil odmerat napatia na jednotlivych pinoch, pricom som zistil, ze napatie trvale je na dobrom, zltom kabliku a funguje. ovladacie napatie vsak nie je na cervenom kabliku, na ISO konektore pin 7. na nom nie je napatia za ziadnych okolnosti, ani pri vypnutom kluciku, ani pri zapnutom. a dalej, sa napatie pri zapnuti klucikov objavi na pin 1. k novemu radiu mam potom taku kablovu redukciu ISO-DIN a tam konektor 1 nie je zapojeny. ani stare autoradio nema tento konektor zapojeny. a tiez nechapem ako mohlo fungovat, ked to ovladacie napatie nie je na pine 7.
co teraz s tym?
nevim... prehodit ten pin7 na pin1? nesposobi to zas nejaku sarapatu?
MartinNR
Příspěvky: 3
Registrován: 25 dub 2019, 10:41

Re: Nove autoradio-(ovladacie) napatia od spinania na inom pine

Příspěvek od MartinNR »

po prehodeni pin1 na pin7 sa uz radio zapne, aj vypne pri odpojeni klucikov, pricom si pamata aj poslednu pustenu stanicu, aj hodiny.
aj ked teraz sa mi radio vypne uz ked dam klucik do polohy 1 alebo 0, alebo vytiahnem, co by asi tak fungovat nemalo, ale aspon "to hra". u kolegu v aute to fungovalo tak, ze po vypnuti klucika do polohy 0/1 este radio hralo asi minutu.
MartinNR
Příspěvky: 3
Registrován: 25 dub 2019, 10:41

Re: Nove autoradio-(ovladacie) napatia od spinania na inom pine

Příspěvek od MartinNR »

tak radio pri prvej jazde hralo asi 2 minuty.
napatie na uvedenom pine sa z nejakoho dovodu objavuje a straca.
na pin1 je napatie po zapnuti klucikov par sekund, postupne klesa a strati sa uplne.
vyzera to, ze je niekde skrat, alebo tak nieco... cele zle.
Odpovědět