Spojka>Corsa A,B,C

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Zpátečka

Příspěvek od william.wallace »

Občas se mi stává, většinou při delší jízdě, že jde obtížněji zařadit zpátečka - chce se jí jít přes zuby i při totálně naplno sešlápnuté spojce. Měnil jsem spojkový lanko, páč mechanik říkal, že by to mohlo být tím, chvíli to bylo o.k., ale dělá to zase. Občas mě to opravdu sere. Myslíte, že by to mohlo být spojkou? Máte s tím někdo zkušenosti? Jinak jsem někde četl, že Corsičky jsou na tohle háklivé. Ostatní převody jdou o.k. Ale jen nevím, kde udělali soudruzi z NDR chybu...proč tam neudělali klasickou zpátečku.... :cry:
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Zpátečka a první stupeň u Opela mají pojistku proti zařazení kvaltu v otáčkách nebezpečných pro motor. Je to úplně běžné u Opela - už jsme tohle řešili na TTC.
Jinak mě se občes stane že jí tam taky nedám i když stojím, pustím spojdu a znova jí sešlápnu a je to O.K.
Corsa C 1.2i
Confidence
Příspěvky: 85
Registrován: 14 srp 2007, 10:09
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od Confidence »

Me se tam zase spatne dava jednicka, taky musim vetsinou povolit spojku a seslapnout jeste jednou
Opel Corsa 1.0 12V, r.v. 1998
Pixla
Příspěvky: 26
Registrován: 20 říj 2007, 15:08
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Spojka>Corsa A,B,C

Příspěvek od Pixla »

Při vyšlápnutí spojky to kopne a auto škubne....je to možný aby to bylo ložisko na spojce???
Sloučeno.Havli
Opel Corsa A r.v. 91 C12NZ heh momentálně probíha přestavba na tereňák snad mi to klucí v čepicích budou tolerovat (nechal jsem se insprovat Hitlerwagen golf country)
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Spojka

Příspěvek od Hanesek »

Nazdárek před nedávnem sem přišel na jednu takovou věc ohledně spojky a nevim jestli je to normální nebo ne.Když sem měl auto zvednuty tak po nastartování při vyřazení se mi lehce točí kola.bez problémů jdo zastavit i rukou aniž by se něco stalo.Nevim jestli je tam něco špatně nebo to tak bývá :( prosím o radu...
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Jj,je to normální :wink: pač z motoru se to přenáší na spojku, ze spojky na hnací hřídel převodovky, z hnací hřídele převodovky se to přenáší kluzným třením na ozubená kola hnací hřídele=>ozubená kola předlohového hřídele=>předlohový hřídel=>diferenciál=>kola
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

No to sem rád,už sem myslel že zas budu muset něco měnit.Já mám na to štěsti :roll:
Ira
Příspěvky: 1
Registrován: 29 led 2008, 17:22

Tvrdá spojka

Příspěvek od Ira »

Poradil by mi někdo, jestli jde a pokud ano, upravit spojkový pedál. Je fakt tuhá a s věkem tuhne ještě víc. Díky
Ira
Uživatelský avatar
lubo87
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 705
Registrován: 04 pro 2007, 20:12
Bydliště: levice

Příspěvek od lubo87 »

jj,jaa si taky myslim.proste vymenit spojku a maas pokoj :wink: nebo skus vymenit lanko,nebo stym chod k mechanikovy :idea:
corsa 1,2eco 33kw,séria.ZIAL BOHU
sound:JVC+dialkovy ovladac:-)
kola:diskove 13''+puklice
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Ira píše:Byla vždycky tuháč,prý na to Opely trpí..
A u jakýho motoru? :D
Uživatelský avatar
lubo87
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 705
Registrován: 04 pro 2007, 20:12
Bydliště: levice

Příspěvek od lubo87 »

moja byla vzdy mekaa.tvrde spojky su pokazene,ked napr.presmikujuu :idea: alebo kdys neni ovzdusnena :D
corsa 1,2eco 33kw,séria.ZIAL BOHU
sound:JVC+dialkovy ovladac:-)
kola:diskove 13''+puklice
Uživatelský avatar
opel1.0
Příspěvky: 114
Registrován: 29 led 2007, 19:30
Bydliště: slovakia
Kontaktovat uživatele:

vymena spojky

Příspěvek od opel1.0 »

vcera som menil spojku a na moje prekvapenie ide priliz lahko je to normalne stlacim ju jednym prstom vsetko ide ako ma ale je priliz meka nie je to vyr vada je to kit spojky luk
celych 998 CCm a aj 12 ventilov
Uživatelský avatar
opel1.0
Příspěvky: 114
Registrován: 29 led 2007, 19:30
Bydliště: slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opel1.0 »

kolko ma najazdene ja som mal 140 000 a bola este dobra len mi tiekol kluk semering tak pri jednej robote som to vymenil ale nebola zodrana ale lozisko uz trosku malo nieco za sebov
celych 998 CCm a aj 12 ventilov
Uživatelský avatar
stovi
Příspěvky: 52
Registrován: 30 bře 2008, 20:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Příspěvek od stovi »

no mám stejný problém se zpátečkou když auto stojí tak tam jde jen přes zuby a jedničku tam dostanu jen silou,nepomáhá ani povolení a znovu sešlápnutí spojky,když motor neběží tak jde řadit jak po másle,myslel sem že jen špatně vypíná spojka ale seřízená je správně,nevíte čím by to mohlo být? jak funguje ta pojistka proti zařazení závislá na otáčkách?
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

spojka..(lamela,lepší celej set,pokud není přítlačák křivej,vyběhanej)

a udělej to rychle..já měl stejnej problém,a už mi tapřevodovka leží v kůlně..rupla mi lamela a zadřelo se ložisko..a nech si zkontrolovat nebo vyměnit olej v převodovce...

myslím to vážně,nezanedbej to,měnil jsem převodovku..já to znám,zpátečka tam jde přes zuby,a ještě ztěžka...pak to loupne,a auto jakoby poskočí...tak to už nevypíná spojka,a zpátečka je 1. na ráně,protože je na to háklivá.

pohádky konec :idea:
Odpovědět