Problematika s motorem X10XE (1.0 12V) a vše kolem něj

Témata zabývající se úpravami/tuningem motoru a výfuku
Odpovědět
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

hmm jelikož mám asi troškuv pytli termostat(furt přiotevřenej), tak mi to počítám nebude moc vadit
dik
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

Ja mam ten isty problem. Ked je studeny tak ok, a ked je teply tak zvuk jak diesel. Uz som sa o tom na nete dost nahladal. Nakoniec som nasiel clanok ktory mi potvrdil ze to je roztahana retaz. Chlapik mal presne ten isty problem a po vimene mu to udajne slapalo jak nove. Neskor som si vsimol, ze ked pridavam plyn tak to neklepe. Len ked je to na volnobehu, alebo ked otacky klesaju. Tak mne to vyzera na retaz (alebo sponovak). Ale neriesil som to dalej. Jazdim s tym uz dva roky(30.000km) a nic sa nestalo 8)
Opel Corsa B 1.0 12V '98
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

mno jestli sem si dobře představil ten zvuk tak to mi dělal děravej vlnovec
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
corpi18
Příspěvky: 266
Registrován: 11 říj 2008, 10:59
Bydliště: Teplice v Severních Čechách

Příspěvek od corpi18 »

mám takovej malej problém s mým litříkem, rozsvicí se mi oranžová kontrolka s bleskem, ale jen když jedu, mám zařazený kvalt a jedu bez plynu(z kopce, rovinka, dojíždění) a potom když vyřadím, zhasne, pokud trochu přidám plyn, zhasne, nebo pokud samovolně(když jedu s kopce a zrychluje to)auto zrychlí a stoupnou otáčky tak to taky zhasne, netuší někdo čím to? velice moc děkuji za rady :wink:
sice 55 koní, ale už jsem z ní 174km/h vymáčknul, ale byla to fuška :-)
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Asi špatný snímač otáček, nebo jinej bazmecht co souvisí s otáčkama.
Corsa C 1.2i
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

nebude to spis snimac polohy skrtici klapky? podle toho co pise to sviti jen ve chvili, kdy je skrtici klapka uzavrena...jakmile slapne na plyn,a klapka se pootevre, tak je to ok
Uživatelský avatar
corpi18
Příspěvky: 266
Registrován: 11 říj 2008, 10:59
Bydliště: Teplice v Severních Čechách

Příspěvek od corpi18 »

jj, jak píše Nox, při sešlápnutí plynu to zhasne, nestačilo by možná nejdříve skusit pročistit škrtící klapku?ikdyž to je asi blbost, tak se skusim někde poptat na ten snímač, ale newim kolik asi tak stojí :?:
sice 55 koní, ale už jsem z ní 174km/h vymáčknul, ale byla to fuška :-)
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

jetej stoji okolo 200 vetsinou
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

mimochodem čím čistíte klapku?
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
corpi18
Příspěvky: 266
Registrován: 11 říj 2008, 10:59
Bydliště: Teplice v Severních Čechách

S.O.S.

Příspěvek od corpi18 »

potřebuji akutně poradiT :!: byl jsem na diagnostice a tam mi řekl že mám v čudu snímač otáček vačkové hřídele, tak jsem koupil nový Bosch, vyměnil a motor blbne stále. jakmile se teplota vyhoupne na 95stupňů a já někde zastavím, tak motor zhasne a nechce naskočit,motor točí ale jakoby do něj nešel benzín, jakmile vystydne, zase naskočí a jede bez problémů dokud někde nezastavím. potřeboval bych poradit čím to může být. děkuji moc za rady :!:
sice 55 koní, ale už jsem z ní 174km/h vymáčknul, ale byla to fuška :-)
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

co takhle cidlo teploty vody pro RJ? ne to pro budiky, ale to dvojpinovy... nemuze byt krpa v nem,kdyz to hlasi chybu jen pri 95 vode?
Uživatelský avatar
corpi18
Příspěvky: 266
Registrován: 11 říj 2008, 10:59
Bydliště: Teplice v Severních Čechách

Příspěvek od corpi18 »

no jako oranžová kontrolka diagnostyky nic nehlásí, úplně přesně při 95 to taky neni, ale tak+-, prostě když se motor zahřeje na normální teplotu, tak při zastavení zdechne a stáfkuje dokud nevychladne
sice 55 koní, ale už jsem z ní 174km/h vymáčknul, ale byla to fuška :-)
ms.martin
Příspěvky: 2
Registrován: 02 zář 2009, 16:38
Bydliště: Brno

corsa B 1.0 12v cvakání ventilů

Příspěvek od ms.martin »

zdar,moch by někdo poradit čím je spůsobené cvakání ventilů při větším zatížení motoru,dočet jsem se že je to špatným olejem ,dal jsem nový
10w40 a dělá to zase a čím dál častěji.jakmile je motor zahřátý a trošku ho vytočím tak začne cvakat.dík
Uživatelský avatar
xGate
Příspěvky: 38
Registrován: 27 dub 2008, 21:28
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xGate »

No, mě to dělá taky - zkraje vše OK a po delší trase zvuk jako diesel :?
Mám za to, že je už vytahaný rozvodový řetěz a při zahřátém oleji napínák nestíhá. :think:
CORSA C 1.0 12V '02
Z10XE 43kW
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

napis presneji, co to dela za zvuk. 1.0 ma celkem hlasity vstrikovace, a pak to taky muzou byt hydrostely - hydraulicky zdvihatka ventilu, vymezujou vule. zacinaji cvakat, kdyz odchazeji.... pokud si z brna, muzu si to poslechnout, treba na neco prijdem :.)))
Odpovědět