Koupě Corsy B> Výběr motorizace

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Svoby
Moderátor
Příspěvky: 2893
Registrován: 29 čer 2007, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Svoby »

Když budeš schánět diesela, tak si připlatíš jsou většinou dražší něž béňo....aby si sehnal v dobrým stavu
Naposledy upravil(a) Svoby dne 01 bře 2008, 15:39, celkem upraveno 2 x.
I German Style !
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

1,2 jsou dve 8 ventil a 16 ventil :wink: starsi a novejsi verze, ja osobne mam tu starsi presne jak si dal odkaz a jsem spokojenej :wink: zadny zihadlo to neni ale uplne line take ne :wink: proste na normalni jezdeni s ohledem na nizkou spotrebu s rozumnou porizovaci cenou 8)
Uživatelský avatar
drv.astor
Příspěvky: 19
Registrován: 30 dub 2008, 19:45
Bydliště: Ostrava/Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drv.astor »

Chci koupit corsu b 1.6 16v, zajimala by me asi spotreba a jestli tento motor neni nejak kazovy. Ma 1.6 jiny podvozek nez treba 1.0?
Škoda Felicia 1.3 MPi 50kW
Škoda Octavia 2.0
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

1.6 16V je GSI.... záleží na jakej motor narazíš...ale byly s nima docela problémy, zeptej se SUBYho či KALDY ... řekl bych že dalelo spolehlivější variantou je 1.4 16V

co se spotřeby týče, tak je to "sportovní varianta" vozu, tak záleží jak s tím jezdíš... sám mám 1.4 16V ... a jde s tím jezdit za 6 ale po úpravách a když tomu nakládáš na sprintech tak jsem na 12ti litrech

co se podvozku týče tak GSI mělo už ze serie sníženější podvozek oproti ostatním variantám - tuším o 20mm ...
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
drv.astor
Příspěvky: 19
Registrován: 30 dub 2008, 19:45
Bydliště: Ostrava/Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drv.astor »

zitra se jdu na ni kouknout, vypada velice zachovale, mela to zenska http://auto.bazos.cz/inzerat/3374676/Op ... ir-Bag.php mel jsem jen 1.0 12V, tak uvidim, snad tam nic nebude
Škoda Felicia 1.3 MPi 50kW
Škoda Octavia 2.0
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Příspěvek od cheetah3 »

Ahoj lidi, jsem majitelem Tigry 1.4 s motorem X14XE, a prece jen tech 8l ve meste uz je na dnesni dobu dost, tak bych chtel koupit nejakou kozicku s prijatelnou spotrebou a tky by mohla trochu jet, zamlouva se mi 1.5TD, jo a nevim proc ale chci cernou Corsu, cerna jde k tem tvarum opravdu hezky :wink: 8)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mikes
Příspěvky: 162
Registrován: 20 zář 2009, 13:31
Bydliště: Hranice

Příspěvek od Mikes »

já mám 1.5TD a na město má spotřebu okolo 6-6,5l, tak nevím jestli si o moc pomůžeš :)
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Příspěvek od cheetah3 »

Náhodou, docela good spotreba :D , nevíš prosim jakou ma spotrebu 1.0??? Je to sice dost linej moturek jak sem tady slysel, ale pokud by byla nejaka supr spotreba tak du do ni :)
Uživatelský avatar
Mikes
Příspěvky: 162
Registrován: 20 zář 2009, 13:31
Bydliště: Hranice

Příspěvek od Mikes »

co jsem slyšel, tak 5l i míň není problém, ty 1.0 jezdí fakt skoro zadarmo :) ale 1.5TD je dobrej motor, spolehlivej a docela i svižnej...
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Příspěvek od cheetah3 »

Jeste uvidim no, proberu to se svoji penezenkou pac Corsy 1.0 sou o neco levnejsi nez 1.5 TD :lol:
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

jednolitr je línej až když jedeš tak ve 3, jinak si dej bacha některý sou prý dost vylágrovaný a až to budeš projíždět tak to zahřej a vem to do pořádnýho krpálu. nejlepší by bylo kdybys zkusil nejdřív projet jednolitr kterej je opravdu ve výborném motorovém stavu, abys mohl porovnat
a ta spotřeba je opravdu pěkná když jezdíš dlouhý trasy
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

ja mam 1.6 tedy gsi novejsi motorizace X16XE misto C16XE a nemam snim problem zere trozku vic oleje ale to asi kazdy motor co ma nalitano jinak po praze stim jezdim kdyz to nehonim za 8litru musis brat ze auto ma veci vykon a krpoutak takze zas v desti snehu ci na dlouhe trasy se stim da jet levneji nez treba s nizsim obsahem ted jsem tahl druhou corsu na lane asi 60km pri wspotrebe 10l/100km coz treba s litrem atd bys nedal jinak podle me jsou nejspolehlivejsi motory 8 ventilove
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

osmiventil je gut, C14NZ docela jede,moc nežere a nesere se. :wink:
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Příspěvek od cheetah3 »

Rikate tedy ze 1.2 a 1.4 8V moc nezerou?? Ja prave nechtel 8v pac hodne zerou :roll: Potrebuji hlavne good spotrebu ve meste a Tigra mi zere 8l.
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maro »

Záleží na co to auto chceš.. 8 ventil je dobrej.. nežere ti olej, nepotkaji se ti ventily když praskne řemen atd..1.2 16v pokud máte namysly.. tak ten si těch 6 vezme.. to není problém.. jestli to má auto ve kterém budeš vozit hodně lidí.. tak na malé obsahy zapomen.. protože ti to bude žrat víc nez 1.4 16V možná aji 1.6, protože to budeš muset honit aby o jelo... jestli to máš tak na litačku pro sebe.. popřípadě přítelkyni/manželku...sem tam nákup nebo do práce.. tak dobrá motorizace je i litranek 12v... na něm nalitaš na plnou nádrž 700-800km a to ještě litaním po městě..
Odpovědět