Koupě Corsy B> Výběr motorizace

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Příspěvek od cheetah3 »

Tak to je svelýý :D :D Ma ten IC vubec nejaky nevyhody???? :lol:
A jeste takova nepodstatna otazecka...jakou dosahne motor 1.5 td (neznam jeho oznaceni) - asi C15TD ) maximalni rychlost?
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maro »

Rychlost ti neřeknu.. nemám tento motor. Ale řeknu ti že IC nemá žádné nevýhody.. jen krom toho, že když se ti vy*ere turbo.. tak to zaliska totalně sání včetně IC a je to tak na výměnu, protože ten olej jde z tama svinsky blbě. Spotřeba bude menší a auto pojede líp. Proč myslíš, že všechny auta jedou v zimě uplně jinak než v létě? Protože v zimě se ti víc nakrmí válce, motor si musí nasát víc vzduchu. :wink: :wink:
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nezdvorak »

a jakej IC, resp. z kteryho auta tam pasuje nejlepe?
Obrázek
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukkas »

Nezvdořák>> tohle se zeptej na
http://dieselpower.cz/forum/index.php
Píšou tam různý vychytávky na TD a hlavně jakej IC, trubky a tak >> kdyžtak přesné téma >> http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... start=1305

Jinak myslim, že to má označení X15TD a ten 1.5TD motor jede pomaleji než 1.5D ...
Brácha má 1.5D a jel s ním 190km/h, táta má 1.5TD a jeli jsme s tím max 160-170km/h ... ale zase je to rychlejší při akceleraci ( při rozjezdech, ptz ti pomáhá to turbo)
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

tak nevim panove s 1.6 16v na 10litru benzinu po praze 160km staci nato jen neslapat brzdit motorem co nejmene brzdit abych se nemusel zas rozjizdet... a pri tech 160km jsme si to i parkrat pridupl takze si myslim ze stim by slo jezdit i za 5l/100km az se mi tomu nechce verit... jo a na natural 98 abych byl presny
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Příspěvek od cheetah3 »

Mozna ze 1.5 D ma vetsi maximalku kvuli delsi prevdovce, ale nejde mi ani tak o max. rychlost jak o spotrebu a zrychleni :D vim že 1.5D ma mensi spotrebu ale zas to bude urco hodne lenivy. U te 1.5TD se chpovat neda? Mam v planu ten IC, kužel s privodem studenyho vzduchu a vejfuk asi 63,3 se sportovním katem - koncovka asi V maxx (diky dobrym skusenostem s Tigry)

:wink:
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nezdvorak »

TD nemá ŘJ, takže bohužel chipovat nejde
Obrázek
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Příspěvek od cheetah3 »

No jen abych teď našel corsu 1.5td v dobrym stavu za nejakou rozumnou cenovku, ale v DE se ty Corsy prodavaji uplne lenvne, až je to k smíchu, kouknete na mobile.de :wink:
dumplink
Příspěvky: 1
Registrován: 25 srp 2010, 20:14
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od dumplink »

Zdravim,
Mam moznost koupit za dobrou cenu corsu 1.6 16v 78kw 1996.
Jak moc je tento motor poruchovy?Jsem student a nemam tolik financi abych do auta sypal kazdy mesic desitku.
Co se tyce spotreby, da se s tim jezdit slusne za 7 ?

Kdyztak poradte na cosi dat pozor,jake jsou slabiny vozu.

Díky
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Příspěvek od cheetah3 »

Jo, kazdej ti rekne ze tyhle motory sou opravdu hodne poruchovy, a taky ti kazdej rekne ze to i dost zere. Ale je pravda ze docela jede a kdyz ho trochu tocis tak das na prdel i silnejsim autum.
Vojta
Příspěvky: 7
Registrován: 17 říj 2011, 18:35

Re: Koupě Corsy B> Výběr motorizace

Příspěvek od Vojta »

Čau všichni, Jsem student a chtěl bych nějakou motorizaci co nejméně žere. V autě budu jezdit víceméně jen po Praze na vzdalenosti min 11 km. Tak jestli byste mi na todle doporučili i naftu? Jinak jaký benziny maj malou spotřebu když se nešlape na plyn. Mam ted možnost koupit Corsu z ročnik 95, objem 1,2L v 33kw, najeto 120tis.(doufejme poctivých), co vy na to?

Děkuji za odpovedi ;)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Koupě Corsy B> Výběr motorizace

Příspěvek od Co-RS-ák »

na naftu zapomeň ;-) mam právě tuhle 1,2 ... zpřevodovaný to je dobře, tak to jakžtakž jede, ale stejně to stojí za hovno :D na rychlé předjíždění to neni a pokud nepojedeš sám je znát každý kilo navíc... s rozumem se dá jezdit i za 5l v létě... teď na zimu mi to začíná brát 6 a uvidíme jak dál...
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Re: Koupě Corsy B> Výběr motorizace

Příspěvek od Smithy »

X10XE cili 1.0L trivalec
ex Blitz C'Mon B

ex Bimmer E46 Coupe

now Cinquecento 0,9T
Vojta
Příspěvky: 7
Registrován: 17 říj 2011, 18:35

Re: Koupě Corsy B> Výběr motorizace

Příspěvek od Vojta »

Díky Co-RS-ák :)) co opravy, nebo něco vaznejsiho? A díky jsou pro tudle motorizaci dostupný a cenově přijatelný?

O tom třivalci sem čet že je good.

Ještě se rozhodují mezi felicii 1.3 50kw benzin, asi bude zrát trosku víc, 6-7L ale zas opravy za hubičku. Vím že mi poradíte Corsu, dyt jsme na corsa fóru ale ted vázne, co myslíte že je do mesta lepší? :)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Koupě Corsy B> Výběr motorizace

Příspěvek od Co-RS-ák »

hele, řekl bych že ty díly jsou u těhle nízkoobjemových cors dost podobný ... navíc 1,2 33kW je hodně rozšířený , takže díly na vrakáčích jsou bez problémů...
ale asi bych šel do toho tříválce, má větší výkon, to je jedinej důvod... v lepším případě 1,2 12/ ještě lépe 16V ... pak už 1,4 x14xe je príma

a do feldy bych ti nedoporučoval chodit ani kdybys byl na škodováckym fóru... ty auta šíleně reznou, potkat nezrezlou feldu je rarita...né že opel je nějakej zázrak, alepořád lepší než felicie...a dle mých informací je corsa bezpečnější...
Odpovědět