Kontrolka airbagu

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
okura
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 81
Registrován: 18 čer 2007, 08:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura »

kde si to měl na diagnostice? origo tech? nebo Bosh KTS?
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Podle mě je ten bag jinej, nebo špatnej. Zkusil bych tam vrátit ten původní, se kterým kontrolka nesvítila.
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

problem by mohl byt, pokud je to bag z jinyho auta - casto ty airbagy mivaji trochu jinej odpor, a RJ to automaticky vyhodnoti jako chybu.... takze by ten bag mel byt z naprosto stejnyho auta.. a pak varianta toho, ze vauxhall proste ee :-)
danny
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 53
Registrován: 31 říj 2007, 22:39
Bydliště: okr. F-M

airbag

Příspěvek od danny »

Přesně jak píše NoX sehnal jsem airbag který sem skutečně patří a na diagnostice hlášku vymazali bez problému - kontrolka nesvítí. Takže airbag z Vauxhallu i když nový ee :D . To jsou potvůrky ty airbagy!!! danny
Uživatelský avatar
Rouchi
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2008, 23:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rouchi »

dopytle, takže když jsem ve dveřích odpojil čidla airbagů (mam 4airbagy - dva zepredu a dva boční), aby to na mě náhodou nevyletělo při dělání centrálu, tak až znova zapojim čidla tak můžu předpokládat, že to nebude fakat a budu muset jít na diagnostiku, aby mi chybu vymazali - jinak budou airbagy off
Corsa B, 1,0 12V 40kW X10XE, r.v. 2000
Teprve na ní začínám dělat, tak díky za rady
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

pokud si odpojil cidla bagu s vypnutou baterkou, tak se nic nedeje...a hlavne, nez je budes pripojovat tak odpoj baterku... aby ti nahodou nevyleteli :-)
Uživatelský avatar
Rouchi
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2008, 23:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

ne tak to sem neudělal

Příspěvek od Rouchi »

ne to sem neudělal, naopak jsem to vysral nejvíc, odpojil jsem to normálně natvrdo a v pohodě, ale pak sem to posral tim, (sralo mě jak furt prší a tak jsem normálně nastartoval a najel jsem si do garážovýho stání, aby na me nepršelo) no a svítila mi kontrolka toho bagu...
jinak teda říkáš, že až to budu připojovat tak vodpojit baterku, jinak dostanu přes držku... :-D
Corsa B, 1,0 12V 40kW X10XE, r.v. 2000
Teprve na ní začínám dělat, tak díky za rady
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

vzdycky se rika, ze at delas cokoliv s elektrikou bagu tak odpojit baterku.. kydz to natvrdo pripnes tak je mozny, ze dostanes mensi pusinku od polstarku... pak az cidla pripojis, tka pripoj baterku, nastartuj a chyba snad zmizi, ono to obcas zmizne, obcas ne...

proste to sprav a kdyz to neprestane svitit tak musis nechat vymazat chybu v opelu
Uživatelský avatar
Rouchi
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2008, 23:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

tak skoda no

Příspěvek od Rouchi »

tak mam smůlu, všechno jsem zapojil s odpojenou baterkou, po připojení baterky a nastartování mi kontrolka samozřejmě svítí, takže teď mam 4 bagy a k ničemu... nemá někdo z východních čech diagnostiku ? případně uvažuju, že byh koupil kabel... protože mi příde zbytečný platit za smazání 500 - 1000 (nevim kolik to stojí) když se kabel dá kolem 1000 sehnat a nějaký diagnostický opel soft snad taky... a pak by to mělo být reálné si to smazat doma sám ne ? navíc člověk bude mít možnost si to hodit na diagnostiku když bude potřebovat, případně to budu moct napíchnout i někomu jinému... teda řikam pokud je ot možný.
Corsa B, 1,0 12V 40kW X10XE, r.v. 2000
Teprve na ní začínám dělat, tak díky za rady
Joe80
Příspěvky: 51
Registrován: 13 led 2009, 20:04
Bydliště: Levice

Příspěvek od Joe80 »

Aj ja mam 4 airbagy a co sa mi dnes stalo :( za jazdy som si prestavil sedadlo (pri dlhsej jazde som chcel zmenit polohu a trochu si vystriet nohy) a po posunuti sedadla sa mi rozsvietila kontrolka :? . Hned ako sa dalo, tak som zastal, vypol som zapalovanie, vytiahol kluc atd, zopakoval to niekolkokrat a kontrolka stale svieti :cry: Stalo sa vam to niekomu?
Corsa B 1,2 16V 48kW X12XE 1999
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Joe>mě se to stalo u Twinga,bylo tam čidlo někde pod sedačkou a to se zasíralo bordelem ,kor v zimě, ale nevim jak je to u Corsy se čtyřma pytlema :wink: Ale ta manipulace se sedačkou by tomu nasvědčovala
Joe80
Příspěvky: 51
Registrován: 13 led 2009, 20:04
Bydliště: Levice

Příspěvek od Joe80 »

Ako sa to da dat do poriadku? Inak tam mam pod sedackou nejake 2 kable. Zatial som sa k tomu nedostal, lebo sa mi to stalo na ceste k svokrovcom, kde budeme cely vikend a je tu plno snehu, stale snezi, auto je vonku a ta kontrolka ma pekne za jazdy hnevala. Nemate s tymto skusenosti niekto s Corsou B pls?
Corsa B 1,2 16V 48kW X12XE 1999
Uživatelský avatar
Rouchi
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2008, 23:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rouchi »

čidla u corsy jsou ve dveřích, taktže čidlem to neni..
spíš se ti nějak posral kontakt, co je na jednom z těch kabelů,co vedou pod sedačku..
mě to taky docela štve, kor to, že vim, že kuli tomu jsou airbagy vypnuté... ale zatim jezdim s tim a hodlam to řešit až někdy bude víc peňez...
Corsa B, 1,0 12V 40kW X10XE, r.v. 2000
Teprve na ní začínám dělat, tak díky za rady
Joe80
Příspěvky: 51
Registrován: 13 led 2009, 20:04
Bydliště: Levice

Příspěvek od Joe80 »

:( Bol som v aute. Odpojil som akumulator na cca 25minut. Nepomohlo :( Pozeral som pod sedacky. Mam len nejake 2 hrubsie kable (priemer cca.3mm, farba cierna a zlta) Pochytal som ich, vyskusal potiahnut, ci nie je niekde odpojeny, poskodeny ale nic som nezistil. Aj u spolujazdca som pozeral :cry: Nemali ste nikto podobny problem, ze sa vam ta kontrolka rozsvietila pri posunuti sedacky za jazdy?
Corsa B 1,2 16V 48kW X12XE 1999
Joe80
Příspěvky: 51
Registrován: 13 led 2009, 20:04
Bydliště: Levice

Příspěvek od Joe80 »

Dnes som bol u jedneho automechanika, ten mal kabel, pripojil sa, vymazal vsetky chyby, aj ked to islo nejak blbo (pohyboval pasom a posuval sedadlo) a nakoniec sa to podarilo, ale vydrzalo mi to par km. Isiel som na navstevu k znamym a ked som pri odchode domov sadol do auta, nastartoval, tak mi kontrolka zase svietila :cry: . Tak som sa znova zastavil u toho mechanika. Skusal to, ale zase sa mu to podarilo len na chvilku odstavit a potom to zase svietilo. Je to nejaka chyba pyropatrony (neviem ci spravny nazov), teda priamo ona je v poriadku, len vraj mam niekde problem s kontaktom. Na to potrebujem nejakeho autoelektrikara, alebo sa na to pozriet, ci nenajdem niekde pod sedadlom vadny kontakt. Ale ked som tam okrem tych dvoch kablov zatial nic nenasiel. Nemate niekto foto kde je tam nejaky konektor pls?
Corsa B 1,2 16V 48kW X12XE 1999
Odpovědět