Kontrolka airbagu

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Joe80
Příspěvky: 51
Registrován: 13 led 2009, 20:04
Bydliště: Levice

Příspěvek od Joe80 »

Cez vikend som sa k tomu konecne dostal. Robil som to pri odpojenom akumulatore! Pod plastovym krytom medzi sedackou a dverami je pod sedadlom zasunuta taka cierna plastova "krabicka", vchadza do nej viac kablov a su tam 3 konektory. Z nich sa mi podarilo odpojit len jeden :( Strekol som tam sprej na kontakty a dnes zasiel opat k automechanikovi na vymazanie chyby. Islo to bez problemov vymazat (predtym mu to islo nejak tazsie, trhal s pasom, posuval sedadlo a teraz uplne v pohode). Nikto ste este neodpajali tie konektory? Chcel by som ich odpojit a vystriekat niecim na kontakty v pripade, ze by sa zase rozsvietila kontrolka airbagov. Aj ked pristup k tomu konektoru je otrasny. Da sa vysunut spod sedadla, ale celkom von sa mi ju nepodarilo dostat
Corsa B 1,2 16V 48kW X12XE 1999
Uživatelský avatar
X.files
Příspěvky: 26
Registrován: 02 čer 2007, 21:23
Bydliště: Raškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od X.files »

Konektory a jakýkoliv rozebíratelný spoj je vždy problém. A k Airbegům: Podařilo se mi šikmo napálit stěnu, pyropatrony vystřelily, ale airbag ne. Mysleli jsme si, že to bylo z nějakého úhlu, že to čidla ne zaznamenaly. Ale po výměně pyropatron kontrolka stále svítila. Tak na 3 různých diagnostikách se to snažili odstranit, až pak někoho napadlo se do toho bagu mrknout! A ejhle! On tam nebyl, jen při nárazu vypadl rezistor, který ho nahrazoval, a proto ty chyby! Nikdy nevěřte prodejcům. A ŘJ mm na 2 bagy, ale ani jeden tam není! Ale přitahovače pásu fungují, to je hlavní! 8)
Corsa B Sport 1,4 16V (X14XE)
tony
Příspěvky: 66
Registrován: 04 zář 2007, 19:49
Bydliště: chodov

airbeg

Příspěvek od tony »

ahoj, uz tyden mi sviti kontrolka bagu. nevim co s tim, a jak se zjisti, jestli tam bag je nebo ne?da se to otevrit?
adam09
Příspěvky: 8
Registrován: 17 srp 2009, 17:48
Bydliště: Kladno

Příspěvek od adam09 »

napojit na diagnostiku, pokud ti z ničeho nic začala svítit. diagnostika řekne víc.
Diagnostika OPEL Kladno;Praha - koncovka 16pin
Joe80
Příspěvky: 51
Registrován: 13 led 2009, 20:04
Bydliště: Levice

Příspěvek od Joe80 »

Mne sa ta kontrolka rozsvietila tretikrat :cry: Dvakrat to sposobila pyropatrona na strane vodica. Uz dvakrat som za to platil 5€. Minule som uz rozobral komplet konektor pod sedadlom. Vsetko tam vyzera v poriadku. Uz za to nechcem viac platit a uvazujem nad kupou diagnostiky (kabel a software) lebo tu v okoli nikoho nepoznam, kto by tu mal a nechel za to € :( Nemate tu niekto skusenosti s problemom s pyropatronami a s ich odstraneni (myslim zavady, nie pyropatrony :) )
Corsa B 1,2 16V 48kW X12XE 1999
Odpovědět