Čidlo tlaku oleje>výměna

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Mefisto
Příspěvky: 11
Registrován: 02 čer 2007, 19:32
Bydliště: Mezi Prahou a Bratislavou

Čidlo tlaku oleje

Příspěvek od Mefisto »

Muzete me poradit co je to za cidlo (oleje), jak funguje, na co ma vliv?
Dik predem
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Corsa 1.0 12V C
mila
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2007, 16:48

Příspěvek od mila »

to je cidlo tlaku oleje.uz sem ho menil.175kc v oplu.
Mefisto
Příspěvky: 11
Registrován: 02 čer 2007, 19:32
Bydliště: Mezi Prahou a Bratislavou

Příspěvek od Mefisto »

Kua to jsem si myslel, ale necekal jsem ze to bude pravda, jsem zvyklej, ze byva dole pod motorem.
Me totiz tim cidlem zacal zniceho nic unikat olej a rozla se kontrolka mazani, asi jak se zaolejoval kontakt.
Vysrtoubovava se to asi cely i s tou velkou matkou co je bloku ze?

Jinak moc dik za info
Opel Corsa 1.0 12V C
mila
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2007, 16:48

Příspěvek od mila »

ano vysroubovat tu matici.Me se stalo prave to samy,vracim se ze slovenska a najednou kontrolka mazani,tak na kraj,zdechnout motor,no a tim cidlem to valilo jako by tam nebylo.Jeste kousek a mohlo byt po motoru...Tak sem dolil 1.5l oleje co sem mel sebou,a bez vytaceni motoru dojel 80km domu,s ocima na kontrolce...Tak zdar.
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

cidlo

Příspěvek od styxxy »

ahoj chtel jsem se opitat jelikoz jsem jsem se rozhodl ze si na corse natru vsecky zrezle casti co jsem nasel musel jsem sundat i predni spoiler a cekalo me necekane prekvapeni presne uprostred auta pred chladicem v dolni casti jsem nasel nejaky snimac ci co to je a byl ulomeny jelikoz jsem corsu koupil z druhe ruky a predni spoiler je dole cely urvany i stim snimacem a tak me zajimalo k cemu ten snimac slouzi zda to nekdo newite dekuji za odpoved
Termik
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2007, 18:49
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: cidlo

Příspěvek od Termik »

styxxy píše:ahoj chtel jsem se opitat jelikoz jsem jsem se rozhodl ze si na corse natru vsecky zrezle casti co jsem nasel musel jsem sundat i predni spoiler a cekalo me necekane prekvapeni presne uprostred auta pred chladicem v dolni casti jsem nasel nejaky snimac ci co to je a byl ulomeny jelikoz jsem corsu koupil z druhe ruky a predni spoiler je dole cely urvany i stim snimacem a tak me zajimalo k cemu ten snimac slouzi zda to nekdo newite dekuji za odpoved
Je to cidlo vnější teploty od teploměru :wink:
Dříve Corsa, nyní BMW 735iA
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

JJ DIKY MOC TOHLE ME FAKT NENAPADLO
danny
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 53
Registrován: 31 říj 2007, 22:39
Bydliště: okr. F-M

čidlo tlaku oleje

Příspěvek od danny »

HELP!!! Tak jsem jednoho krásného dne zjistil, že mi z Berdy /X10XE/ začíná kapat olej. Když jsem zjišťoval odkud to může být dostal jsem se až k čidlu tlaku oleje. Čidlo vypadalo divně a nějak k tomu motoru napasovalo. Chtěl jsem ho vyšroubovat a přetěsnit, ale nemusel jsem vůbec šroubovat, normálně jsem ho vytáhl. Nějaký debil předemnou aby ušetřil 300,- za nové čidlo tam narval čidlo z něčeho jiného a nejenže ucvakal origo konektor na drátech a dal tam obyč plochý konektor ale serval i závit v bloku motoru. Čidlo bylo utěsněno nějakou pastou a ta povolila. Co teď s tím. Za jakoukoliv pomoc laické i odborné veřejnosti děkuji. danny :idea:
Uživatelský avatar
pdk88
Moderátor
Příspěvky: 2132
Registrován: 24 črc 2007, 12:03
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pdk88 »

zkus převrtat díru, vyřezat větší závit a vytočit vložku :wink: a konektor by neměl být problém sehnat 8)
Corsa A GSi C20XE "Orangeer"
Corsa A C20XE "Terrorschlumpf"
neu: Corsa C GSi Z18XE
ex: Corsa B combi X14XE "Bublina"
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

No když převrtáš díru a dáš tam vložku, to je asi nejlepší řešení :D Ale mě by trápily ty špony který se dostanou motoru :( Jinak je hrozný co lidi udělají za zvěrstva :?
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Uživatelský avatar
pdk88
Moderátor
Příspěvky: 2132
Registrován: 24 črc 2007, 12:03
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pdk88 »

:think: leda vyřešit nějak odsávání :arrow: žeby vysávač? :D
Corsa A GSi C20XE "Orangeer"
Corsa A C20XE "Terrorschlumpf"
neu: Corsa C GSi Z18XE
ex: Corsa B combi X14XE "Bublina"
longer
Příspěvky: 3
Registrován: 07 čer 2008, 11:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Čidlo tlaku oleje>výměna

Příspěvek od longer »

Zdravím vás všechny,
jsem absolutní amatér a dneska mi začal z bobíka kapat olej, otevřel jsem motor a je od oleje celý zacákaný, po nastartování jsem identifikoval, že to teče ze součástky viz. obrázek, rád bych se zeptal jednak co to je za součástku a zda se s tím dá provizorně něco udělat, děkuji velice
Petr :)

P.S. pokud by měl někdo v PDFku návod, tak budu za něj velice rád, jaksi jsem ho nějak od původního majitele nedostal :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Já se tedy moc v 1.0 nevyznám, ale není to náhodou snímač tlaku oleje?
Corsa C 1.2i
Uživatelský avatar
xGate
Příspěvky: 38
Registrován: 27 dub 2008, 21:28
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xGate »

Ano ano, je to on !! 8)
Nevím čím to, ale ať je to originál GM nebo noname za 150Kč, po čase začne prosakovat víc a víc, až to nakonec teče proudem :co_ted:
Ale oprava je úplná maličkost.
Z http://www.pop-art.cz/ mi ho poslali obratem a přehození ja za pár vteřin :whistle:
CORSA C 1.0 12V '02
Z10XE 43kW
longer
Příspěvky: 3
Registrován: 07 čer 2008, 11:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od longer »

Děkuji pánové, byl tu i můj tajný tip, výměna tedy spočívá v odšroubování toho kroužku kolem nebo je tam ještě nějaký fígl? :)
Odpovědět