Čištění klimatizace

Témata zabývající se vnitřkem vozu včetně topení.
Uživatelský avatar
Letavižu
Příspěvky: 36
Registrován: 16 črc 2008, 18:19
Bydliště: Ostrava

Čištění klimatizace

Příspěvek od Letavižu »

Jak to děláty vy? Pokud servis tak za kolik a pokud sami sprejem tak jakým a jak to děláte?
Díky za radu Jak na to.
OC 1.0 12V(AC) Z10XE ´02
Uživatelský avatar
mirastr
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 119
Registrován: 27 čer 2008, 23:42
Bydliště: Hrochův Týnec
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění klimatizace

Příspěvek od mirastr »

Levitažu:Ahoj, zrovna jsem si to nechal dělat minulý týden na své Corse:-) Stálo mě to 1300,-. Vypuštění a naplnění klimatizace, kompletní dezinfekce, pylový filtr.
smazana citace by toxik-q
Opel Corsa C 1.0 12V, r.v. 12/2004
Renault Trafic 2.0 dCi QuickShift, r.v.11/2008
Uživatelský avatar
Letavižu
Příspěvky: 36
Registrován: 16 črc 2008, 18:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Letavižu »

No pylovy filtr mi vymenil kolega. Doplnit nepotřebuje potrebuju jen tu dezinfekci a nevim kam to stříknout.

V návodech ke sprejum pisou ze se to ma striknout do vývodu na kondenzovanou vodu a na výparník.

Ted kde ten vyvod najdu na corse C.

Babo raď
OC 1.0 12V(AC) Z10XE ´02
Uživatelský avatar
mirastr
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 119
Registrován: 27 čer 2008, 23:42
Bydliště: Hrochův Týnec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirastr »

Levitažu:U mě otevřel kapotu a stříkal to někam vlevo, ale kam přesně, to nevim. Pak to stříkal ještě do vývodu na přední okno.
smazana citace by toxik-q
Opel Corsa C 1.0 12V, r.v. 12/2004
Renault Trafic 2.0 dCi QuickShift, r.v.11/2008
Uživatelský avatar
Letavižu
Příspěvky: 36
Registrován: 16 črc 2008, 18:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Letavižu »

Škoda příště koukat technikovi pod ruce a ukrást mu jeho know-how :D
OC 1.0 12V(AC) Z10XE ´02
Uživatelský avatar
mirastr
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 119
Registrován: 27 čer 2008, 23:42
Bydliště: Hrochův Týnec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirastr »

Levitažu:Je to takovej zvláštní vývod, trochu jsem tam viděl, ale vůbec nevim, jestli bych ti to řekl správně, třeba to dával uplně jinam :-Dsmazana citace by toxik-q
Opel Corsa C 1.0 12V, r.v. 12/2004
Renault Trafic 2.0 dCi QuickShift, r.v.11/2008
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

Ja som pocul ze sa to strieka do tych vetrakov co z nich vzduch fuka vnutri v aute. Ale pravdepodobne to nieje velmi dokladne vydezinfikovanie.
Opel Corsa B 1.0 12V '98
Uživatelský avatar
opel1.0
Příspěvky: 114
Registrován: 29 led 2007, 19:30
Bydliště: slovakia
Kontaktovat uživatele:

klima

Příspěvek od opel1.0 »

ked kupis sprej airosol tak sa to strika do pel filtra a do fukarov a ked kupis penu ra sa strekne pod autom skoro za stredom u spolujazca je zamazgnuta hadicka asi ako pales to je na odvod kondenzu tak tam sa vystrika pena a kontrola klimy nie je potrebna ak ide vzduch pod 12 st a ked ide teplejsi treba doplnit a treba si dat aj uv kvapalinu na zistenie uniku media a este treba doplnit olej do kompresora to je asi 0.2dc lebo pri uniku toto mnozstvo sa asi odpari z mediom ja toto vsetko robim asi za 800 sk bez filtra to je asi vsetko z mojej strany
celych 998 CCm a aj 12 ventilov
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Re: klima

Příspěvek od Jano »

Vedel by si presnejsie popisat kde sa ta hadicka nachadza? Alebo kebysi to mohol odfotit to by bolo najlepsie :wink: .
A tu penu a aerosol. Dostanem to aj v Tescu? :) Ako sa to vola?

opel1.0 píše:ked kupis sprej airosol tak sa to strika do pel filtra a do fukarov a ked kupis penu ra sa strekne pod autom skoro za stredom u spolujazca je zamazgnuta hadicka asi ako pales to je na odvod kondenzu tak tam sa vystrika pena a kontrola klimy nie je potrebna ak ide vzduch pod 12 st a ked ide teplejsi treba doplnit a treba si dat aj uv kvapalinu na zistenie uniku media a este treba doplnit olej do kompresora to je asi 0.2dc lebo pri uniku toto mnozstvo sa asi odpari z mediom ja toto vsetko robim asi za 800 sk bez filtra to je asi vsetko z mojej strany
Opel Corsa B 1.0 12V '98
conpet
Příspěvky: 20
Registrován: 19 led 2008, 22:40
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Je to hadice mezi motorem a kabinou, a vede na zem :D Pokud ji nenajdeš, tak na místě zapni klimu, nech chvili běžet a pak vypni. Něco málo by mělo zkondenzovat a odkape na zem , tak se koukni od kud to kape :wink:
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

OK. Skusim to. Dik :wink:
Opel Corsa B 1.0 12V '98
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

Vedelby mi niekto poradit ohladne klimatizacie?
Budem menit jedno tesnenie na motori(medzi Telesom olejoveho filtra a motorom). Mam obavy z toho ze ked sa k tomu budem chciet klucami dostat, tak mi bude zavadzat jedna rurka, ktora je dost blizko toho. V klime sa nevyznam, ale ta rura ma urcite nieco spolocne s klimou.
Mozem ju jednoducho odmontovat? Alebo si treba na nieco davat pozor. Udajne ked sa robi nieco s klimou, tak si treba chranit pokozku. Ale neviem ci aj ta rura je nebezpecna? A bude to fungovat ked to potom obycajne namontujem naspat?
Dakujem
Opel Corsa B 1.0 12V '98
Uživatelský avatar
standa PE
Příspěvky: 185
Registrován: 06 úno 2008, 20:24
Bydliště: Slovensko-Senec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standa PE »

odmontovat ju mozes ale so svedomim ze budes musiet dat klimu naplnit.klimovy okruh nemozes rozpajat len vtedy ked sa tam nieco pokazy :(
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Obrázek
mara A4
Příspěvky: 102
Registrován: 24 čer 2008, 09:36
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mara A4 »

jakmile to rozpojíš celá nápln ti uteče a budes ji muset nechat doplnit takze te to vyjde minimalne + 1000,-,jinak driv se tam daval freon nevim jestli ted se pouziva neco jineho nicmene nedychat a nenechej zasahnout pokozku
Objednam vam autodoplnky na vašeho miláčka z DE,nově nakupuji i na e-bay,možnost nákupu i použitého zboží, kontaktujte pomoci s.z.
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

Skusim ci sa k tomu nebude dat dostat bez odmontovanie tej rury.
Dakujem za rady chalani!
Opel Corsa B 1.0 12V '98
Odpovědět