Stěrače>rady,tipy

Témata zabývající se exteriérem vozu
JirikM
Příspěvky: 14
Registrován: 15 čer 2008, 19:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirikM »

No mě tam první poloha též nejde, mám totiž vytáhlé to relé z pojistek (cyklovač), páč mi to dělá to co jsem popisoval pár příspěvků výš. Tak se mrkni jestli tam to relé máš/popřípadě nějak zjistit jestli není KO.

Hosak: dík za radu, připadá mi divné že by to bylo motorkem když už tři roky stírá jak o život. Zkusím to rozkopat a pročistit, ale nevím jestli to budu dělat včil nebo až po zimě, než já se k něčemu dokopu... škoda mluvit... každopádně když se do toho pustím, dám vědět jestli to pomohlo.
rhinos
Příspěvky: 30
Registrován: 11 pro 2007, 19:29
Bydliště: Přeštice

Příspěvek od rhinos »

protože se to sem hodí tak to sem hodím:)

Po minulo pondělní kalamitě mi nefungují stěrače.Naposled ještě ve středu co si tak pamatuju běželi ale teď ani zadní ...ani přední.
Takže má otázka zní...může být odvařený motorek?Případně má to pojistku,že by případně odešla jen ta?A pokud je to motorkem na kolik taková sranda do Corsy B výjde?

Ještě k tématu tekutých stěračů...fungují ale má zkušenost je že až od určité rychlosti...
Corsa B 1.2/X12SZ/33Kw
Uživatelský avatar
Palito&LilDevil
Příspěvky: 4
Registrován: 24 lis 2007, 20:25
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Palito&LilDevil »

Zdravim pani,
mam problem, ktory uz bol popisovany vyssie (mam Corsa B) - stierace zastavuju uprostred skla. Len u mna sa to neprejavuje iba na cyklovaci, ale aj na beznom stierani (2. aj 3. poloha packy). Ked vypnem packu, tak mi stierace este dobehnu kusok a potom sa zastavia. Zastavuju v styroch polohach - uplne kolmo, cca 30' a cca 60' a pravdaze uplne dole. Motorcek uz som podla rady Hosaka vybral, vycistil, vyfukal vzduchom, ale nepomohlo.

Prejavuje sa este aj dalsia chyba - ked si ostriekam celne sklo potiahnutim packy ku mne, tak sa mi automaticky nepustia stierace, ale musim ich dat manualne do 2. polohy a striehnut, kym necukne rele (po 2 zotretiach) a potom sledovat, ci uz som pri spodku okna a rychlo vypnut, aby som ich nemal uprostred. Pri ostriekani okna sa maju automaticky pustit stierace a zotret okno 5x, nie?

Presiel som si vrakace a vazne chcu za ten motorcek, zdieraci, 70EUR :(( A v autokelly ten motorcek nemaju..

Nemoze to byt sposobene packou? Rele uz je vymenene na feliciove (casove).. Vymena z povodneho Oplackeho nemala na tieto chyby ziadny vplyv, lebo som skusal dat Oplacky naspat..

Trapim sa s tym uz od kedy som kupil Corsicku - 3 roky.. :(

Vopred vdaka!
Corsa B 1,4i 44kw 05/98
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od tomasberan218 »

Ahoj,

Mám problém s tím že mi na Corse D špiní stěrače okno když jedu např. za kamionem který na mě cáká bordel, tak ostříknu sklo ale plocha uprostřed stěračů mi to sklo akorát zašpiní, mám pocit že se to zhoršuje, ale při samotném dešti je to ok - jen když to neni čistá voda tak to špiní. Mám auto asi 4 měsíce a ze začátku jsem si ničeho takového nevšiml, jen jednou jedinkrát se mi stalo že jsem přejel stěračema přes zamrzlé sklo, nevím jestli to začlo dělat hned po tom-to asi nějakou dobu nebylo potřeba stírat, ale gumičky mi přijdou uplně v pohodě, není na nich žádná trhlinka ani zuby. Zkusil jsem je i otřít vlhčeným ubrouskem jestli nejsou špinavé a nepomohlo to. Chtěl jsem koupit nové gumičky, ale v autokelly mi řekli že se na mém autě nedají vyměnit jen gumičky, ale musím vyměnit celé stěrače za cca 1000Kč. No měnit po 7000km nebo po čtyřech měsících celé stěrače za tisícovku mi přijde docela nářez, nevíte jestli by se ještě nedaly tyto stěrače nějak zachránit? :)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od Co-RS-ák »

nejlevnější je zkusit jiný od někoho kdo má kompatibilní :) ale teoreticky by to mohlo dělat to, že si jima setřel námrazu..ikdyž to by bylo asina pováženou materiál...zkus reklamovat, třeba dostaneš nový auto :mrgreen:
BiGSh0cK
Příspěvky: 20
Registrován: 21 říj 2014, 16:47

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od BiGSh0cK »

stačily by nový stěrače :D...myslíš že bych mohl mít při reklamaci šanci na úspěch?...já sem poslední dobou byl v oplu docela často kvůli každý kravině (nakonec mi vždycky řekli že tomu nic neni nebo že je to normální), už si mě tam asi pamatujou, tak nechci aby se mi tam vysmáli když budu chtít reklamovat stěrače :D

nikoho s kompatibilníma stěračema neznám :/
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od Vašátor »

Pokud chceš pouze nové stěrače, já bych osobně volil bezramínkové. Kus se dá pořídit okolo 150kč a ve většině případů je v balení i sada všech možných příchytek. Bezramínkové stěrače jsem doporučil již spoustě lidí a zatím jsme všichni spokojeni :)

Každopádně mi přijde divné, že by bylo takto rychle po stěračích. Předpokládám, že když jedeš za kamionem, tak matlají špínu po skle. Nejsou stírátka někam vykloněná? Tím jak jsi je odtrhnul z ledu...
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od tomasberan218 »

No, pročetl jsem si fůru recenzí na stěrače a prej se obecně vyplatí investovat do dražších, tak nevím no. Hlavně se mi prostě nepodařilo zjistit jaký je vlastně rozdíl mezi ramínkovými a bezramínkovými - výhody/nevýhody a proč se u některých nedají vyměnit jen gumičky.

Jak myslíš vykloněná? Oni jsou ty moje stěrače takový zvláštní (na jiných autech jsem to zatím neviděl), nejsou pevné, tak že když je zvednu nahoru jsou do tvaru C , hádám že je to kvůli tomu aby se přizpůsobily tvaru skla a doléhaly všude - to sice doléhají, ale přesto matlají
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od dubi »

No tak Déčko má bezramínkový stěrače snad už z výroby ne? :urcite?: Skoč do Kelly nebo do Kauflandu a kup nový za pár korun a máš to. Já dával na béčko taky bezramínkový a stálo mě to v kelly do 300kč :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od Vašátor »

Já koukal na net a našel na Corsu D jak bezramínkový, tak i klasický ramínkový. Takže těžko říct, jaké tam dotyčný má :)...edit: podle popisu to chápu tak, že máš bezramínkové. Na své Corse B mám bezramínkové stěrače za cca 100kč/ks, odstíráno mají 6 let a lehce matlat začínají až teď.
Nevýhoda ramínkového stěrače je ta, že je dotlačován pouze v bodech uchycení a kloubů. Mezi těmito body se pak prohybá a odlehčuje. To u bezramínkového nenastane.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od Co-RS-ák »

noo... taky sem teď zkoumal stěrače, málem sem už byl rozhodnutej koupit bosch za 350asi, protože sem byl úplně nepříčetnejch z těch co sem tam měl asi půl roku, možná ani ne, koupil sem je nový u ONO set za 70kč!! tak sem si řikal jak super koupě to byla a ono ne, ty stěrače stíraly blbě už jako nový, takže popár stírnutí to bylo strašný, furt sem si myslel že mam mastný sklo, tak sem ho odmašťoval všim možnym, protože přece nový stěrače po takový chvilce nemůžeou stírat špatně no a pak sem našel náhodou u benzínky stěrače alco, mam je na druhym autě přes rok a pořád stíraj krásně, tak sem je vzal, 50kč kus takže kilo a fakt sem měl radost hned jak sem s nima stírnul prvně, ten pocit že máte krásně setřený okno a je přes něj dokonale vidět je po půl roce k nezaplacení :mrgreen:
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od tomasberan218 »

ramínkové nebo bezramínkové nemá vliv na to jestli mají stěrače vyměnitelné gumičky, nebo jo? které je mají a které ne?

v autokelly jsem byl ještě dřív než jsem sem napsal, a nabídli mi dvoje stěrače za cca 1000Kč a pak jedny za 300Kč, ale prodavač mi říkal že ty za tři stovky jsou šunty a vůbec nic nevydrží, že se vyplatí koupit ty za litra, tak jsem si tam nakonec nekoupil žádný no
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od Vašátor »

Autokelly .... co na to říct.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od dubi »

Mám nějaký z kelly za pár korun a drží, několikrát jsem setřel i led, když jsem si drbnul do ostřikovačů a stírají pořád dobře ;) Na vectře máme z kauflandu a taky dobrý :D Rok už jsou na obou autech určitě...
Obrázek
BiGSh0cK
Příspěvky: 20
Registrován: 21 říj 2014, 16:47

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od BiGSh0cK »

Nějak jsem se na ty stěrače vykašlal a neřešil to ale teď jsem si všiml že mi ty moje stěrače začaly dělat mikroškrábance na skle - je to vidět když mi do skla zasvítí slunce. Takže potřebuju co nejdřív koupit nové.

Vašátor: Kde jsi prosimtě našel ty ramínkové stěrače na Dčko? Mě se to nikde nedaří najít, buď je to zadní stěrač a nebo tam není napsaný že jsou pro Dčko.

Taky se mi nepodařilo zjistit, jestli všechny ramínkové stěrače mají vyměnitelné gumičky a bezramínkové ne, nebo je to různé? Jak to je?

Máte někdo zkušenosti s těmito stěrači od značky Compass? Jsou bezramínkové ale za necelé 3 stovky, údajně český výrobce, a v obrázcích píšou že mají vyměnitelné gumičky, tak já už jsem z toho jelen :D
http://www.autodoplnky-obchod.cz/sterac ... -sada-2ks/

a nebo ještě tyto německé:
http://www.sterace.eu/heyner-sterace/17 ... eyner.html

díky za odpověď
Odpovědět