Ošetření podvozku

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Clusoe
Příspěvky: 9
Registrován: 14 říj 2008, 14:15
Bydliště: Brno

Ošetření podvozku

Příspěvek od Clusoe »

Ahoj,
můžete mi někdo poradit, jaký nátěr je nejvhodnější na podvozek (CORSA B)? Slyšel jsem již o Tlumexu a Body, ale nevím, jak je to s jejích přílnavostí na zkorodovaný povrch. Předpokládám, že dočista se mi ho nepodaří odrezit a tak jsem chtěl zkusit kombinaci s nějakým odrezovacím nátěrem (např. Antirezin).
Takže myslíte, že např. Antirezin a pak, když nanesu Tlumex, se budou snášet, nebo je vhodnější nějaká jiná kombinace nátěrů?
Děkuji.
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

dej jen Tlumex to ti bude stčit :wink:
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukkas »

Já sem to dělal tak že sem to očistil pořádně a natřel základovkou a pak tlumex :wink:
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Uživatelský avatar
pdk88
Moderátor
Příspěvky: 2132
Registrován: 24 črc 2007, 12:03
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pdk88 »

očištěnej základ, 2vrstvy přelakovatelnýho BODY, a 2 vrstvy nepřelakovatelnýho BODY @ podvozek :D
Corsa A GSi C20XE "Orangeer"
Corsa A C20XE "Terrorschlumpf"
neu: Corsa C GSi Z18XE
ex: Corsa B combi X14XE "Bublina"
Uživatelský avatar
dodci
Příspěvky: 76
Registrován: 03 úno 2008, 15:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dodci »

ja sem to delal nasledovne: vyvapkoval podvozek, na vrtačku se da koupiz nastavec tzv.kartač, zakladni barva, Body kde prvni sem ředil do pistole a striknul lakyrnickou pistolov a druhy nater Body štetcem neřidil jsem. a too vše
Opel Corsa 1,0 12V 2000 žlutá chi chi
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Příspěvek od Smithy »

Tohle potrebuju resit, mam zrejme na podvozku gumoasfalt, ale uz to rezne. Na TF bylo kdysi tema jak na podvozek napatlal nejakej zelenej aktivni blivajz co tu rez primo poziral a tak nic nemusel brousit. Nevite nekdo co by to mohlo byt? Hammerrite to nebyl, to je jenom nater. Ale sel by pouzit po zbrouseni. Jak se dostava dolu ten gumoasfalt? Nejlepsi reseni tim kartacem na vrtacce?
ex Blitz C'Mon B

ex Bimmer E46 Coupe

now Cinquecento 0,9T
Uživatelský avatar
LLuKKi
Příspěvky: 254
Registrován: 14 lis 2007, 18:16
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LLuKKi »

Body je na nic,stvrdne a pak se oloupe,používám na spodek od značky wuirth nejlépe berner,kdyby byl zájem můžu sehnat za dobrou cenu. Dá se to natírat a stříkat a je to přelakovatelný...
E53 3.0i
E39 525d Touring ex
Opel Corsa B GSi 150kw,ex
MECHANICKÉ A KAROSÁŘSKÉ PRÁCE,DIAGNOSTIKA NA ŠUMPERSKU, ODTAH VOZIDEL,ND BMW!! 774665074
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

a na kolik to vyjde na celej spodek, mohu-li se zeptat
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

ja jsme rez obrousil a ze ho bylo :D vzal odrezovacem ani nevim jakym davno se neprodava pac je zakazanej ale dorezuje 100% pak zakladovkou klidne 2vrstvy a pak tlumexem opet 2 vrstvy nic nezkazi.... ale nevim zda to dela kazdemu ale kdyz to netres tlumexem tak potom aspon tyden nikam autem nejezdit pac ten tlumex dlouho lepi a prilepi se nanej kazdej bordel pak je mi jasny ze nema poradne zaschnout ze musi byt porad mekej ale to jak mi to lepi me s*re a nebo si to nech udelat firmou otec si to nechal kdysy delat za cca: 800kc jedina nevyhoda obrousit a natrit zakladovkou si to stejne musis sam!!
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

mn já mám spodek zdravej...ale jak jsou špunty třeba pod rezervou tak tam začíná mírně bujet lyška tak přemejšlim co s tim. a taky přemejšlim o dutichách.....až na to že to budou výdaje jak prase + zimáky a já sem chudej student :D
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
LLuKKi
Příspěvky: 254
Registrován: 14 lis 2007, 18:16
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LLuKKi »

3 tuby bernera bohatě stačí na celý auto a jedna vychází na 189kč,já je mám za 150. A když to natřeš základovkou a pak natříkáš 2-3 vrstvy (když je teplo) za 2 dny je to suchý...
E53 3.0i
E39 525d Touring ex
Opel Corsa B GSi 150kw,ex
MECHANICKÉ A KAROSÁŘSKÉ PRÁCE,DIAGNOSTIKA NA ŠUMPERSKU, ODTAH VOZIDEL,ND BMW!! 774665074
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

počítám že se to dá i natřít štětkou
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
LLuKKi
Příspěvky: 254
Registrován: 14 lis 2007, 18:16
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LLuKKi »

jj,určitě,já to jednou natřel a pak 2x stříkal,ale kámoš to 2x/3x natřel a taky dobrý.
E53 3.0i
E39 525d Touring ex
Opel Corsa B GSi 150kw,ex
MECHANICKÉ A KAROSÁŘSKÉ PRÁCE,DIAGNOSTIKA NA ŠUMPERSKU, ODTAH VOZIDEL,ND BMW!! 774665074
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

supr tak dík...teď si jeětě na to někdy udělat čas
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
Robin Benett
Příspěvky: 248
Registrován: 19 říj 2008, 10:20

Příspěvek od Robin Benett »

to LLuKKi - Prosím Tě,jak dlouho jezdíš na toho bernera? zda je to už ověřené? právěřeším komplet spodek a potřebuju něco zaručeného,když už to jde celé od základu? Díky
Odpovědět