Posilovač řízení>elektrika,hydraulika

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Odpovědět
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

TAdy to presne popisoval Palus a prave ze starsi jednotka je asi trosku risk, ale Opel je neskutecny vydriduch protoze za ty prachy mas pomalu dalsi corsu :lol: :lol: :lol:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Ondřej Buchtík:

jestli chceš, tak mám vše jedno navíc :wink:
Ondřej Buchtík
Příspěvky: 2
Registrován: 20 čer 2007, 22:26

EPS problém ??

Příspěvek od Ondřej Buchtík »

To Paluš:

Četl jsem tvůj postup při řešení tohoto problému, ale chci se ujistit:
Výměna celého posilovače nepomohla a řešení tedy bylo povrtat se v tom potenciometru a najít metodou pokus/omyl to správné nastavení?

Protože jestli ti nepomohla celá výměna, tak si vlastně sehnal nový posilovač (který ted máš), ale také vadný...

Lze vyměnit jen ten potenciometr?

Omlouvám se jestli se ptám zmateně, možná jsem při čtení diskuse něco nepochopil.

Zdar
Ondrei
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Re: EPS problém ??

Příspěvek od Paluš »

Ondřej Buchtík píše:To Paluš:

Četl jsem tvůj postup při řešení tohoto problému, ale chci se ujistit:
Výměna celého posilovače nepomohla a řešení tedy bylo povrtat se v tom potenciometru a najít metodou pokus/omyl to správné nastavení?

Protože jestli ti nepomohla celá výměna, tak si vlastně sehnal nový posilovač (který ted máš), ale také vadný...

Lze vyměnit jen ten potenciometr?

Omlouvám se jestli se ptám zmateně, možná jsem při čtení diskuse něco nepochopil.

Zdar
Posilovač ani říd. jednoka, co jsem vyndal ,, nejsou ´´vadné :!:
Pohrál jsem si s tím poťákem.
Problém u mně není v posilovači řízení, ale v úhlu rejdu :cry: ... pravé kolo při plném otočení v levo má snahu se dotočít jakoby víc, než by mělo ... nikdo si s tím neví rady.

Ten potenciometr nedodávají zvlášť ... jen komplet ... aspoň tak mi to bylo řečeno
xavy
Příspěvky: 42
Registrován: 03 srp 2007, 21:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xavy »

paluš měl bych otázky na to EPS, mam ten samý problém co jsi měl ty. Napsal sem ti na icq. Má přezdívka je stejná jako tu Xavy. Předem díky, že se ozveš.
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Co tě trápí ?
xavy
Příspěvky: 42
Registrován: 03 srp 2007, 21:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xavy »

no EPS mi bezi, protoze bez klicku na miste volantem jde tocit tezce a kdyz zapnu tak to jde supr , ale na pravou stranu o dost hur. Podle toho co si tu psal to vidim na ten potenciometr. Nemohl by si vice popsat jak ho lze seřídit , popřípadě jestli jde někde ( vrakoviěte atd.) sehnat zvlast ? Díky moc
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Tady máš ten potenciometr a popis jak funguje.
Musím tě ale upozornit, že je to velmi citlivé na seřízení a pokud budeš s tím hejbat, tak opravdu posunuj po kouskách .... po max. 0.5mm popř. vyzkoušej a pak když tak více. Pokud to hodně přeženeš, tak se ti může stát, že po nastartování se ti otočí volant nebo při nejmenším tě to bude tahat na jednu stranu :wink: .
Pokud ti to nepomůže, tak je poťák vadnej. Pak už záleží na vrakovištích, zda-li by ti ho prodali zvlášť, ale asi ne ... prodávají to jako celek.
Zeptat se ale můžeš ... za to nic nedáš.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
xavy
Příspěvky: 42
Registrován: 03 srp 2007, 21:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xavy »

díky moc zkusim se v tom povrtat
xavy
Příspěvky: 42
Registrován: 03 srp 2007, 21:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xavy »

můžeš přesně popsat, jak si to vyndal nebo kudy by to šlo se tam nejlépe dostat. Nemůžu povolit ty dva šroubky, které drží ten krycí plíšek přes potenciometr :/. Těžko se k nim dostává a celou palubovku kvůli tomu sundovat, to je peklo. Nešlo by to přes vyndání skřínky na pojistky? Tam jsem zkoušel odšroubovat ty 2 šroubky, ale pořád drží jak nevim. Jsou tam vzadu asi nějaký držáky(cvaky)...Nebo podle obrázku soudím, že byto mohlo jít přessundání volantu?? Ty jsi to teda vyresil tim poteciometrem nebo čím to bylo u tebe ?
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Bez sundání volantu s posilovačem je tam k tomu opravdu mizernej přístup.
Poprvé jsem měl celé řízení venku, tak to bylo v pohodě a pak jsem po namontování řízení šel ze strany od pojistek a použil hvězdičkový zahnutý imbus. Prostě musíš vše okolo povolit ... zejména pojistkovou skříňku, aby jsi se k tomu deklíku dostal. Jde to blbě, ale dá se to ... jinak ven řízení :?
U mě to chtělo trochu doladit, ale problém mám stejně jinde ... už jsem to tu popisoval.
Ve stručnosti:
Mám nějakým způsobem rozhozený úhel rejdu při plným otočení v levo. Pravé kolo se má snahu jakoby víc dotočit. Při plným rejdu do leva má prostě pravé kolo snahu hoblovat venkovní stranou gumy ... točí se víc, než by mělo ... jsou rozhozené vnitřní a venkovní úhly rejdu.
Geometrie je OK ... tedy sbíhavost, odklon a záklon. Dost lidí co dělaj s geometrií nad tím kroutili hlavou, ale nepřišli na nic. Při běžné jízdě je to v pohodě ... akorát při tom plným otočením je to nahouby. Tá pravá strana byla buchnutá a zřejmě je tam něco špatně, ale zatím nikdo na nic nepřišel :?
xavy
Příspěvky: 42
Registrován: 03 srp 2007, 21:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xavy »

no prave ta pojistkova strinka mi nechce ven čoveče :) povolim dva ty šroubky ze předu a jinej nevidim. Jaky tam ještě jsou ? :)
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

xavy píše:no prave ta pojistkova strinka mi nechce ven čoveče :) povolim dva ty šroubky ze předu a jinej nevidim. Jaky tam ještě jsou ? :)
Pojistkovou skříňku nevytahuj ... to je vopruz. Jen ji povol, trochu odehni stranou ať máš víc místa a měl bys ses tam už dostat se zahnutým hvězdičkovým imbusem nebo bitem a na něm s malým klíčem.
Je to chyrurgická piplačka, pokud nechceš vytahovat řízení :wink:
xavy
Příspěvky: 42
Registrován: 03 srp 2007, 21:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xavy »

prosim tě dej mi na tebe kontakt, zavolam ti , potrebuju jeste radu a tady vzdy nez te zastihnu. Kdyztak mi posli cislo soukromou zpravou. Diky moc
xavy
Příspěvky: 42
Registrován: 03 srp 2007, 21:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xavy »

uf podarilo se, uz se toci na obě dvě strany přibližně stejně. Všem moc díky za rady, hlavně Palušovi. Ten horni šroubek jsme ale stejně nepovolili:D Mluvim jsi s mým tátou , já ležel pod autem :) Ten šroubek tam byl snad přivařenej. Museli jsme ten potenciometr nahore trochu nastipnout , nic jinyho nezbyvalo a už to šlale díky bohu.
Odpovědět