Čidlo venkovní teploty

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Lepo
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2008, 13:28

Čidlo venkovní teploty

Příspěvek od Lepo »

Blbne a ukazuje naprosté nesmysly, po krátké jízdě cca 10 - 15 minut začne ukazovat správně. Nevíte někdo kde se tohle čidlo nachází? Asi mám na něm uvolněný přívodní drát.
Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

cidlo najdes lehce. kdyz otevres kapotu, a podivas se dolu, smerem za naraznik tak tam vede dratek a cidlo je tam uchyceny v takovym drzacku :-)mozna budes muset sundat mrizku chladice s logem opel, pokud mas tu novejsi. pripadne je cidlo videt i pod znackou, v miste nasavani vzduchu k chladici
nostromo
Příspěvky: 73
Registrován: 25 čer 2007, 14:26

Příspěvek od nostromo »

10-15 minut je moc, me to dela tak 5-10 minut. Hlavne, kdyz nekam prijedu, tak ukazuje spravne, tam auto odstavim a kdyz pak treba za hodinu zase jedu dal, tak ukazuje o neco vic nez je venku + pricitam to vyzarovanim tepla od chladice a vubec z motoru. Jamile se auto pohne, tak na nej zacne foukat vzduch z venci a ukazuje spravne.
Corsa C - 1.0 12V rok 2000
Yamaha FZS600 Fazer - rok 2003
tomert23
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2007, 15:50
Bydliště: Galanta

Příspěvek od tomert23 »

to len vymenit.na tom neopravíš nič.ja som skúšal všetko.nakoniec z vrakáča za stovku a šlape ako nové.
corsa b 1.4 I Sport
edenxx
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2008, 20:59
Bydliště: LB/HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od edenxx »

chlapi můžete mi někdo vyfotit kde to čidlo je? popřípadě z kterého kabelového svyzku vychází....mám eco verzi tak mám strach zda ten kabel byl tažený, popř. mě vyvedte z omylu, pokud jdu po kabelovém svazku od strany řidiče...je tam vývod světla,blinkry,čidlo teploty chladič,pravé světlo,čidlo zpátečky ale konektor na čidlo venkovní teploty nikde nevidím....please help me
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Zkus jít opačně,ne z kabiny ale od nárazníku. Když sundáš masku,a podíváš se dolu tak to čidlo je vidět. Mezi nárazníkem a brejlema-příčníkem.takovej kousek plastu a dál vedou kabely :wink:
vaneon
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: 07 črc 2007, 15:37
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaneon »

hledal jsem a našel jsem ... snad ti to bude jasnější ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vaneon Opel Corsa B 1.0 12V 5dv. červená ...
edenxx
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2008, 20:59
Bydliště: LB/HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od edenxx »

ok jak vypadá čidlo vím, místo už taky (velice díky za foto) ale z kterého kabelového svazku to vychází? není opravdu možní že ekoverze nemají kabeláž protože se k nim nedával TID display? tudíž nepotřebovali čidlo?
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

je to asi tak,Svoby TID neměl a koupil ho nedávno,pod plastem byl konektor s kabeláží od času a datumu ale teploměr mu nejde,nejni tam drát a asi ani čidlo :cry:
vaneon
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: 07 črc 2007, 15:37
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaneon »

je to svazek co jde (když stojíš před autem čelem k motoru ) po pravý straně ... z něj jdou světla klakson a podobně ... jakej rok výroby máš ? je možné že do těch nejořezanějších vezrí to nedali ale řekl bych že tam ten kabel přece jenom bude ...
Vaneon Opel Corsa B 1.0 12V 5dv. červená ...
edenxx
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2008, 20:59
Bydliště: LB/HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od edenxx »

je to 95, display mám, čidlo mám ale není to na co píchnout:)
Uživatelský avatar
corpi18
Příspěvky: 266
Registrován: 11 říj 2008, 10:59
Bydliště: Teplice v Severních Čechách

Příspěvek od corpi18 »

mam problem, newim proc ale na tid display se mi nezobrazuje teplota, cas a datum jo, ale u teploty tam sou jen pomlcky. newim proc, nemate zkusenosti s timto problemem?
sice 55 koní, ale už jsem z ní 174km/h vymáčknul, ale byla to fuška :-)
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Corpi>Mrkni na čidlo venkovní teploty, je mezi nárazníkem a příčníkem :wink: Když se podíváš zhora od mřížky dolů,tak by tam mělo bejt. a možná je v řiti a neukazuje přes TID
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Příspěvek od System »

čidlo teploty mi občas ukazovalo -58°C :D
ale hlavně se chci zeptat...nevíte někdo jak zapojit počítadlo aktuální spotřeby na prostřední pozici (místo datumu) a popř. kde to sehnat, jak vyrobit? díky
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Je tu někde návod jak to zhotovit, ale 1.)pakárna a 2.)úspěch nezaručen :wink:
Odpovědět