Čidlo venkovní teploty

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Uživatelský avatar
corpi18
Příspěvky: 266
Registrován: 11 říj 2008, 10:59
Bydliště: Teplice v Severních Čechách

Příspěvek od corpi18 »

tak mi to cidlo teploty blbne furt. nekdy ukazuje, nekdy ne, obcas uplny ptakoviny, jako treba minus 70 :shock: skousel sem yda neni kabel uvolnen v kaplicce a primo u cidla a nic. vubec newim, mozna je to cidlo v riti :x
sice 55 koní, ale už jsem z ní 174km/h vymáčknul, ale byla to fuška :-)
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

To čidlo v řiti asi bude :cry:
Uživatelský avatar
corpi18
Příspěvky: 266
Registrován: 11 říj 2008, 10:59
Bydliště: Teplice v Severních Čechách

Příspěvek od corpi18 »

hm, kolik asi tak muze stat novy? asi palku co? ted na to se..u, pac nemam prachy a stejne to neni extra dulezity :ne:
sice 55 koní, ale už jsem z ní 174km/h vymáčknul, ale byla to fuška :-)
belco
Příspěvky: 36
Registrován: 09 čer 2007, 20:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od belco »

Cidlo vonkajsej teploty sa da nahradit termistorom NTC 4,7K . Chce to troska experimentovania ale funguje mi to doteraz uz druhy rok, investicia cca 9 Sk a 25 min roboty. Jednoducho som odpilil to stare cidlo na tom snimaci a na kovove kontakty ktore zostali som napajkoval termistor a spoj som zalepil tavnou pistolu tak aby trcal len snimac. Chce to len trosku fantazie.
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Uživatelský avatar
xGate
Příspěvky: 38
Registrován: 27 dub 2008, 21:28
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xGate »

Nemá někdo zkušenosti s teplotním čidlem na C-čku ?? Displej neukazuje nic nebo hovadiny a čidlo má odpor kolem 6,2k Belco píše, že má mít 4.7k Je to ten problém, nebo u C je jiné čidlo ?? :roll:
A nebo kde se dá najít druhý konec toho kabelu aby šlo přeměřit, jestli není malér někde na trase :think:
CORSA C 1.0 12V '02
Z10XE 43kW
Uživatelský avatar
Honz@
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 468
Registrován: 30 kvě 2008, 10:52
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honz@ »

já mám čidlo přimotaný do svazku s mlhovkama pak to jde ještě do většího svazku a do pojistk. skříně. Si skuz od někoho vypůjčit na chvilku, jestli bude fungovat
Fabia Rs
Corsa C 1,3 CDTI + Chip -prodáno
moje felda
Uživatelský avatar
xGate
Příspěvky: 38
Registrován: 27 dub 2008, 21:28
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xGate »

Díky za info. Asi to bude opravdu tím čidlem, napadlo mě tam připojit odpor 4.7k, a ukázalo to přesně 0,0°C :idea:
CORSA C 1.0 12V '02
Z10XE 43kW
Instalator
Příspěvky: 9
Registrován: 13 dub 2009, 09:22
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Jak zapojit čidlo?

Příspěvek od Instalator »

Mam mensi problemek,v miste kde melo cidlo být mi couhají ze svazku 2dráty modrej a modrej s bilou čárkou,Poradí někdo jak je správně zapojit,nebo je to jedno?Koupil jsem tohle nove čidlo a nechci ho znicit metodou pokus omyl.

http://obchod.autokelly.cz/detail.aspx? ... FB%2001840

Díkys za případné rady.Martin
IJK
Příspěvky: 20
Registrován: 12 bře 2009, 09:01
Bydliště: Praha

Re: Jak zapojit čidlo?

Příspěvek od IJK »

Instalator píše:Mam mensi problemek,v miste kde melo cidlo být mi couhají ze svazku 2dráty modrej a modrej s bilou čárkou,Poradí někdo jak je správně zapojit,nebo je to jedno?Koupil jsem tohle nove čidlo a nechci ho znicit metodou pokus omyl.

http://obchod.autokelly.cz/detail.aspx? ... FB%2001840

Díkys za případné rady.Martin
Čidlo teploty je de fakto termistor (odpor, který mění hodnotu s teplotou), takže je mu srdečně buřt, na který kontakt který drát připojíš. Kdysi jsem ho měnil na Astře, předpokládám, že Corsa bude mít stejný. Konektor byl víceméně vodotěsný (protože čidlo bylo vevnitř v nárazníku dost dole) a proto bych doporučoval někde na vrakáči sehnat originální protikus konektoru a napájet ho na ty dráty - jinak se ti to bude blbě fyzicky připojovat. Jiným levným řešením je najít vhodné dutinky, přiletovat na dráty, zapojit do čidla a po vyzkoušení pak konektor vyplnit silikonem pro ochranu před vodou.
Na cesty Zafira B 1,8/103kW do 2018, nyní Zafira C 2.0 125kW
Do města Corsa B 1,0/40kW do 2019, nyní Corsa D 1,2 63kW
Instalator
Příspěvky: 9
Registrován: 13 dub 2009, 09:22
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit čidlo?

Příspěvek od Instalator »

Dík za radu termistor už jem sehnal u nas v TV Servisu-ted to páchám-naletoval jsem to přímo na ty dráty a celý jsem to zalil do pryskyřice,do který jsem vetknul i destičku za kterou to přišroubuju-výrobní náklady 15kč a už to chodí.
IJK
Příspěvky: 20
Registrován: 12 bře 2009, 09:01
Bydliště: Praha

Re: Jak zapojit čidlo?

Příspěvek od IJK »

Instalator píše: Dík za radu termistor už jem sehnal u nas v TV Servisu-ted to páchám-naletoval jsem to přímo na ty dráty a celý jsem to zalil do pryskyřice,do který jsem vetknul i destičku za kterou to přišroubuju-výrobní náklady 15kč a už to chodí.
To určitě vyhoví, ty dráty máš taky správný (jsou to modrý a modro-bílý 0,5).
Na cesty Zafira B 1,8/103kW do 2018, nyní Zafira C 2.0 125kW
Do města Corsa B 1,0/40kW do 2019, nyní Corsa D 1,2 63kW
Instalator
Příspěvky: 9
Registrován: 13 dub 2009, 09:22
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit čidlo?

Příspěvek od Instalator »

Jak je to čidlo zapojený do do elektroinstalace?Vede jen do HID nebo jde ještě přes něco?o víkendu jsem zkoušel obě varianty(čidlo vlastní výroby z toho tyrystoru a originál čidlo)a na HID se mi zobrazuje pořád jen --,-C tak mě napadlo vyměnit dráty za nový protože když jsem odizoloval ty original tak byla téměř celá plocha vodiče bud začernalá nebo zazelenalá(zaoxidovaná)Neřešil někdo něco pdbného.

THX
Kuba_vr6
Příspěvky: 1
Registrován: 07 pro 2009, 01:23
Bydliště: Bruzovice

čidlo venkovní teploty corsa B kde je?

Příspěvek od Kuba_vr6 »

nevite nekdo kde je to cidlo?slidil jsem kolem narazniku a nikde nic na golfu ho mam v nárazníku v nadechu a u corsy sem jej nenasel neukazuje mi na tom displeji teplotu tak ho chci zkusit vymenit nebo to muze byt i necim jinym?dik

EDIT: Přesunuto do vlákna. By Systé: Díky Suby
cactus01
Příspěvky: 22
Registrován: 17 srp 2009, 11:07
Bydliště: TEPLICE

cidlo

Příspěvek od cactus01 »

rekl bych ze je pred chladicem,ale nejsem si na sto pro jistej
Odpovědět