Čidlo venkovní teploty

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
stanley770
Příspěvky: 63
Registrován: 22 říj 2009, 18:08
Bydliště: KRUPINA

Příspěvek od stanley770 »

hej je na prednom narazniku a tiez mam problem ze mi neukazuje a pritom cidlo je OK nevie niekto o inej zavade cim by to mohlo bit?
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

stanley770>>> Podívej se na konektory v kapličce. Můžou být uvolněné, takže znova naletovat...
Corsa C 1.2i
stanley770
Příspěvky: 63
Registrován: 22 říj 2009, 18:08
Bydliště: KRUPINA

Příspěvek od stanley770 »

diki skusim nieco popozerat.
topas
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2009, 09:09
Bydliště: Praha / Mimoň / Doksy

Příspěvek od topas »

ahoj,

mám tu šílenou ECO verzi a pořídil jsem si kapličku... když jsem koukal na svazek drátů, co vedou vepředu před chladičem (do světel), tak jsem žádnej modrej a modrobílej drát nenašel. Koukal jsem za tu odbočku, jak vedou dráty do houkačky. To v té ECO verzi opravdu není a nebo je jenom někde zamotaný?

Díky.
Corsa B 1.2i , X12SZ ... moje první auto :)
Uživatelský avatar
Svoby
Moderátor
Příspěvky: 2893
Registrován: 29 čer 2007, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Svoby »

já jsem taky dodělával kapličku a na to čidlo jsem našel origo dráty i s konektorem mezi předním nárazníkem a výstuhou
I German Style !
topas
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2009, 09:09
Bydliště: Praha / Mimoň / Doksy

Příspěvek od topas »

Možná jsem jenom blbě koukal... koukal jsem z vrchu směrem dolů k chladiči - vede tam svazek pro levé světlo. A žádného konektoru jsem si nevšiml.
Corsa B 1.2i , X12SZ ... moje první auto :)
topas
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2009, 09:09
Bydliště: Praha / Mimoň / Doksy

Příspěvek od topas »

Tak ty dráty tam asi fakt nejsou. Rozmotal jsem ten velkej svazek, co jde napravo směrem k pojistkám a ani stopy po modrém a modrobílém. Se na to vykašlu a udělám si interní teploměr tak, že uštípnu dráty kousek pod kapličkou, nastavím je, nakonec dám termistor a vyvedu to někam mimo topení. :D
Corsa B 1.2i , X12SZ ... moje první auto :)
stanley770
Příspěvky: 63
Registrován: 22 říj 2009, 18:08
Bydliště: KRUPINA

Příspěvek od stanley770 »

cawte ten modry a modro biely kabel co idu od cidla idu najpr do RJ a potom do TID ale idu priamo na TID?
Franta23
Příspěvky: 4
Registrován: 30 srp 2010, 17:49
Bydliště: Nezdice36, 33401 Přeštice

Příspěvek od Franta23 »

Čau, špatně mi ukazovalo čidlo venkovní teploty (-35,-40, atd.), až mi přestalo úplně fungovat (samé pomlčky). Podle návodu z jiné diskuse jsem provedl test na displeji a ten mi ukázal chybu F171 - čidlo vnější teploty – spojení s +Ubat nebo přerušený obvod. Čidlo jsem tedy vyměnil, ale stále to nefunguje. Nevíte někdo, co s tim mam udělat? Díky za pomoc.
topas
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2009, 09:09
Bydliště: Praha / Mimoň / Doksy

Příspěvek od topas »

Můžou bejt někde blbý dráty cestou a nebo dokonce v té kapličce s displejem. Ta je hodně náchylná na korodování.
Corsa B 1.2i , X12SZ ... moje první auto :)
Franta23
Příspěvky: 4
Registrován: 30 srp 2010, 17:49
Bydliště: Nezdice36, 33401 Přeštice

Příspěvek od Franta23 »

Díky za tip. A ty dráty jsou od čidla až ke kapličce v kuse a jsou modrý a modrobílý? Tto znamená rozebrat ten středovej panel?
topas
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2009, 09:09
Bydliště: Praha / Mimoň / Doksy

Příspěvek od topas »

Přesně tak... a když to budeš mít venku, tak můžeš ty kabely rovnou proměřit, jestli nejsou někde přerušený. Postup bych zvolil tak... že vypojíš kapličku v konektoru a pak to prozkratuješ (jedno na jakém konci) a na druhém konci propípáš, jestli i tam máš zkrat.

Návody, jak rozebrat ten středovej panel tady někde jsou. Myslím i s fotkama. :)
Corsa B 1.2i , X12SZ ... moje první auto :)
brumi
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2010, 16:56
Bydliště: vieska

Příspěvek od brumi »

ahojte!neviete či corsa ročník 96 ma to čidlo namontované?
brumi
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2010, 16:56
Bydliště: vieska

Příspěvek od brumi »

teraz čitam ze eco verzia nema namontovane?ale vtom zvezku co ide do displeja mam zapojene.a neviete ci kabelaz v predu je na to cidlo pripravene?ze by som zohnal cidlo
brumi
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2010, 16:56
Bydliště: vieska

Příspěvek od brumi »

ahojte! je to mozne ze v corse rocnik 96 eco,nemam to cidlo?
Odpovědět