Poloosy>HK kloub,manžeta atd.

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

No o ten kroužek se nestarej, když je poloosa zasunutá tak ten kroužek samožrejmě vidět nemužeš :P , ten uvidíš až vyrazíš tu poloosu :bad_comp:
misho12345
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2007, 19:12

Příspěvek od misho12345 »

pls ak mozes pockaj 5 min, poslem ti obrazok, nakreslim to ci myslime to iste.. diky
misho12345
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2007, 19:12

Příspěvek od misho12345 »

zhruba takto to vyzera, neviem kde to zapacit aby som nic neurval. a ako to mam potom naspat nahodit?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Vezmeš si montpáku a strčíš ji mezi to zakončení poloosy jak na ni máš
objímku manžety 1 a na převodovce 4 maš tu zubatou pičovinu přišroubovanou zkrutkoou 3. Poznáš to i tak že když zahejbeš s poloosou tak to tam má vuli.Jestli sem to napsal jak hotentot tak já ti to ještě zkusim vysvetlit :roll:
misho12345
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2007, 19:12

Příspěvek od misho12345 »

Pívas píše:Vezmeš si montpáku a strčíš ji mezi to zakončení poloosy jak na ni máš
objímku manžety 1 a na převodovce 4 maš tu zubatou pičovinu přišroubovanou zkrutkoou 3. Poznáš to i tak že když zahejbeš s poloosou tak to tam má vuli.Jestli sem to napsal jak hotentot tak já ti to ještě zkusim vysvetlit :roll:

a nevies aka vazelina sa pouziva pod manzety na poloos?

nasiel som toto takto to myslis?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
misho12345
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2007, 19:12

Příspěvek od misho12345 »

sa zacinam citit ako hotentot ja, ale xcem mat istotu xapes :wink:
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

NO to je vono akorát místo tý pičoviny co drží v ruce, tu ty určite nemáš použiješ montpáku, a s tou vazelinou, je lepší koupit nový manžety a k tomu dostaneš i vazelínu :pivko:
misho12345
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2007, 19:12

Příspěvek od misho12345 »

super, diky moc idem sa do toho pustit 8)
tomert23
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2007, 15:50
Bydliště: Galanta

Příspěvek od tomert23 »

vazelinu kúpiš v každej mototechne .pýtaj si mazivo na homokinetycké klby.postup demont.je správny.ked to budeš mat vonku vymen si aj simering na prevodovke,drahé to neni a budeš mat istotu že tade ti olej nepoteče.
corsa b 1.4 I Sport
edenxx
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2008, 20:59
Bydliště: LB/HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od edenxx »

Ahoj,od te doby co jsem přehazoval motor, občas se mi při zatáčení v pravo ozve z pravé poloosy rupnutí....nevíte co to může být...občas v tom 2x-3x lupne a pak zase nic....nemohl jsem při demontáži poloosy něco zrušit?
edenxx
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2008, 20:59
Bydliště: LB/HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od edenxx »

při zatáčení v levo to nedělá
Uživatelský avatar
corpi18
Příspěvky: 266
Registrován: 11 říj 2008, 10:59
Bydliště: Teplice v Severních Čechách

roztrhlá svorka přes manžetu na kloubu poloosy

Příspěvek od corpi18 »

mám dotaz, právě jsem zjistil nemilou věc, roztrhla se mi svorka na manžetě poloosy přes kloub řízení a snad všechna vazelína vylítala ven, mam toho plnej vnitřek kola, zaplácanej čep a podběh a bůh ví co jestě. nevím zda bude stačit dát pouze novou svorku, nebo i doplnit poloosovou vazelínu, zda celou výměnu manžety, do toho se mi moc nechce, protože jsem ji již musel měnit na druhé straně, a to vyndavání poloosy ja pro mě opravdu horor. zde přikládám pár fotek:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sice 55 koní, ale už jsem z ní 174km/h vymáčknul, ale byla to fuška :-)
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

To sem měl taky :D no lepší by ji bylo vyměnit celou, stejně to budeš muset dělat.Stačilo kdyby si tam dodal jenom vazelinu a tu svorku, ale už tam máš prach a nečistoty, to je ale práce na nic.
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

neni to tezky, vyndej poloosu, vsechno umyj v benzinu nebo necem - pokud zustane vevnitr bordel tak to delas zbytecne, dej novou manzetu, napln, spony a nasad zpatky :-) a je to .. prace na 2 hodky.. a davat jen napln a sponku jde, ale jsou tam vevnitr sracky, leda ybs si dal opravdu hodne prace s vymyvanim te manzety
Uživatelský avatar
-Jakub-
Příspěvky: 352
Registrován: 04 dub 2007, 08:57
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -Jakub- »

:D Jak bych viděl svoje auto před půl rokem :D
EDIT:Sloučeny topici o poloosách :wink: Havli
1,0 12V
Odpovědět