Krize>a její dopad na nás

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Krize>a její dopad na nás

Příspěvek od william.wallace »

Taky sorry za OT, ale je krize, auta padaj, ojetý oktávky, co loni stály čtvrt melcku, letos koupíš za 90 tisíc.....
...
mám Corsu z r. 99 v supr stavu a myslím, že nad 40 tis ,- by se prodávala hodně těžce.....33kw z r. 95 za 35 tis ,- nikdo nekoupí, Feldy ze stejnýho roku v dobrým stavu se dají sehnat za 20 tis ,-, loni stály 50-60 tis ,- , a po novým roku to bude s auty starými cca 12-15 let a víc ještě horší (eko. daň atd...) Bazary stagnují a některé ještě zkouší držet cenu před vánocemi, co kdyby se ještě někdo nachytal....po Vánocích to bude absolut stagnace, bazary půjdou dolů i proto, že se v zimním období obecně máo prodávaj auta, no a teď to bude dvojnásob, takže aby nekrachly, tak holt budou muset klesat.....
...
tož pro nabídku špatná zpráva, pro poptávku ta nejlepší :wink:
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
edenxx
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2008, 20:59
Bydliště: LB/HK
Kontaktovat uživatele:

žvásty

Příspěvek od edenxx »

Už mě ty ubohý řeči o krizi začínají unavovat...chlapi jste jak blesk...prokoumejte si zajištěnost české měny a bank a pak povídejte o krizi
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

A co Škodovka, sklárny, strojírenské firmy atd.jsou závislé na zakázky třeba z Německa a tam krize je.Firmy krachují :D
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Eden> Právě jsem dneska kvůli ponížení výroby v auto-průmyslu na kterej je fabrika přímo napojená přišel o práci,tak mě moc neser :twisted:
Uživatelský avatar
DaveP.
Příspěvky: 23
Registrován: 10 led 2008, 18:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DaveP. »

Přesně tak, krize tu je a je hlubší, než tvrdí politici v televizi. Je to pochopitelný, protože když by krizi v plné míře přiznali, tak by se situace ještě zhoršila.
Sám jsem přišel o 50% investovaných peněz, tak ať tu někdo netvrdí, že je všechno v pořádku.
To, že jsou ceny benzínu a aut tak dole má svoje kouzlo, ale je to jenom další důkaz toho, že něco není v pořádku.
A přesně, loni jsem prodal Feldu za 40tis a přišlo mi to málo a teď bych byl rád, kdyby mi za ní někdo dal 25 :?
Corsa B X12SZ aneb 33kW pro ekonomickou jízdu.
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

Havli: to myslis vazne? :roll:
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Situace u nás v Kolben Schmidtu> Audi Pokles výroby diesel pístů, i benzínů, Wabco-kompresory USA>pokles o 50%, Škoda>Fabia+Octavia=no coment :roll: Mercedes A-Classe možná zůstane na současný produkci,Moped-linky>Husqarna,Still nechtěj dvoutakty. Čtyřtakty se teprve zaváděj do výroby,takže to bude tragedie,než to vychytáme :roll: Repko písty>náhradní díl do starejch vyběhlejch motorů,většinou 1 a 2 výbrus>pokles 50%
VW>Jedinej nárůst u pístu pro 1.4 85kW,jinak pokles :roll: Volvo>zastavení výroby,nechtěj zatim nic
Jaguar>navíšení o 50%,ale z malejch serii a to nás neposere,navíc jen objemy motorů 5.0 a 5.5 litru :roll:
Takže se nebude tolik přehazovat na linkách,nebude potřeba čtyř kontrolorů na směně a z každý šichty jednoho poslali k mašině.
Takže od ledna zase makám u stroje,a kvůli odstupnýmu který bych nárokoval od tý mašiny vyhodili tátu od dvou děcek kterýmu končila smlouva a z fabriky šel s holou prdelí.
Nikdy jsem nesympatizoval s komoušema ,ale už mě ten kapitalismus sere :wink:
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

no tak tomu rikam prekerka :evil: clovek se v tyhle dobe musi bat aby donesl domu vejplatu a mel na chod domacnosti :evil:
Yanek
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 16:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yanek »

průser je že jedno je navázaný na druhý takže víceméně nato dojedem všichni :cry:
corsa b 1.0 12v
astra g 2.2 dti
Gríša
Příspěvky: 16
Registrován: 25 říj 2008, 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gríša »

je to tak ja jakozto truhlar u soukromnika to pocituju taky lidi nic nechtej bojej se utracet panize za "kraviny" takze mame min prace :cry: je to jedno s druhym
Corsa 1.2
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Příspěvek od Smithy »

Jo ja taky dostal ted padaka kvuli krizi.
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Je to špatný a asi bude ještě hůř, ale doufejme, že to nebude dlouho trvat.
Nicméně Havli, slovo komouš bych nikdy nepoužil ani v této době.
Komouši by ti nepomohli, hranice jsou otevřený, stejně jako trhy a ekonomiky a tady je příčina v USA kvůli hypotékám až po náslekdy v EU.
Ta jistota práce jako byla za totáče už nikdy nebude a tak je to v pořádku.
To by se zase museli zavřít hranice..ale ten systém stejně nefungoval a dopadlo to jak to dopadlo a i kdyby to fungovalo, ty "jistoty" by byly obrovskou daní za ztracenou svobodu. Snad by jsi nechtěl, aby sme se měli všichni zase stejně na hovno :-))
Tak to všichi přežijte, bude líp !
Uživatelský avatar
lubo87
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 705
Registrován: 04 pro 2007, 20:12
Bydliště: levice

Příspěvek od lubo87 »

CAWTE! dlho sem sa tu neukazal :roll: zdravym vsech kamosov hehe


no ja taky robim v automobilovom prumysle a bojim se o pracu.dufam ze onu nepridem.lebo teraz si najst robotu asi nieje moc lahke.este v lete sa daju nejake brigady najst.ale teraz to nieje nic moc :(
corsa 1,2eco 33kw,séria.ZIAL BOHU
sound:JVC+dialkovy ovladac:-)
kola:diskove 13''+puklice
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Robin>Návrat rudejch by asi nechtěl nikdo :lol: zažil jsem to na vlastní kůži :wink: Jenom mi přijde divný že ve fabrice rozhodujou o odchodech lidi z odborů a jsou to všecko bejvalý soudruzi :lol: :lol:
Je jasný že v tržnim hospodářství se musí každej postarat sám o sebe. Jen mě sere těch 9 let co jsem se štrachal od mašiny k seřizování až na kontrolu,abych se zas vrátil zpátky k mašině :roll:
Mělo mě to trknout hned když utekl německej ředitel,naházel krabice do Audiny a šel do Polska ke konkurenci :lol: :lol: Asi věděl že to jde do prrrrr :wink:
Uživatelský avatar
mirastr
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 119
Registrován: 27 čer 2008, 23:42
Bydliště: Hrochův Týnec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirastr »

Krize je, ale jak kde. U mě je docela dost výrazným způsobem patrná. Firmy omezují výdaje, což se projevuje na mých zakáznách.

Bohužel, ale krize opravdu je.
Opel Corsa C 1.0 12V, r.v. 12/2004
Renault Trafic 2.0 dCi QuickShift, r.v.11/2008
Odpovědět