Snímač otáček klikové hřídele>>zhasínání motoru

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Newman
Corsa forever
Příspěvky: 265
Registrován: 12 pro 2006, 08:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Newman »

Jo kdyby u nás byla diagnostika za 100,- Kč tak to bych si tam pro jistotu zajel taky :lol:
Obrázek
Deny
Příspěvky: 59
Registrován: 08 dub 2007, 15:08
Bydliště: Vítězná

Příspěvek od Deny »

tak mě ještě odpoledne volali ze servisu,že ten snímač sehnali za600.- i s daní,tak ho hned objednali.A ve středu to udělají,práce asi 15 minut.Ještě tam dám fotky,kde se to nachází,ten snímač.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Jeeee tento moturek taky znam :lol: :lol: no tak to je parada az takovou cenu, tak at pak slape :D
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Deny
Příspěvky: 59
Registrován: 08 dub 2007, 15:08
Bydliště: Vítězná

Příspěvek od Deny »

tak mám po opravě.Ale nebyl to snímač motoru ale snímač otáček klikového hřídele.ptal sem se k čemu to je a prý to dává přes řídící jednotku časování jiskry na svíčky.To jen pro upřesnění.
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

No supr, tak halvne ze je to ok no dlsi zajimava oprava a na kolik ta sranda vysla kdyz to bylo neco jineho nez puvodne mysleli
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Deny
Příspěvky: 59
Registrován: 08 dub 2007, 15:08
Bydliště: Vítězná

Příspěvek od Deny »

Šlo to,600.-snímač a 150.-práce,prostě fajn.A dneska sem dost jezdil a šlape jako hodinky.
KAWAS
Příspěvky: 39
Registrován: 09 kvě 2007, 22:25

Příspěvek od KAWAS »

Nazdar všichni..Tak řeším úplně to samé co Vy..Mam Corsu r.v.99,obsah 1.25i 16V ECOTEC..auto nastartuju,jede nebo je nastartovaný pět deset minut a pak se rosvítí to hnusný oranžový oko,auto zdechne a nejde natočit... Počkám půl hoďky a pak zase to samé..pořád dokola... Tak jsem byl dneska u kamoše na diagnostice(za dvě stovky :roll: ..),samo že našel sporadickou chybu'' vadný snímač otáček''..tak že sem objel prodejny a když sem zjistil tu cenu.. nejlevnější nová za 2300... tak jsem dojel na vrakárnu a sehnal použitou za 500... jenže ouha... úplně to samý.. auto natočím,běží 5-10 min a šlus... tak teď babo raď... buď mi ty šmejdi prodali vadnou nebo nevím... CO VY NA TO...?
Deny
Příspěvky: 59
Registrován: 08 dub 2007, 15:08
Bydliště: Vítězná

Příspěvek od Deny »

Tak si myslím,že ti na tom vrakáči asi prodali ten snímač vadný.A za použitý 500.- to je dost,mě sehnali v servisu nový za 600.- a je to bez problému.A u nás v Mototechně(HELP ) mě nabízeli od 800.--2500.-,je to podle dodavatele.Tak ať se ti to podaří dát do kupy.Znám to ,jeto pěkná otrava.
Deny
Příspěvky: 59
Registrován: 08 dub 2007, 15:08
Bydliště: Vítězná

Příspěvek od Deny »

A ještě jsem chtěl upřesnit ty snímače:nahoře se nachází snímač otáček motoru,to si nejdříve mysleli,že to bude ono.Ale nakonec to byl snímač otáček klikového hřídele a ten je ze spodku,jak je náprava.Myslím,že to bude spíše ten snímač klikovky.
KAWAS
Příspěvky: 39
Registrován: 09 kvě 2007, 22:25

Příspěvek od KAWAS »

No chlape to je zásadní info... já sem si říkal že tam jen jeden snímač otáček nemuže být,páč jsem ho odpojil i za běhu motoru a motor nezhasl..tak mam pocit že si uhodil hřebíček na hlavičku.. :lol: A ještě aby toho nebylo málo,tak už delší čas jsem pozoroval lehké klepání někde na ventilech,tak když už se v tom šťourám tak jsem dneska schodil ventilové víko z zjistil jsem,že je v pytli,,hydroštok'' na jenom ventilu sací vačky 4válce.. ještě že je to poslední válec a stačí sundat všechny třmeny a nechat tak jen ten u rozvodového kola aby nepřeskočil řetěz a vačku nahzvednout a štok vyndat,páč sundávat rovody bych se z toho asi už opupínkoval :roll: :D Tak hned ráno pod to lehnu a pujde mrcha čidlo ven.. A ještě k ty ceně toho snímače nahoře.. sehnali mi pouze origo BOSCH,žádnou náhradu..proto ten ranec za to...Moc děkuju za radu a písnu jak to dopadlo
KAWAS
Příspěvky: 39
Registrován: 09 kvě 2007, 22:25

Příspěvek od KAWAS »

Tak už to šlape,bylo to jak si říkal čidlo na klice...!!! udělěl jsem pokus.. :lol: ... jak se to ohřálo tak to chcíplo a nešlo asi pul hoďky nastartovat... tak jsem to po chcípnutí hned vyndal a vodou zchladil a zapojil zpět a běželo to.. tak že na 100% jistota... Děkuju moc za radu,auto běží jak ,,švícary''.. :D mějte se...
Deny
Příspěvky: 59
Registrován: 08 dub 2007, 15:08
Bydliště: Vítězná

Příspěvek od Deny »

Tak to sem rád,že to chodí.A na kolik tě to přišlo?
KAWAS
Příspěvky: 39
Registrován: 09 kvě 2007, 22:25

Příspěvek od KAWAS »

Tak to čidlo z vrakáče mi vzal zpátky,hydroštok stál 450 a origo čidlo od HELLY 1600...jo a ještě ta diagnostika 200..tak to zase tak strašný není,a to že dělám jako koníček auta taky ušetřilo.. :lol: .. jinak ještě jednou dík...
Petula
Příspěvky: 13
Registrován: 11 úno 2008, 09:20

Problém při startování>vadné čidlo kliky

Příspěvek od Petula »

Zdravím znalce corsiček. :D Předem se omlouvám, co budu psát, ale jsem přeci jenom ženská a v technice se nevyznám :oops: a jak jsem zjistila, tak ani některé servisy nepřijdou na chybu. Po přečtení vašich příspěvků si říkám, že vy už budete moje poslední naděje. Mám corsu,r.v.99,1.0,až do ledna bylo vše OK,poslední měsíc mám problémy při startování, pokud nejede 1 - 2 dny,tak téměř s jistotou nenastartuju,motor točí, je slyšet cvakání někde ve startéru, ale nenaskočí... :cry:, mechanici hledali chybu, ale nenašli, pouze vyměnili baterii, ale corsa zvesela takhle blbne dál...Je mezi vámi někdo, kdo si tímhle taky prošel?
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Tak je mozny ze treb spatny svicky nebo jestli neni benzinova pupma utahana nebo nekde neco zacpaneho, i kdyz to asi, kdyz to obcas jede. nebo bude problem na zapalovaci liste (protoze X10XE nema kabely) no bylo by dobre na diagnostiku
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Odpovědět