Corsa>Chladící soustava

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Milan K.
Příspěvky: 13
Registrován: 05 kvě 2007, 11:47
Bydliště: Třebíč

Corsa>Chladící soustava

Příspěvek od Milan K. »

Ahoj všichni. Koupil jsem Corsu 1,4i 16V (X14XE), 66kW, ztrácí se mi voda z chlad. okruhu - olej vyměněn, bez vody, tlaky ve válcích všechny kolem 9atm(+-), koupeno nové víčko na expanzku - beze změn. Teplota vyleze max. na 97°C, expanzka se natlačí (což je asi normál), po povolení víčka se někdy vrátí voda, tak jak má, někdy zůstane téměř prázdná, takže jsem dolil už asi 3litry. Pod autem žádný únik. Kde může být problém, příp. dá se zjistit nějak jinak, že je špatné těsnění pod hlavou nebo zkroucená hlava (třeba na emisích - zvýšený obsah vodních par)?
Milan K.
tomert23
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2007, 15:50
Bydliště: Galanta

Příspěvek od tomert23 »

skús odsledovat kolko vody sa ti stratí a za aké obdobie.Voda sa može strácat do oleja.to si skontroloval,dalej sa može dostávat do spalovacieho priestoru cez vložku alebo tesnenie to by si z výfuku videl paru,alebo by ti mohlo vyhadzovat vodu,vyvierala by,alebo po dlhšej prestávke by si nevedel pretočit motorom. alebo sa može dostávat cez prasklinu v hlave do výfuk.potrubia a to by sa ti len parilo z výfuku a strácala sa voda. Potom už ostáva len únik von poriadne si pozri motor z vonka ono hned nemusíš mat pod autom vodu. skontroluj hadice,vodné čerpadlo atd. No nič ine ma zatiel nenapadá.vela zdaru a daj vediet ako si dopadol.
corsa b 1.4 I Sport
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Mě v padesáti tisících začala téct vodní pumpa... tak mi ji v servisu vyměnili a v pohodě... :roll:
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Milan K.
Příspěvky: 13
Registrován: 05 kvě 2007, 11:47
Bydliště: Třebíč

Dodatek

Příspěvek od Milan K. »

Ještě jsem si dnes všiml, že po nastartování (ještě studený motor) je v koncové trubce výfuku voda :( :( Jakmile se motor i výfuk ohřejí, tak zmizí. Prozatím všem děkuji za odpověď.
Milan K.
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

voda tam je normalne :-) kdyby nebyla, bylo by neco spatne ;-)
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

jak píše Mike... v každým výfuku Ti zkondenzuje když stojí.. obzváště přes noc když je chladněji ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Milan K.
Příspěvky: 13
Registrován: 05 kvě 2007, 11:47
Bydliště: Třebíč

Info

Příspěvek od Milan K. »

Dneska jsem zkusil do chlad.okruhu dát WYNN´S RADIATOR STOP LEAK (Utěsňovač chladičů a topení), tak uvidím, co se stane :?:
Naposledy upravil(a) Milan K. dne 14 kvě 2007, 21:23, celkem upraveno 1 x.
Milan K.
Milan K.
Příspěvky: 13
Registrován: 05 kvě 2007, 11:47
Bydliště: Třebíč

Další info

Příspěvek od Milan K. »

Tak po nějakých 100km se zatím voda neztrácí, snad to pomohlo :)
Milan K.
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Tak doufejme Milane, že už to budeš mít v pohodě.
Corsa C 1.2i
belco
Příspěvky: 36
Registrován: 09 čer 2007, 20:42
Kontaktovat uživatele:

Chladič>Vyviera voda

Příspěvek od belco »

Mam mensi problem s corsou r.v. 1996 motor 1.2 33kw . Po par kilometroch mi vyvre voda a teplota na ukazovateli vobec neukazuje teplotu nad 100 stupnov Max. niekde v polovici medzi 90 a 100 Volnobezne otacky mi stupnu z 950 na 1200-1300 rpm Neviem cim to moze byt ale mam podozrenie na nefunkcne cidlo na spustenie ventilatora ale neviem ako to zistit len mi vrtaju v hlave tie zvysene otacky
Milan K.
Příspěvky: 13
Registrován: 05 kvě 2007, 11:47
Bydliště: Třebíč

Chladící kapalina

Příspěvek od Milan K. »

Tak nakonec to bylo opravdu těsnění pod hlavou, oprava vyšla na skoro 6.000, z toho 1.000 za náplň do klimatizace, prý ji museli demontovat a vypustit. Snad už bude vše OK :?: . Díky všem za odpovědi.
Milan K.
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Milan>>>Tak to je pěkná blbost, že museli vypustit klima. Mě taky měnili těsnění pod hlavou a nic s klimoškou nedělali. Výměna těsnění mě vyšla na 2000,- i s sprací.
Corsa C 1.2i
belco
Příspěvky: 36
Registrován: 09 čer 2007, 20:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od belco »

Takze problem bol v termospinaci ventilatora, ktory sa nespinal a sposobovalo to prehrievanie vody pri pomalsej jazde bud v kolone alebo v meste. Zasiel som do predajne a isiel kupit novy, lenze ma mierne zarazila cena okolo 1100 Sk. Predavac bol taky ochotny a poradil mi tam dat termospinac zo skody favorit (rovnaky zavit, aj spinacia teplota) len bolo treba prerobit koncovku na kabloch a cena len 190 Sk. Takze teraz vsetko funguje ako ma.
tomert23
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2007, 15:50
Bydliště: Galanta

Příspěvek od tomert23 »

moc dobra info.dakujeme :idea:
corsa b 1.4 I Sport
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Pomoc V neděli mi brácha uvaři Corsu a od té doby se mi strácí voda z okruhu, cca 3L za 200km. Nikde jsem si nevšiml žádného úniku a voda v oleji taky není? Nevíte kde mi něco mohlo prasknout, nebo kudy by to mohlo unikat?
Corsa C 1.2i
Odpovědět