Jak zapojit TID displej

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Odpovědět
tony
Příspěvky: 66
Registrován: 04 zář 2007, 19:49
Bydliště: chodov

Příspěvek od tony »

jo diky za radu, pod lupu jsem to nebral, pripadalo mi to jako novy. urcite to jeste jednou rozeberu, je to brnkacka, protoze jednou sviti, jednou ne.
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

Koukal jsem na tenhle topic, pac me to trochu zajima.. Puvodne jsem chtel jen na TID napsat neco jineho (vecne CAS 1 mi tam moc nesedelo) a spokojil bych se i se statickym textem, ale kdyz jsem videl ty veci z webu Eelke Viserra, tak si rikam, ze to zas nemuze byt tak slozite..
Zkousel uz tady nekdo do toho rypat?
Corsa B 1.0 12V 1998
topas
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2009, 09:09
Bydliště: Praha / Mimoň / Doksy

Příspěvek od topas »

Koukal jsem taky na ten návod a pro lidi, který se vrtají do elektroniky to nebude nic složitýho. Ten komunikační protokol, kterým se ten text nastavuje je vcelku jednoduchej a nějakým jednočipem to je v pohodě.
Corsa B 1.2i , X12SZ ... moje první auto :)
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

ten konektor jsme zrovna ted o vykendu zagesovi letoval :-D jinak asi nejvedsi pozor si dejte na ten pasek co propojuje display s zakladnou je to preji jen nekolik let stare od topeni nato jde teplo a pokud se vam odloupne uz vam to s nejvedsi pravdepodobnosti nebude fungovat jelikoz zhledem ke stari odlepi i nanosene ty cesticky kovu takze pozor!!
tony
Příspěvky: 66
Registrován: 04 zář 2007, 19:49
Bydliště: chodov

tid

Příspěvek od tony »

ahoj vsem, tak jsem dnes opet namontoval tid, po odzkouseni opet nejde, avsak konektor absolutne bez zjevnych zavad, teda zadny studenak nevidim. je to jak nove. ale po uderu do boku vedle radia se tid rozsvitil. takze zavada nekde dole. takze hledat dal.
truba007podruhe
Příspěvky: 3
Registrován: 14 dub 2010, 09:27
Bydliště: Uherske hradiste

Příspěvek od truba007podruhe »

zdarec ja mel v koze origo radio a ukazovalo to cas stanicu radia ,nebo datum a teplotu kdyz sem menil radia tak tam do orig radia vedly 3 pripojky tu jednu se odrizlu a tet mi to ukazuje cas datum a teplotu
tony
Příspěvky: 66
Registrován: 04 zář 2007, 19:49
Bydliště: chodov

tid

Příspěvek od tony »

mne to ukazuje normalne pro vypnutem radiu cas, datum a teplotu. kdyz zapnu radio, tak mi to ukazuje stanici ale nekdy ten prostredek uplne zhasne. bude zrada asi nekde dole v konektoru
Meritek
Příspěvky: 99
Registrován: 05 srp 2009, 19:52
Bydliště: Štítná nad Vláří-Zlín

Příspěvek od Meritek »

kluci mám takovů prozbičku. nevěděl jsem kam to mám napsat tak to skusím tady. Mám takový problém s TID displejem. Večer jak jsem dojel z práce tak mi všechno šlo a všechno svítilo co má, ale ráno jak jsem nastartoval tak TID displej nešek ani nesvítil a cítil jsem že sa něco někde pálí tak jsem to rozdělal a zjistil jsem že se v displeji cosi spálilo. je možná aby se tam neco spálilo nebo bude chyba jinde děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
topas
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2009, 09:09
Bydliště: Praha / Mimoň / Doksy

Příspěvek od topas »

No máš to nějaký odpálený... :D Jde o to, že ty cesty na té desce TIDu jsou hrozně špatně udělaný a jak na to působí velké / nízké teploty, tak se trhají. Asi si tam měl nějaký zkrat kvůli tomu.

Měl jsem jeden TID, na který jsem jenom šáhl a ty cesty z té desky vypadaly... :D

Určitě to bude chtít novej TID, nevím, jestli by se vůbec vyplatila oprava.
Corsa B 1.2i , X12SZ ... moje první auto :)
Meritek
Příspěvky: 99
Registrován: 05 srp 2009, 19:52
Bydliště: Štítná nad Vláří-Zlín

Příspěvek od Meritek »

no to každopádně :D už mám jeden sehnaný. Spíš mi šlo o to jestli není neco jiného špatné když jeden den to šlo v poho a ráno už nešel no
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

info

Příspěvek od MAMBO »

Kurmik mi to zhaslo ta jedna strana, je ten TID problem vyndat z toho? Netuším jak se to vyndava, musim to komplet demontovat ten středovy panel i s těma kolečkama a tak?
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

MAMBO -->> Mas SZ
Corsa B 1.0 12V 1998
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

=)

Příspěvek od MAMBO »

to byly nervy, doufam že se to zas nespali, diody tam mužou byt ne už s odporem pro 12V ? tak proc se to spalilo, sviti pekne ale znova to nemontuju...
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

odpor dej radsi vetsi, az na 14V.. za chodu dava alternator vice
Corsa B 1.0 12V 1998
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

=)

Příspěvek od MAMBO »

To je mozne ale stejne to nechapu, v crxu mi to drzi furt ty diody a to maji vic odsvicene... tam mi to zas nechytalo kontakt takze na stejno :-D
Corsa B 1.0 5 dveř
Odpovědět