Termostat, ventilátor, sahara, čidlo teploty

Témata zabývající se úpravami/tuningem motoru a výfuku
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jack
Příspěvky: 61
Registrován: 04 bře 2007, 20:09
Bydliště: Bečov u Mostu

Termostat, ventilátor, sahara, čidlo teploty

Příspěvek od Jack »

Potřeboval bych poradit s topením u corsi.Začne topyt tak zhruba po 10 km.Ručička teploměru se zvedne jenom když jí trochu dam do otáček/nornální jízdou se ani nehne/
Tak nevim jestli stim něco neni nebo jestli jeto u Corsi normální.
Předem díky za radu :?: :idea:
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Možná to bude termostatem... Vyzkoušel bych tam dát jiný...
Corsa C 1.2i
tomert23
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2007, 15:50
Bydliště: Galanta

Příspěvek od tomert23 »

daj si medzi predný náraznik a chladič kus kartonu alebo niečoho tak nech zakryješ asi polovinu chladiča.Nech pri jazde nejde naej náporový vzduch.ked ti teplota na budíku začne stupat tak je to termostat.je stále otvorený.daj pozor aby si nezakryl velku čast lebo ti vyvre voda.polovina stačí.
corsa b 1.4 I Sport
Uživatelský avatar
Jack
Příspěvky: 61
Registrován: 04 bře 2007, 20:09
Bydliště: Bečov u Mostu

Příspěvek od Jack »

Díky za radu.Vyskouším a uvidíme :idea:
jezisekx
Příspěvky: 143
Registrován: 28 dub 2007, 18:41
Bydliště: Uhercice u brna

Termostat , ventilátor,sahara.

Příspěvek od jezisekx »

cus mam mensi problem pri rozjezdu se je muj mazel tlumeny ale behen par sekund se rozjede uplne normalne, to stejne aj u 2 stupne rychlosti ale stava se to jenom obcas.A jeste pri jake teplote se vam zapina termostat? mam 1.2i merit z 93 najeto 106 tis mil diky za odpoved
Deny
Příspěvky: 59
Registrován: 08 dub 2007, 15:08
Bydliště: Vítězná

Příspěvek od Deny »

Ten první dotaz fakt nevím.A mě termostat zapíná při 95 stupňů u 1.0 12V.
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Tenhle týden jsme spínání ventylátoru řešili na TTC a u oplů je normální že spínaj při 99´. Mě taky.
Corsa C 1.2i
tomert23
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2007, 15:50
Bydliště: Galanta

Příspěvek od tomert23 »

aj mne to zapína až okolo 100,ale som si tam dal vypinač a ked som v kolone tak si ho zapnem a drží mi pekne 9O.
corsa b 1.4 I Sport
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

To je fakt kolem te 100 zapne ale to uz musi byt me se to teda neprehriva,a le kamosovi co ma taky corsu a dela na tom rouzny veci tak tech 100 tam ma za chvili :wink:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Deny
Příspěvky: 59
Registrován: 08 dub 2007, 15:08
Bydliště: Vítězná

Příspěvek od Deny »

No tak mě to na 95 stupních shodí termostat na 90,ale ventilátor se mě nezapne ani v největších vedrech.
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Chllazení - nespíná ventilátor

Příspěvek od toxik-q »

nastal problem :-( vysimnul sme si ze me nespina vetrak :-( cam o sobe vetrak jde ( pripojoval sme ho na baterku ) pojistka je taky v pohode ale to je tak vse co ja s tim umim udelat :D zadne cidlo nebo tak neco co by to spinalo sem nenasel ( by clovek nerekl co je v motorobym prostoru kabylku a hadicek :lol: ) nesetkal se s tim nekdo? co bych mel jeste udelat nez to sverim odborne pomoci?
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Mně spíná až na 100 stupních ale já mám v pr***li termostat. Když stojim v koloně tak se to teprve ohřeje a pak sepne. :cry:
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

mno me se to vysplhalo na 105°C podle budiku v kolone :oops: a zacalo se to chaldit az kdyz sem plynule jel :cry: takze bude chyba nekde v termostatu nebo nekde mezi :roll: ale ja jani nevim kde ten termostat nebo tak neco mam hledat :roll: pripadne kolik cca stoji?
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

No termostat nestojí moc snad 250.- horší je ta výmněna, je u rozvodů,jak je vodní pumpa,tak docela vopruz. Musí se sundat rozvodovej řemen tuším, no na hovno ale nevim přesně zatim sem to nedělal :lol:
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

aha takze to vezmu asi vsechno pri jednom, ted to bude muset jeste 14 dni vydrzet tzn cca 1000km :-( a pak to jde na generalku,pretesnit,olej,rozvody,pumpa,spodek tak kdyz uz to bude takhle hezky rozebrany tak si tam necham prekouknout i tohle :cry: je tim mysleno to: Teplotní spínač, větrák chladiče Popis výrobku: vnější závit [mm]: M 22 x 1,5, Rozměr klíče: 29, Bod sepnutí [°C]: 100, Bod sepnutí [°C]: 95, hmotnost [kg]:,066 ???
Odpovědět