ABS>Problémy,rady

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Uživatelský avatar
--blaster--
Příspěvky: 159
Registrován: 12 dub 2007, 22:43
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

ABS>Problémy,rady

Příspěvek od --blaster-- »

Jedete a od 2tisic,das plnej . . . dobry,3,dobry,3.5 nahle lehky pokles vykonu,4,dobry,4.5,mensi pokles nez v 3.5, a od 4.5 do 6600 parada.

Jak to jezdi vam? GSicka. ?
Podle me to muze byt benzinem (globus) :-D
slouceno s jiz zalozenym tematem by toxik-q
Opel corsa B 1.6 16V GSI (C16XE) ---minulost--- (ale stále ji mám)
--- nyní Nissan Almera N16 ---
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Nejezdí nám to :cry:
Zítra už mi snad vrátí auto ze servisu, tak ti pak během víkendu dam vědět.

P.S: Už ho tam mám měsíc. :evil:
Corsa C 1.2i
Uživatelský avatar
--blaster--
Příspěvky: 159
Registrován: 12 dub 2007, 22:43
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od --blaster-- »

A taky to ABS stoji teda docela zaprt. kdyz to porovnam,my mame almeru a ta ma Abs mnohem aktivnejsi,duraznejsi,u toho oplu je to takovy ne tak durazny,mnohem slabsi.
A kdyz se rozjedu na treba 80,a lehce zatocim,trosku prislapnu brzdu tak zadek jak se nadlehci tak v tu chvili i s ABS me zacne predbihat,letim bokem a hezky driftuju.
Opel corsa B 1.6 16V GSI (C16XE) ---minulost--- (ale stále ji mám)
--- nyní Nissan Almera N16 ---
Uživatelský avatar
--blaster--
Příspěvky: 159
Registrován: 12 dub 2007, 22:43
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od --blaster-- »

Abs neni problem,jen je na nem hrozne videt,ze je to Abs v zacatcich,a ze neni tak uplne durazny :-)
Opel corsa B 1.6 16V GSI (C16XE) ---minulost--- (ale stále ji mám)
--- nyní Nissan Almera N16 ---
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

, jinak ABS se da taky odpojit tim, kdyz je auto na heveru tak normlane jede prydavas plyna jakse protaci kol a vse tak ono pry prestane pak fungovat nebo ho odpojit, tak neni problem ABS odpojit stejne je to takove vec no nevim :wink: s tim poklesem vykonu, to muze byt nejaka chyba v ridici jednotce nebo nejake cidlo, obcas se muze rozsvitit kontrolka elektroniky motoru, hodil ybch to na diagnostiku, preci jen takove motory enbyli drive mco setreny od zacatku od toho je to sportovni verze a kazdy to honi, tak se musi pocitat s vetsi udrzbou a ne jen jezdit jezdit :lol: :lol:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
fickerpet
Příspěvky: 55
Registrován: 08 dub 2008, 20:46
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

ABS>Problémy,rady

Příspěvek od fickerpet »

Už nějakou dobu mi svítí kontrolka ABS,ale nepociťuju žádný změny...Co to může znamenat?
Opel Corsa 1.6i 78 kW
HERIS_MOTORS
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2009, 21:15
Bydliště: Děčín

Příspěvek od HERIS_MOTORS »

No jakmile se ti rozsvítí kontrolka ABS, tak tě systém varuje že je nefunkční. Jednoduše to vyzkoušej, někde na rovině to trošku rozjeď a prudce zabrzdi, no a pokud se kola zablokují tak je to jasné ( systém nefunguje ). Příčin může být mnoho, vadné čidlo, špatný kontakt atd.. Jak to zjistit přesně? Vyčíst paměť závad nějakou šikovnou diagnostikou.
Uživatelský avatar
--blaster--
Příspěvky: 159
Registrován: 12 dub 2007, 22:43
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

ABS - nejde, blbne

Příspěvek od --blaster-- »

Po výmeně brzd ( kotouce,desticky,prasatka,oblozeni bubnu...) se mi po 50km/h rozsvítí ABS a nejde... před tím když jedu tak samo spíná aniž bych brzdil a jak mile se dotknu pedálu tak mi přitukuje a blbne...
Na počítači mi řekli,zadní prave kolo,vyměnil jsem senzor... po nastartování,je abs sepnuto stále do 50.- ať dělám co dělám....(vrči) lehounce brzdím a klepe... jako bych byl na ledu... po 50.,- se opět rozsvítí... Nevíte v čem může být problém ? díky!
Opel corsa B 1.6 16V GSI (C16XE) ---minulost--- (ale stále ji mám)
--- nyní Nissan Almera N16 ---
HERIS_MOTORS
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2009, 21:15
Bydliště: Děčín

Příspěvek od HERIS_MOTORS »

No nevím nevím přesně jak to vypadá u Béčka, ale s největší pravděpodobností došlo při té výměně brzd k poškození nebo znečištění snímacího kroužku otáček kola. Je umístěn uvnitř bubnu, pod ním se nachází ložisko. Takže zdar.
Uživatelský avatar
--blaster--
Příspěvky: 159
Registrován: 12 dub 2007, 22:43
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od --blaster-- »

To jse vsechno v poradku koukali jsme na to... jeste zkusime to cidlo dat dal... protoze ted kdyz jedu tak je abs porad zaply.. tak jestli by to nemohlo delat.. jinak uz fakt nevim,co by to mohlo byt... to auto me v posledni dobe docela uz ser+ ,otacky si delaj co chtej,za studena se to dusi jako prase.. a tak dale....
Opel corsa B 1.6 16V GSI (C16XE) ---minulost--- (ale stále ji mám)
--- nyní Nissan Almera N16 ---
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Tak jestli ho máš furt zaplý, tak to znamená že nějaký čidlo hlásí zablokovaný, netočí sí se kolo.Podle mě to musí být skutečně špatný čidlo
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Uživatelský avatar
--blaster--
Příspěvky: 159
Registrován: 12 dub 2007, 22:43
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od --blaster-- »

já jsem ho právě vyměnil za nový, a je zapnutý pořád, s tím starým to spinalo tak na 50 procent. do 50km./h pak se rozsvítí a konec.
Opel corsa B 1.6 16V GSI (C16XE) ---minulost--- (ale stále ji mám)
--- nyní Nissan Almera N16 ---
HERIS_MOTORS
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2009, 21:15
Bydliště: Děčín

Příspěvek od HERIS_MOTORS »

Měl jsi to napíchlí na diagnostice? Příliš nevěřím že to způsobuje čidlo, pokud je vadné čidlo rozsvítí se kontrolka ABS a systém jako takový se vyřadí z provozu. Z osobní zkušenosti vsázím na poškozený již zmiňovaný kroužek abs jednoho z kol nebo na velkou mezeru mezi kroužkem a snímačem.
Uživatelský avatar
--blaster--
Příspěvky: 159
Registrován: 12 dub 2007, 22:43
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od --blaster-- »

Na diagnostice jsem byl, a řekli mi pravé zadní kolo... Ješte to zkontroluju,a uvidíme,spíše naopak mám to čidlo asi moc blízko,kéž by to bylo tím....
Opel corsa B 1.6 16V GSI (C16XE) ---minulost--- (ale stále ji mám)
--- nyní Nissan Almera N16 ---
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Blaster>> a neměnili ti ložiska?Musí se tam dát magnetickou stranou k senzoru :D
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Odpovědět