Klimatizace -

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
beefeater
Příspěvky: 8
Registrován: 09 črc 2009, 15:56
Bydliště: Písek

Klimatizace -

Příspěvek od beefeater »

Ahoj, jelikož jsem první majitelem Opel Corsa, 1,4 , a koupil jsem jí v docela stavu hrůza :-D tak se chci zeptat, na klimatizaci, kterou auto má, ale nefouká. Jak se správně zapíná klimatizace? To kolečko s s teplotou má být vystrčené nebo zastrčené?

Děkuji moc
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

kolecko ma byt vytazeny, aby klima jela. pokud ti to nefouka, tak to muze byt vic duvodu, nicmene nejcasteji byva prazdna, chybi napln. vetsinou staci provest kontrolu, jestli nekde utika, a pak pripadne doplnit.
beefeater
Příspěvky: 8
Registrován: 09 črc 2009, 15:56
Bydliště: Písek

Příspěvek od beefeater »

ok, děkuji :)
Charlie88
Příspěvky: 3
Registrován: 04 črc 2009, 00:20
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

klima

Příspěvek od Charlie88 »

Hele kluci muzu nejak do svoji corsy A dodat klimu kdyz ji koupim z vrakace??
Corsa A 2.0 8V GSi 150HP
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Ano, jak říká Nox, kolečko musí být vysunuto a svítit vločka.
Já mam také klimu, ale bohužel nějak nefachá.Asi před měsícem jsem jí nechal doplnit (bylo tam jen 40g náplně a má tam být 900g). Při plnění se provedla diagnostika klimy, test podtlaku a vše OK. 1 den fungovala, ale další den už ne. Zajel jsem do servisu, prohlídli pod UV a nikde nic neuteklo, znovu připojili na přístroj a změřili tlaky (P.HP:5,5 Bar/P.LP2,2 Bar), které byli v pořádku. Tak jsem usoudil, že mi asi odešla nějaká elektronika...
Corsa C 1.2i
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

A zmerali ti aj druhy krat ci tam mas dostatocy tlak? Mne ked uniklo medium skontroloval ci to niekde netecie, a povedal ze nie. Tak to naplnil, islo mi to asi 3 dni a potom nic. Tak som k nim isiel znovu. Tento krat ho dali aj na zdvyhak a pozreli ho dolkadnejsie. Nakoniec nasli dierku v chladici za ventilatorom. Vymenili, naplnili znovu a teraz fachci.
Opel Corsa B 1.0 12V '98
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

zdravim lidi, je nějak teplo, tak by mě zajímalo jestli se dá do x10xe vrazit klima když tam original nebyla a jestli jste to už někdo zkoušel a tak no
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Příspěvek od Smithy »

Uprimne bych se do toho nepoustel, navic ne do X10XE a k tomu zvyseni vahy o 30kg.
ex Blitz C'Mon B

ex Bimmer E46 Coupe

now Cinquecento 0,9T
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

hmm, tak to si asi udělám cabriolet, já nevim, mě ten jednolitr nepřijde až tak línej, většinou jezdim sáma navíc se klima dá vypnout, takže jediný co je těch 30kg, ale jelikož nezávodim tak to až tak neva spíš se bojim že by to bylo drahý
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
standa PE
Příspěvky: 185
Registrován: 06 úno 2008, 20:24
Bydliště: Slovensko-Senec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standa PE »

presne tak dorobit to do min. 10rocneho auta bez klimi nema zmysel a je to drahe,to radsej predaj toto a kup auto uz z klimou a rozhodne s vyssou kubaturov tj taka 1.4 16V je v corse ideal
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Obrázek
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace -

Příspěvek od styxxy »

Ahoj potřeboval bych pár rad... rád bych zprovoznil klimu ve své corse už mám včechny komponenty ale vše z druhé ruky tak chci ověřit co funguje a co ne ale nevím jak větrák mi běhá to je hračka ale co zbytek? pripojim konektor k vetraku na klimu a kompresoru a ovladani na stredove konzoly zatahnu a cvakne mikrospinac a knoflik se rozsviti tojd vse nikde zadne relatko nebo kompresor ci vetrak vse je mrtve.... kamarád mel pod tim ovl. knoflikem dva mikro spinace jeden na zatahnuti druhy sepnul kdyz se knoflikem otocilo na max. zimu... ten já nemam je to v poradku? jak mam preskouset klima kompresor? slysel jsme ze nesepne dokud neni naplnen... da se preci ale nejaky cidlo tlaku obejit abych jen vyzkousel ne? kamosovi i prazdny cvaknul me ne.... tak radte pls
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Klimatizace -

Příspěvek od NoX »

pokud obejdes cidlo tlaku, tak kompresor spalis.... musi v sobe mit olejovou napln.
jinak celkove je klima jednoducha, kompresor, talkove ventily, chladic, zasobnik, trubky, vyparnik, expanzka, vypinac, to je tak vsecko..

pokud klima ale nesepne, byva to casto problem spinace nebo prazdne naplne
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace -

Příspěvek od styxxy »

chtel jsme ho obejit jen rekneme na 3 vteriny abych vedel ze to funguje
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace -

Příspěvek od styxxy »

halo halo je tu nekdo kdo mi teda poradi jak prezkouset vsecky komponenty klimatizace???
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Klimatizace -

Příspěvek od duskov »

Asi se do toho moc lidi nepousti. Co vim, tak se zkousela civka v kompresoru, po pripojeni na 12V by mela sepnout a mel by byt uzavreny obvod (ale ruku do ohne za to nedam). Ale to bylo na Astre G. Nevim, zda je tam stejny kompresor. Vic k tomu asi najdes na astra-g foru (https://www.astra-g.cz/forum/).

Ale jinak hodne zdaru pri montazi :-).
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Odpovědět