Provozní teplota

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
vendolino
Příspěvky: 26
Registrován: 20 led 2007, 13:38
Bydliště: Havířov

Teplota vody>>budík a čidlo

Příspěvek od vendolino »

cau lidicky,potrebuju vedet kde ma byt rucicka teploty u moji 1.2i x12sz,ja ji mam asi po pul hodine jizdy vyjetou zespodu asi 2 mm pres tu bilou zavorku.Nevim jestli to je v poradku a jak na to?Dik vsem.
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

motor

Příspěvek od Berry »

Ahoj no to je dost malo po pul hodine, bud muze byt spatne cidlo teploty, nebo kontorlka v haji, i kdyz to by nevylezla vubec jinak nevim :?: kouknu se jest do manulau
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

cidlo

Příspěvek od Berry »

A auto ti topi?Jestli ti topi, tak je urcite spatny cidlo nebo ta kontrolka, pry je tam takova pruzinka ktera se natahuje a muze casem odejit a tim ti to muze vylezt jen o kousek a vic ne jak je unavena uz, no chce se to podivat :wink:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

no ja si myslim, ze je to uplne normalni ;-) taky sem mel z toho strach, ale kdyz si vsimnes, tak ukazatel teploty je jen v rozmezi 90-100°C, takze ono v tydle zime, nez se to dostane na tech 90°C tak to chvili trva ;-)

jestli to chces vyzkouset, tak nekde zastav a nech auto bezet a ono uvidis, ze ti to vyleze ;-)
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

budik

Příspěvek od Berry »

Jj to mas pravdu ze to chvili trva, ale ne pul hodky no ja bych v tom nehledal zadnou vedu jestli ti to topi, tak bych zkontroloval cidlo jinak by to melo byt ok, auto vzdy se dostane anoptimum na 90C za jakou dobu je otazka pocasi a stavu motoru, jinak ten prouzek maly kdyz se to dostane za nej tak uz je to Eco, pak je vse ok
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

Budiky nejsou moc presne, u kazdeho ukaze trosku jinak...
vendolino píše:diky moc vsem za pomoc,ale jeste bych potreboval,kde to cidlo teploty presne najdu?
Cidlo najdes u thermostat.
Kdyz stojis pred auto, tak na levou stranu.
Ma jen jeden modrej drat.
Mike Mad
Corsa forever
Příspěvky: 328
Registrován: 06 pro 2006, 08:30
Bydliště: Sleepy Hollow
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Mad »

mel jsem stejnej problem. je to termostatem fpy*i :roll: ... stoji 280Kc, ale woser je ze je pod rozvodama a musis je shodit, jinak ho nevymenis. takze sem to vymenil rovnou i s rozvodama a vodni pumpou.

tedka uz mi ukazuje budik do 5km standardni provozni teplotu 98stC :wink: ... a hlavne to uz poradne topi
Opel Corsa B ... PRODANO
VW Jetta 2 Coupe
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Mike Mad píše: tedka uz mi ukazuje budik do 5km standardni provozni teplotu 98stC :wink: ... a hlavne to uz poradne topi
:shock: 98st?? já jak dal sportovní filtr a přived k němu vzduch z nárazníku tak mám standart teplotu tak 95 a když se chladí líp tak cca 92 :D
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Mike Mad
Corsa forever
Příspěvky: 328
Registrován: 06 pro 2006, 08:30
Bydliště: Sleepy Hollow
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Mad »

chytra kniha rekla 96, ale jelikoz mam fridex do -35 tak ten ma jinej bod varu, timpadem jinou teplotu :idea:
Opel Corsa B ... PRODANO
VW Jetta 2 Coupe
vendolino
Příspěvky: 26
Registrován: 20 led 2007, 13:38
Bydliště: Havířov

Příspěvek od vendolino »

no jo ale mne auto taky skvele topi a ted v zime nekdy az dost
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

Budik na teplotu voda neni moc presne.
Tak je mozne ze u nekoho ukaze 98 a u nekoho 95 a ze voda ma stejnou teplotu haha :lol:
Scheni
Příspěvky: 36
Registrován: 06 čer 2007, 13:31
Bydliště: Ostrava

Provozní teplota

Příspěvek od Scheni »

Mam Corsu r.v.97 33kW (motor tusim c12nz nebo x12sz)

V zimě to bylo s autem OK, ale tedka, kdyz je teplo, tak mam vyple topeni a nastaly problemy s chlazeni, Teplota porad pres 100°C atd...

-taxem vycistil okruh a dal novou kapalinu...bylo to lepsi, ale porad nic moc...
Auto bylo bourane, zjistil jsem ze 1/3 chladice jsou zmuchlovane.
-koupil jsem novy chladic a vymenil. Vsechno lepsi, ale porad jezim na cca dilku pred 100°C, ale kdyz jedu z kopce, tak to aspon chladi (predtim nechladilo)

Termostat je OK, protoze zahriva se OK, a kdyz se pusti vrtule na chladici, tak schladne hned. Topeni taky topi skoro hned i u studeneho auta (cca po 1km)

Muze byt vadne teplotni cidlo ? (ale spousteni vetraku na chladici souhlasi, cca 105°C)
Muze to byt vodni pumpa ?

-Zajimave bylo, ze jaxem rozbil predni naraznik, jel jsem bez nej v horku, a auto neprekrocilo teplotu cca 93°C tak nevim :shock: :x :cry:
CORSA 1,2 rv.97-33kW + HONDA CBR 900RR Fireblade
Mike Mad
Corsa forever
Příspěvky: 328
Registrován: 06 pro 2006, 08:30
Bydliště: Sleepy Hollow
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Mad »

tak jak to mas je to v poradku :wink: ...normalni provozni teplota je cca 96-98 stupnu, plus ukazatel neco promeruje...posledni dilek pred 100 je naprosto ok :D
Opel Corsa B ... PRODANO
VW Jetta 2 Coupe
Scheni
Příspěvky: 36
Registrován: 06 čer 2007, 13:31
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Scheni »

šupa, konečně jsem narazil na lidi, co maji stejne auto jako ja, a mužeme to porovnat.

Pravě jak chcu jet do te Italie, tak z tech Alp mam trochu strach....
snad to holka přežije.

Přitelkyně do mě pořad huči vytahnout woofer z kufru, ale ja se nedam, doufam, ze si ho prosadim :twisted:
CORSA 1,2 rv.97-33kW + HONDA CBR 900RR Fireblade
Mike Mad
Corsa forever
Příspěvky: 328
Registrován: 06 pro 2006, 08:30
Bydliště: Sleepy Hollow
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Mad »

Scheni píše:Přitelkyně do mě pořad huči vytahnout woofer z kufru, ale ja se nedam, doufam, ze si ho prosadim :twisted:
vyhod zadni sedacky a uvidis co tam je mista na holcici bagly :lol2:
Opel Corsa B ... PRODANO
VW Jetta 2 Coupe
Odpovědět