Kontrolka S

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
lioness25
Příspěvky: 1
Registrován: 13 srp 2009, 13:40
Bydliště: Praha 4

Kontrolka S

Příspěvek od lioness25 »

Prosím o radu, začala mi při jízdě blikat kontrolka S - je v takovém kolečku. Na řadicí páce automatu mám tlačítku S, jde zapnout, vypnout, vůbec nevím, na co je, jelikož nemám návod, ale i když jsem ho mačkala, kontrolka pořád blikala. Neví prosím někdo, co to znamená a co je to za kontrolku? Hůř se mi rozjíždělo, když ta kontrolka blikala.
Předem moc děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
brody
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 138
Registrován: 26 kvě 2008, 21:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brody »

Jj, ten samy problem ma tchan na corse 1.4 v automatu. Tlacitko S je pro "sportovni" rezim razeni, ze auto preradi az ve vyssich otackach. Tlacitko se snehovou vlockou je pri jizde na snehu, kdy se naopak radi pri nizsich otackach... Ale problem s blikajicim S je v elektronice automaticke prevodovky. Byl s tim v servisu a pry by se musela menit cela elektronika prevodovky, coz je cca 40tis kc (rikam, co jsem slysel, nevim, jestli to tak urcite je), takze se jezdi jak to je, dokud to pujde, pak se corsa necha sesrotovat. Kazdopadne se to da obcas vyresit tak, ze kdyz pred nastartovanim sviti kontrolka, tak zkusit chvili radit na miste... dopredu, zpatky, neutral... a ono to nekdy zhasne... nekdy ne a to se pak s tim spatne jede a ani to neni dobre pro motor (z toho, co jsem se o tom dozvedel). Podstatny je, ze se asi nevyplati investovat do opravy, protoze by pak mela vetsi cenu, nez auto... Ale treba se mylim a nekdo prijde s necim jinym...
Corsa C 1.8 16V GSi
Obrázek
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

tak proc nevymenis treba automat za manualni prevodovku, kdyz se to posere? neni to zas tak tezky
Uživatelský avatar
brody
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 138
Registrován: 26 kvě 2008, 21:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brody »

Jestli neni lepsi za 30tis nekde koupit "novou" corsu, nez se predelavat s prevodovkou... :-)
Corsa C 1.8 16V GSi
Obrázek
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

to si myslim, ze rozhodne neni :-) predelavani prevodovky te vyjde na prevodovku + chvili prace a casu + jiny plastiky a tahla razeni... a je klid
Odpovědět