Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od dubi »

Castrol tam lil minulý majitel tušim... Já budu teď měnit znovu, protože při poslední výměně (cca 2tis. km) se filtr už skoro rozpadal a olej byl černej jak bota, dal jsem novej a zčernal zase brzo... Ale nevim, co tam dám, přemýšlel jsem nad GM
Obrázek
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Gooder »

Já měl olej černý po několika stovkách km. A měnil jsem ho po 11000km. Černá barva nevadí, alespoň víš, že se motor čistí :)

V testech Castrol moc dobře nevycházel. Ale zase lepší, než měnit po 30000km :-D klidně můžeš zkusit GM nebo něco, jak jsem psal. Ve finále to je asi jedno, co koupíš. Jen píšu své postřehy :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Marek Sládek
Příspěvky: 185
Registrován: 19 kvě 2011, 19:48

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Marek Sládek »

Ahoj.
Mě se taky rychle špinil olej, jak říkáte, je vidět že čistící a rozpouštěcí funkce funguje.
Dával jsem Shell, teď dvakrát Mobil1 - ten rozpouštěl opravdu hodně.
Nyní jsem sundal olejovou vanu a ten hnus co byl napečenej na stěnách a roztřikovacím plechu byl neskutečnej. Přitom měním olej po cca 10 až 13 tKm, jenže nevím jak se k tomu choval předchozí majitel.
Vanu jsem v rámci možností vyčistil, vyškrábal, dal zpět. Nyní jsem nalil olej GM dexos2 5W-30 a zatím paráda. Kupodivu se i chod motoru ztišil, přitom někteří ztišení pozorují spíše když nalijí hustší olej.
Když jsem se ptal v Oplu v Německu, tak by mi tam dali stejný olej.
Mára
Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE)/Sport, LPG + FlashLube, sání Green, střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepený EGR, Tempomat, výhřívané sedačky, okna+ zrcátka v ele., Op-Com + LPG Elpigaz diagn., 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od jamal.jefries »

kamenujte me ale mam castrol :-D :-D :-D taky kdyz jsem ho tam nalil poprve tak zcernal zachvily a vite proc? kdyz menite olej je dobry sundat vanu a celou ji vycistit protoze pak se ten bordel smicha s novym olejem a je zralej na vymenu.takze to ze mas olej zachvilku cernej neukazuje ze ma dobry cistici ucinky ale to ze se ti kvalitne promichal s bordelem z vany.ja tohle udelal pri posledni vymene.od ty uz jsem najezdil tak 2-3 tis km a olej mam o trosku tmavsi ale porad je prusvitnej :-) :-) ;-) takte proste je dobry treba kazdejch 50 - 100 tis sundat a vymejt vanu coz znamena po 5-10 vymenach oleje coz si myslim ze je akorat :-) :-) :-).jinak jak tady psal co-rs-sak o tom dotazeni ventil vika na krev.taky jsem to dotahl na krev a chcalo to jak blazen.pak jsem to utahl podle prirucky jak na to na 8nm stejne tak i vanu a je klid :-) :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od dubi »

No přemýšlim, že jí sundám taky. Spíš nevím, jestli lít pořád 10W40, protože mi ten šicí stroj po zahřátí "rachotí". Koukal jsem, že ostatní litry rachotí taky, ale přijde mi, že ne tolik. Po výměně oleje se to zlepšilo, ale tak po 1000-1500 km to začlo zase...
Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od jamal.jefries »

co ty v tom vlastně máš za motor?každopádně sundej vanu vyčisti jí a já sem třebas do toho mího šuplíku nalil 15w40 :-) :-D a mam klid od prosakování oleje na povrch :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od dubi »

Je v tom třívál, před výměnou oleje to bylo fakt jak traktor, po výměně to ztichlo a teď to zase začíná dělat bordeů
Obrázek
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Gooder »

Romane, s těmi čistícími vlastnostmi nemáš pravdu. Vanu jsem dole ještě neměl a ten olej má najeto znatelně víc oproti tomu Millers a je pořád čirý. Samozřejmě máš částečně pravdu, ale ne úplnou :)

Jinak to, že se smíchá s bordelem ve vaně nevadí, důležitá než barva je mazivost a odolnost oleje(které časem klesají), které nejsou zhoršeny barvou(minimálně ne na tolik, že by jsi musel olej měnit znatelně dřív). Vezmi si nafťáky, to by mohly olej lít tak často, jako splachuješ záchod :D Životnost oleje se dá pozorovat podle tlaku a teploty oleje :wink:
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Korrpi »

prostě a jednoduše, lejte to co píše fabrika a uděláte nejlíp :banan: :banan: :banan: :banan:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od MAMBO »

A do převodovky je nejaka fajnovka značka oleje? tam je 80w 90 že
Naposledy upravil(a) MAMBO dne 31 srp 2014, 18:37, celkem upraveno 1 x.
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od jamal.jefries »

samozřejmě máš láďo pravdu ale většinou je u těhle starších motorů takovej bordel ve vaně že se tim novym olejem rozvíří ten bordel a pak ti akorát koluje v motoru takže si myslim že není na škodu jednou za pár let tu vanu sundat a vypláchnout :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Gooder »

Tak o tom žádná, to s Tebou souhlasím :jj_good:

Mambo: Viskozitu oleje do převodovky netuším, ale značka bude asi vcelku jedno. Jistota bude origo GM si myslím :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od MAMBO »

sem se dival na tu rysku oleje motoru a trochu tam chybělo, sem tam cvaknul 3 deci, v 70 000km to ma tendenci žrát olej? možná že to někde ukaplo ale nic sem neviděl, to čidlo oleje mám nové třeba. Ty těsnění po tolika letech taky asi nebude uplně nové.
Corsa B 1.0 5 dveř
luke363
Příspěvky: 5
Registrován: 21 zář 2014, 23:54

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od luke363 »

zdravím vás corsáci...koupil jsme si tenhle stroj pač se mi líbí a co s etýče spotřeby však víme ;) přesto mám na vás první otázku, nevíte někdo kluci kde bych sehnal olej Valvoline 10W40 v Brně? díval jsem se na internet asi 5 dní a už sem z toho nemocnej pač nic nemůžu najít a objednávce z internetu po určitých zkušenostech moc nevěřím :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Gooder »

Já objednávám z www.buyoil.cz, jsou někde na Moravě a nechávám si to posílat od nich. Už jsem u nich bral 4 objednávky a vždy bez problému, doma(respektive na uložence) jsem to měl vždy třetí den :)

Pokud zvažuješ Valvoline, dal bych od nich Durablend 10W40 :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Odpovědět