Stránka 1 z 1

Nefunguje elektrika, nestartuje

Napsal: 27 čer 2010, 11:25
od studtelc
Ahoj,
mám Corsu 1.0 B (2000), včera mě při jízdě napřed náhle samovolně vypnulo rádio a následně zkolaboval i motor. Nejde elektrika, pouze bliká baterka a oranžová kontrolka od elektriky, nejde to nastartovat a točí to naprázdno...A to nejzajímavější, kontrolky svítí i v okamžiku , když není klíč v zapalování (takže mám odpojenou baterku).

Můžete mi někdo poradit, co s tím může být (diagnostika bude, až seženu někoho, kd mě na laně odtáhne)..

Díky moc.

Napsal: 27 čer 2010, 11:44
od standa PE
mozno odisla len elektricka cast spinacej skrinky...treba dat dole plasty s pod volantu okolo spinacky a pozriet ci sa len nahodou neodelila mechanicka cas spinacky od tej elektrickej

+kedy bolo menene cidlo kluky?to je jedine cidlo bez ktoreho auto nejde nastartovat a odchadza pomerne dost casto :cry:

To Standa.

Napsal: 27 čer 2010, 11:56
od studtelc
Díky za odezvu,
čidlo kliky se měnilo v roce 2008, v ten samej rok i váha vzduchu.

Ale pokud by to bylo čidlo kliky, tak to nemá vliv na světla, blinkry atd., které najednou nefungují, nejde nic z elektriky, auto točí naprázdno, nejde nastartovat.

Možná zkusím tu spínací skříňku, poř. třeba ještě někdo napíše, co se mu to stalo, než půjdu na diagnostiku..

Napsal: 27 čer 2010, 12:33
od corpi18
a nevypadlo ti nahodou uzemeni baterky?je to ten kratkej kabel na baterce od - co je prisroubovanej ke karoserii. me uz se to taky stalo kdyz se mi tam v zatacce hnula baterka.

corpi18

Napsal: 27 čer 2010, 16:54
od studtelc
Děkuji mnohokráte corpi18, měl jsi pravdu. Ten kabel nevypadl, ale nedolíhal, takže tam byl studený kontakt...